Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Joanna Szczepaniuk została Wicemistrzynią Polski Seniorów w Karate Kyokushin!

Konrad Trzeciak
wtorek, 01 czerwca 2010 13:04

Joanna Szczepaniuk na podiumJoanna Szczepaniuk na podiumJoanna Szczepaniuk i Marek Woroszyło

30 maja w Warszawie odbyły się XXXVII wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin, na których Joanna Szczepaniuk- zawodniczka z Radzynia Podlaskiego zdobyła tytuł wicemistrzowski. O rywalizacji i sukcesie naszej zawodniczki opowiedział nam Sensei Marek Woroszyło – 2 dan karate kyokushin.

"- Karate kyokushin – to karate pełnokontaktowe. Zawodnicy są  podzieleni na kategorie wagowe. Walczą bez ochraniaczy na rękach , stopach i głowie. Wszystkie dozwolone techniki są wykonywane z pełną siłą. Asia musiała stoczyć trzy ciężkie pojedynki  o wejście do finałowej czwórki. Następnie  musiała wykazać się w teście tameshiwari, czyli łamaniu desek. Aśka podchodziła do tej próby po raz pierwszy i rozbiła  trzema technikami sześć calowych desek. Później  odbyły się walki półfinałowe, gdzie po dogrywce wygrała z Katarzyna Gajdą z Gliwic. Natomiast w finale przegrała z bardzo utytułowaną zawodniczką, trzykrotną mistrzynią Europy, mistrzynią Ameryki oraz trzecią zawodniczką na Mistrzostwach Świata w Japonii- Dobrosławą Habraszko. Myślę że już niedługo, tj. 16 października w Radzyniu Podlaskim będzie można obejrzeć zawody w pełnym kontakcie. Planujemy zorganizować turniej międzynarodowy z zawodnikami Ukrainy, Białorusi i Litwy. Więcej o historii i filozofii Karate Kyokushin chciałem Państwu powiedzieć następnym razem."