Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Porażki Poczty namieszały w tabeli

Marek Topyła
wtorek, 22 marca 2011 20:55

XIII ŚLS - 20 marca 2011Trwa amatorska liga siatkówki organizowanej przez Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Mecze 20 marca przyniosły trochę rozstrzygnięć i sporo niespodzianek. W bardzo ważnym meczu Turovia ograła Wolankę i jest bliska awansu do turnieju finałowego. Niespodzianką tej kolejki były dwie porażki Poczty, które skomplikowały trochę sytuację w lidze i otworzyły szansę drużynom z dalszych miejsc w tabeli. Czemierniki mogą to wykorzystać, ale muszą wznieść się na wyżyny swych umiejętności, by uszczknąć coś Policji czy też Turovii. Trwa także korespondencyjny pojedynek o przedostatnie miejsce w lidze między ZSP I a Desperadosem. W ostatnich meczach ZSP gra z Pocztą a Desperados z Białką, kto rozegra to lepiej, utrzyma się w lidze, przegrany zagra w barażu.

W II lidze trwa bardzo zacięta walka o zwycięstwo w lidze, dające awans oraz drugie miejsce, premiowane prawem rozegrania meczu barażowego. Drużyny, które walczą o te miejsca to Polskowola, Płudy, Ostrówek a także Bojanówka. Decydujące mecze, które zadecydują o wszystkim, odbędą się 3 kwietnia. Będzie to dzień prawdy dla tych drużyn, jednym meczem można zyskać wiele lub stracić cały ligowy dorobek.

W dole tabeli na uwagę zasługuje zwycięstwo najmłodszych zawodników ligi. Technik Orion nie załamał się przegranym pierwszym setem i wygrał 3:1 z Sektą Smalca. Podopieczni Wojciecha Blicharza udowodnili, że słusznie zostali przyjęci do grona siatkówki open, gdyż doskonale radzą sobie w walce ze starszymi.

27 marca zobaczymy także po raz ostatni w tym sezonie w akcji dziewczyny. Drużyna naszych licealistek zmierzy się z Sektą Smalca i Technikiem Orionem i mimo, że drużyny te grają o niższe lokaty w lidze, to z pewnością zobaczymy ciekawe i zacięte mecze.

Ostatnie 2 kolejki i turniej finałowy odbędzie się w hali ZSP. Szczegółowy terminarz ostatnich dwóch kolejek znajduje się na plakacie (jest on umieszczony także w gablotach ROKiR oraz na Naszej Klasie na profilu ROKIRSPORT)

{morfeo 668}

liga10001

Wyniki meczów 20 marca

Hala LO

Poczta – Białka 2:3 (22:25, 25:23, 25:14, 12:25, 14:16)

Poczta – LO I 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Płudy – AKS 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

Płudy – Bojanówka 3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 25:16)

ZSP II – Bojanówka 1:3 (25:21, 10:25, 16:25, 21:25)

Hala ZSP

Turovia – Wolanka 3:1 (25:16, 25:27, 27:25, 25:13)

Policja – Desperados 3:0 (25:12, 25:16, 25:23)

Policja – Wolanka 3:1 (25:15, 23:25, 26;24, 25;16)

Technik Orion – Sekta Smalca 3:1 (22:25, 25;16, 25:15, 25:19)

LO Dziewczyny – Technik Orion – przełożony na 27 marca

LO Dziewczyny – Sekta Smalca – przełożony na 27 marca.

#1 Raport cz. 1Płudy Report 2011-03-23 01:54
20 marca 2011 na hali LO odbyły się ważne mecze Płudów. Drużyna ta potrzebowała dwóch zwycięstw aby ciągle pozostawać w walce o awans do pierwszej ligi.

