Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Wygrany dostanie medal!

Zbigniew Smółko   
piątek, 04 lipca 2014 07:32

Wracamy do gry. Mecze 1/8 na pewno nie rozczarowały.

W zasadzie tylko Kolumbia przeszła w miarę gładko. Pozostałe siedem spotkań do ostatnich sekund trzymało w napięciu, za każdym razem na stojąco biliśmy brawo pokonanym. W turnieju zostały same potęgi. Typowanie też robi się coraz trudniejsze. Francja – Honduras to nawet i ja trafiłem, ale bądź tu mądry dzisiaj…

Do udźwignięcia tematu zaprosiłem więc silnych facetów w mundurach. Mirosław Walicki jest komendantem Powiatowej Straży Pożarnej. Fanatyk swojego fachu.  Znawca historii (i historyjek!) strażackich, kolekcjoner wyposażenia. Spokojny, stonowany, z wielkim poczuciem humoru, niesłychanie otwarty i serdeczny kolega. Swoje typu skonfrontuje z Jerzym Czebreszukiem, szefującym od niedawna radzyńskim policjantom. Dowodzenie „Pentagonem” i tropienie lokalnych zbójców poważna rzecz, ale na byle kogo nie trafiło… Facet biega ultramaratony, na siłowni paru wpędził ponoć w kompleksy, więc i z komisariatem i z mundialem sobie pewnie poradzi.

Typujemy

Jerzy CzebreszukJerzy Czebreszuk

Brazylia -Kolumbia 0:1

Niemcy – Francja 0:0, k. 3:4

Od chwili rozpoczęcia turnieju drużyna Kolumbii miło zaskoczyła fanów piłki nożnej stylem gry, zaangażowaniem zawodników, dynamiką oraz techniką. Uważam, że jedna
z najpiękniejszych bramek turnieju została strzelona przez zawodnika tej drużyny Jamesa Rodrigueza w meczu z Urugwajem.

Podobnie sytuacja przedstawia się odnośnie drużyny Francji, przy czym nie można wykluczyć wygranej Niemców. Francuzi od początku bardzo dobrze się prezentują, wygrali 3 spotkania, a jedno zremisowali podczas meczu z Ekwadorem. Kibice mówią „Że wszyscy grają w piłkę, a Niemcy wygrywają mecze” w związku z czym może dojść do takiej sytuacji również w spotkaniu z Francją.

Mirosław WalickiMirosław Walicki

Brazylia-Kolumbia  2:1

Francja-Niemcy 1:2

Po prostu: będzie ciekawie.

Pogadajmy o piłce

Daliście się Panowie zwariować Mundialowi? Cały miesiąc przed  telewizorem, tylko wybrane mecze czy prawie wcale?

Strażak: Bardzo mało oglądam, chyba że późno w nocy. Żaden cały miesiąc przed telewizorem, można powiedzieć prawie wcale. Gdyby grała Polska..., ale jeszcze nie raz zagra.

Policjant: Muszę przyznać, że w miarę swoich możliwości starałem się oglądać jak najwięcej spotkań podczas tego turnieju.

Jeżeli nie gra Polska, to ściskacie za kogoś kciuki? Macie jakieś piłkarskie sympatie i antypatie?

Policjant: Od początku moim faworytem jest Kolumbia, a spowodowane jest to brakiem na mundialu drużyny Polski. Mam nadzieję, że zakwalifikujemy się do mistrzostw Europy, a następnie Mistrzostw Świata i wtedy będziemy mogli kibicować swojej drużynie.

Strażak: Zawsze podobało mi się jak gra Brazylia, no może z pewnymi wyjątkami. Może nie antypatie, ale Włochom nie kibicowałem chyba nigdy. Rosjanom też. Tak już mam.

Parę sztuczek na Mundialu zrobili sędziowie. Jesteście za możliwością sprawdzania zapisów video?

Strażak: Co prawda czasami szkoda zawodników, ale w skórze sędziów po ich błędach kto by się chciał znaleźć ? Według mnie albo-albo. Pozostawić tak jak jest albo wplątać maksymalnie technikę w te widowiska. Tylko jaka to będzie piłka?

Policjant: Odnośnie postępowania sędziów jestem za tym, aby w tym zakresie nic nie było zmieniane. Każdy może się pomylić, także sędzia. Jeżeli doszłoby do odczytywania zapisów nagrań, gra nie była tak ciekawa, a spotkania zostałyby wydłużone.

 

Komentarze  

 
#1 ZwyciężaAdmin iledzisiaj.pl 2014-07-05 09:14
Dzisiaj pendrajwa wygrywa czarna mamba. Gratulacje!
 
 
#2 RE: Wygrany dostanie medal!czarna mamba 2014-07-05 19:21
:-D
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.