Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 października 2022 imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Materac twardy – w jakich okolicznościach sprawdzi się ten materac?

REKLAMA   
czwartek, 10 czerwca 2021 06:00

MateraceProducenci materacy stosują czterostopniową skalę twardości, która informuje nas o specyfice danego modelu.

Prawidłowo dobrana twardość ma ogromny wpływ na komfort naszego snu, a także efektywność procesów regeneracyjnych zachodzących podczas snu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dla kogo przeznaczony jest materac twardy, a także, jaki wpływ ma twardość materaca na jakość naszego snu.

Materace H1, H2, H3 i H4 – o czym informują nas te oznaczenia?

W przypadku większości materacy obowiązuje czterostopniowa skala twardości, w której wyróżniamy następujące stopnie: H1 miękki, H2 średnio-twardy, H3 oznacza twarde materace oraz H4 bardzo twarde. Producenci informują nas również o tym, jak dopasować twardość materaca pod kątem wagi naszego ciała. W najpopularniejszej skali wygląda to następująco: materac miękki jest odpowiedni dla osób ważących mniej niż 60 kg, materac H2 w przedziale 60-80 kg, materac twardy H3 w przedziale 80-100 kg oraz materac bardzo twardy dla osób, których waga przekracza 100 kg.

Dlaczego twardość materaca jest tak ważnym kryterium?

Odpowiednio dobrany materac podpiera nasze ciało i dba o zachowanie prawidłowej ergonomii snu. Jest podparciem dla kręgosłupa i utrzymuje go w wyprostowanej pozycji. W zbyt miękkim materacu nasze ciało się zapada, czego konsekwencją jest wyginanie się kręgosłupa w łuk. Z kolei zbyt twardy materac zaburza prawidłowe krążenie krwi, powodując nadmierny nacisk na naczynia krwionośne. W obu przypadkach spada jakość naszego snu, a rano pojawiają się dolegliwości bólowe. A zatem, aby zagwarantować sobie odpowiedni komfort oraz właściwe tempo regeneracji, twardość materaca musimy dobrać prawidłowo pod kątem wagi naszego ciała.

Jak wybrać odpowiedni materac dla pary?

Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których różnica w wadze ciała obojga partnerów uniemożliwia wybór materaca o tej samej twardości. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Możliwe są trzy scenariusze: szukamy materaca, w którym na obu połowach zastosowano inną twardość, sięgamy po wkład, który pozwoli utwardzić drugą połowę lub kupujemy dwa węższe materace o twardości dostosowanej do indywidualnych potrzeb. O ile jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć materace z dzielonymi połowami, o tyle dziś są one bardzo powszechne i nie będziemy mieli trudności z ich zakupem. Tak oto możemy pozyskać materac twardy połączony na połowie z materacem miękkim.

Gdzie możemy kupić komfortowy i wytrzymały materac twardy?

W sklepach online często spotkamy się ze znacznie szerszym wyborem materacy, dzięki czemu, dużo łatwiej możemy dobrać model dopasowany do naszych potrzeb. Z tego względu, wiele osób decyduje się na zakupy przez Internet. W sklepie KaszmirowySen.pl dostępny jest bogaty wybór materacy o różnym stopniu twardości oraz z różnym wypełnieniem. Jeśli interesuje Cię jakościowy materac twardy w przystępnej cenie, zakup w tym sklepie okaże się satysfakcjonującym rozwiązaniem.