Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Radzyńska Liga Siatkówki im. Zdzisława Gmura

środa, 21 grudnia 2011 00:55

Radzyńska Liga Siatkówki im. Zdzisława Gmura18 grudnia w hali LO po raz ostatni w tym roku grała liga siatkówki Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji..

Zmierzyły się ze sobą dziewczyny z Orlika Parczew, Gimnazjum w Białce i LO Dziewczyny, oraz I ligowcy z Policji, Białki i Desperadosu.

W Lidze Perełek doszło do bardzo ważnego dla obu drużyn meczu, gdzie spotkały się jedne z faworytek rozgrywek, czyli radzyńskie licealistki (LO Dziewczyny) oraz debiutujące w lidze zawodniczki Orlika Parczew.. Był to mecz z najwyższej półki rozgrywek ROKiR, lepiej zaczęły go dziewczyny z Radzynia, ale Parczew zaraz wyrównał, a prowadzenie przechodziło później z rąk do rąk. W piątym secie więcej sił zachowały dziewczyny z Orlika i to one są liderkami swej ligi. Najmłodszymi w gronie trzech grających w tym dniu drużyn były gimnazjalistki i niestety, nie dały one rady bardziej doświadczonym rywalkom.

W I lidze po raz pierwszy w tym roku można było zobaczyć w akcji drużynę Policji, która od kilku lat rządzi i dzieli w tej lidze. Jej rywalami były zespoły Białki i Desperadosu i teoretycznie miało być „szybkie 3:0". Białka to jednak zespół bardzo doświadczony, zawodnicy bardzo skutecznie wykorzystali wszystkie błędy i niedociągnięcia faworytów i udało się im wygrać 2 sety, dzięki czemu zdobyli bardzo cenny punkt. Do tego jednego punktu dorzucili jeszcze trzy za wygraną z Desperadosem, i śmiało można powiedzieć, że był to dla nich szczęśliwy dzień.

W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa do 8 stycznia.