Do ostatnich chwil przed gwizdkiem sędziego kapitan AKS-u, pan Andrzej Krasucki próbował przekupić zawodników przeciwnej drużyny, oferując za uszczknięcie jednego punkta, tak cennego dla drużyny w legendarnej już rywalizacji z "Plus Minus 50" po kilogramie pomarańczy na - co warto podkreślić - każdego (tak, KAŻDEGO) zawodnika. Mimo tak nęcącej oferty zawodnicy Płudów pozostali niewzruszeni, obiecując uczciwą walkę do ostatniego gwizdka. Po gładko (25:14) wygranym przez Płudy pierwszym secie, w którym trzeba mimo wszystko trzeba uczciwie przyznać - obie drużyny zaprezentowały się beznadziejnie, przyszły ciężkie chwile. Zespół grał mało płynnie, pozwalając rywalowi zdobywać seriami wiele punktów, które trzeba było później odrabiać. Mimo ostatecznych zwycięstw w kolejnych setach do 22 i 21, mecz został krytycznie oceniony przez trenera i kibiców, zgodnie stwierdzających, ze zadziałał tak zwany "Syndrom studenta" - zawodnicy mobilizowali się dopiero wówczas, gdy rywal deptał im po piętach, co odniosło ten negatywny skutek, że zawodnicy byli zmęczeni po meczu, a oczekiwali przecież jeszcze jedno, co ważne - kluczowe - spotkanie z Bojanówką.

#2 Raport cz. 2Płudy Report 2011-03-23 01:56
Po przerwie związanej z meczem LO I - Poczta, rozpoczęło się szlagierowe spotkanie tej kolejki dla II ligi, mecz Płudy - Bojanówka. Od pierwszych minut uwidocznił się wysiłek, jaki musięli włożyć Płudziacy w poprzednie spotkanie, przez co ich gra była niemrawa, a ataki nieskuteczne. Zawodnicy byli poddenerowani, zdarzały się niepotrzebne utarczki słowne z zawodnikami przeciwnej drużyny. Pomimo tego drużyna prowadziła przez większość pierwszego seta i wydawało się, że mimo słabej postawy Płudy go wygrają. Końcówka przyniosła jednak mnóstwo rażących błędów w drużynie faworytów, co zaowocowało wynikiem 21:25 dla Bojanówki. Pierwsza od kilku miesięcy porażka w secie była dla zawodników Płudów niczym kubeł zimnej wody, również kibice nie kryli rozczarowania. W przerwie wspólnie z trenerem dokonano jednak trzeźwej analizy błędów oraz uporządkowania gry. Kibice zostali poproszeni o tak ważne w tej sytuacji wsparcie. Wszystkie te starania okazały się być strzałem w dziesiątkę - zawodnicy Płudów wyszli na parkiet zmobilizowani, ufni we własne siły. Gra była z każdą minutą lepsza, a złe emocje udzieliły się przeciwnikom, którzy byli z łatwością rozszyfrowywani, a ich ataki blokowane. Płudziacy przestali reagować na zaczepki słowne, pokładając wiarę w słuszność decyzji sędziowskich, a koncentrując się wyłącznie na grze, co dało wymierne efekty:

#3 Raport cz. 3Płudy Report 2011-03-23 01:57
Płudy uskrzydlone swoją grą, zjednoczeni we wspólnym celu, wspierając się wygrali wszystkie następne sety utrzymując bezpieczny dystans punktowy przez całą resztę spotkania.

Komentując grę zawodników, Szymon "Sajmon" Zakrzewski został obiektywnie uznany jako MVP (Most Valuable Player - Najbardziej Wartościowy Zawodnik), szczególnie w kontekście spotkania z Bojanówką, w którym zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny. Kwitesencją jego gry były trzy pod rząd piękne "gwoździe" w końcówce spotkania, którymi w przenośni dobił przeciwnika. Często musiał również wspomagać zawodników strefy obronnej w przyjęciu, gdzie wyłapywał omijające blok, kąśliwe plasy.

Pomimo kiepskiego pierwszego meczu, Damian Mironiuk pokazał klasę w rozegraniu przeciwko Bojanówce, między innymi dzięki

dynamicznemu regulowaniu tempa gry oraz precyzyjnym wystawkom. Równie istotna rola przypadła temu zawodnikowi w bloku - kilka

świetnych interwencji (często wpólnie z Grzegorzem Wróblewskim) z których na szczególną uwagę zasługuje doskonałe wyczuwanie

intencji przeciwnika przy ataku z którkiej stępiło pazury atakującym drużyny przeciwnej i zmniejszyło ich pewność siebie.

