Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

"Archiwum - forma i światłocień" - wystawa Tomasza Młynarczyka

Dariusz Magier   
czwartek, 03 lutego 2011 08:57

Archiwum - forma i światłocień. Fot. Tomasz Młynarczyk.

W Archiwum Państwowym w Radzyniu Podlaskim podziwiać można wystawę fotografii Tomasza Młynarczyka zatytułowaną „Archiwum – forma i światłocień".

Zdjęcia zostały zrobione w magazynie archiwalnym w czerwcu 2010 roku, w ostatnich dniach funkcjonowania Archiwum w pałacu Potockich. Jak twierdzi Autor, „- ta wystawa to efekt odkrywania form, układów linii i gry świateł. Fascynujące jest to, że w najprostszych rzeczach można znaleźć ciekawy temat do utrwalenia. Struktura papieru, zagięcia kartek czy układ ksiąg budują pewne kompozycje, które po zamknięciu w kadrze stają się nowym utworem z pogranicza sztuki. To dowód na istnienie innego wymiaru zbiorów gromadzonych latami. Archiwum to nie tylko źródło informacji, ale też inspiracja do poszukiwań czegoś nowego i twórczego".

Wystawę można podziwiać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Archiwum Państwowego (ul. Kleeberga 10).

 

{morfeo 614}

 

Tomasz Młynarczyk - Fotografik urodzony i zamieszkały w Radzyniu Podlaskim. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody, jest założycielem i członkiem Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka". Publikował w wielu wydawnictwach albumowych, książkach, folderach, kalendarzach, czasopismach lokalnych i ogólnokrajowych. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień. Jego fotografie można było oglądać na 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Archiwum - forma i światłocień