Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 kwietnia 2020 imieniny: Julii, Dionizego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Nieznany termin rozbudowy monitoringu miejskiego i ulicy Chmielowskiego

Michał Maliszewski   
piątek, 09 czerwca 2017 06:00

Sesja Rady MiastaPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski radny Krzysztof Wołowik w imieniu mieszkańców oś. Zabielska podniósł temat rozszerzenia monitoringu.

Zwrócił on uwagę na koniec ścieżki rowerowej (w okolicy Spomleku), gdzie mieszkańcy spacerując wieczorami nie zawsze czują się bezpiecznie. Jest to już kolejne zapytanie radnego w tej sprawie do burmistrza naszego miasta. Jerzy Rębek wyraża chęć powiększenia sieci kamer w mieście, jednak tylko wtedy gdy z dużych inwestycji pojawią się oszczędności pozwalające uruchomić mniejsze projekty.

- Chcemy jeszcze w tym roku rozszerzyć monitoring miejski, ale zaznaczam, na razie musimy zrealizować cele najistotniejsze i najdroższe – tłumaczył radnemu burmistrz. - Wyprowadzić największe inwestycje, bo ten proces trwa i potrwa myślę, że do końca czerwca potrwa. Kiedy będą realizowane te wielkie budowy, wtedy przystąpimy do realizacji tych mniej kosztownych zadań, a z przetargu na przetarg okazuje się że jakieś pieniądze nam zostają, w stosunku do kwot jakie były zaplanowane. My tych pieniędzy na pewno nie zmarnujemy i wykorzystamy je zgodnie z państwa oczekiwaniami – tłumaczył Rębek.

Radny Krzysztof Wołowik dopytywał również kiedy rozpocznie się planowana budowa ulicy Chmielowskiego? Burmistrz odpowiedział: - Trudno mi określić termin, a wynika to z tego, że na przebiegu tego gruntu, który został już częściowo wykupiony od prywatnych właścicieli są działki, których stan prawny jest nieuregulowany. To nie jest w zasadzie nasz problem, ale spadkobierców, co powstrzymuje nas przed wyznaczeniem pasa drogowego. Sprawa jest o tyle ważna, ponieważ tam miasto posiada własne działki o powierzchni powyżej 70 arów. To są jedne z najbardziej atrakcyjnych terenów w tamtej części miasta. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia naszych interesów. Będę kontynuował prace w tym kierunku – zakończył burmistrz Radzynia Podlaskiego.

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Nieznany termin rozbudowy monitoringu miejskiego i ulicy ChmielowskiegoOstryZenek 2017-06-09 08:50
A moze tak zamiast tych kamer z ktorych nie ma zadnego pozytku postawic jedna czy dwie tojki na trasie szpital-pks zeby np strasi ludzie nie bedacy z naszego miasta odwiedzajac lekarza nie sikali po nogach idac na autobus... Ale nie... Wiecej krzyzy, wiecej kamer! To na pewno uczyni nasze miasto przyjazniejszym. Tylko dla kogo?
 
 
#2 ;]OstryZenek 2017-06-09 09:30
Minusujacym moherom zycze na starosc jak najwiecej badan USG i pedzenia przez miasto z pelnym pecherzem, bo jedyne miejsce w ktore bedziecie mogli oddac mocz to wlasne gacie ;]
 
 
#3 RE: Nieznany termin rozbudowy monitoringu miejskiego i ulicy ChmielowskiegoGrand 2017-06-09 15:54
Nie ma potrzeby rozbudowy monitoringu bo w Radzyniu jest bezpiecznie. Kasa wyrzucona w błoto.

Ciekawe jaki burmistrz ma interes żeby wykupować prywatne działki i prowadzić drogę do prywatnych działek za publiczne pieniądze.
 
 
#4 RE: Nieznany termin rozbudowy monitoringu miejskiego i ulicy Chmielowskiegokinga75 2017-06-17 18:25
kamery w pracy, na spacerze, w sypialniach, w głowach; tak przecież pisał futurystycznie George Orwell w "Rok 1984" i jak widać wcale nie była to fantastyka
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.