#4 Raport cz. 4Płudy Report 2011-03-23 01:58
Grzegorz Wróblewski miał bardzo utrudnione zadanie w rozegranych meczach, gdyż przeciwnicy dostrzegając jego ogromną skuteczność w grze z któtkiej dokładali wszelkich starań aby uniemożliwić mu ten typ ataku, nad wyraz często posiłkując się potrójnym blokiem, co sprawiło, że naprawdę skuteczne okazały się wyłącznie bardzo szybkie i bardzo trudne piłki, rozgrywane na pierwsze tempo, niemniej Grzegorz odpłacał się rywalom pięknym za nadobne, zdobywając wiele punktów w bloku. Jednak największą bronią tego zawodnika kolejny raz okazały się doskonałe serwy dajace od razu punkt (asy), albo tak trudne w przyjęciu, że przeciwnik zmuszany był oddawać piłki niejako za darmo.

#5 Raport cz. 5Płudy Report 2011-03-23 01:59
Na pochwałę zasługuje również gra Mateusza Sposoba, który wrócił do gry po niemal trzymiesięcznej przerwie, jednak jego powrót okazał się spetakularny za sprawą bardzo dobrej gry w bloku i niezłeg ataku, choć naturalnie nikt nie myśli, aby spoczął na laurach. Jego potężna zagrywka z wyskoku, oddana przy stanie 24:17 dla Płudów, okazała się być asem serwisowym - zawodnik który próbował przyjmować został odrzucony, a piłka poszybowała daleko, obijając ściany. W ten widowiskowy sposób zawodnik podziękował licznie zgromadzonym kibicom tej drużyny za gorący doping w wygranym secie, który tchnął w drużynę nowe życie. Mateusz Sposób okazał się spoiwem łączącym zespół, wnoszącym optymizm i wiarę w zwycięstwo. Pomagał on nawet pozbierać się zawodnikom przechodzącym krótkie załamania nerwowe, jako że sam będąc żołnierzem i studiując na Wojskowej Akademii Technicznej jest odporny na stres.

#6 Raport cz. 6Płudy Report 2011-03-23 02:00
Hubert Zakrzewski to zawodnik wywołujący mieszane uczucia swoją postawą w meczu. Rewelacyjne ataki i mnóstwo zdobytych punktów dla zespołu kontrastowało z bardzo słabym odbiorem, powodującym ogromne problemy w dalszym rozegraniu akcji. Wydaje się, że właśnie gra obronna nie tylko Huberta, ale całej formacji defensywnej była Piętą Achillesową całego zespołu, co wytłumaczyć można małym zaangażowaniem w ćwiczenie tego elementu na treningach. Podobnie rzecz ma się u libero - Mateusza Pękały i drugiego przyjmującego Mateusza Mironiuka, którego komentarz jest powtórzeniem opinii o Hubercie Zakrzewskim - dobry atak, słabe przyjęce. Przemysław Bednarczyk, mimo iż wystąpił w dość małym fragmencie spotkania, to pokazał się z całkiem dobrej strony.

#7 Raport cz. 7Płudy Report 2011-03-23 02:01
Zwycięstwa Płudów 3:0 z AKS i 3:1 z Bojanówką zaowocowały pierwszym miejscem w tabeli oraz najlepszy bilansem w setach, co jednak nie daje Płudom wielkiego pola manewru ani żadnego zabezpieczenia - aby myśleć o I lidze, Płudy musza po prostu wygrać dwa kolejne mecze przeciwko WWW. ZELOM oraz Ostrovii. Znaczna część komentatorów ligi tłumaczy, jakoby zwycięstwa Płudów były w głównej mierze zasługą młodego wieku zawodników. Jest to bardzo duże uproszczenie, wygodne dla wszystkich chcących usprawiedliwić swoją marną formę, deprecjonując wysiłek który wkładają Płudziacy. Jednak to co ich wyróżnia, to pasja z jaką podchodzą do ich ulubionej gry - każdy mecz jest świętem siatkówki, które ma oczarować widzów dynamizmem, determinacją, skutecznością, poświęceniem na boisku. Płudy to drużyna która ponad wynik przekłada jakość widowiska.

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.