Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 kwietnia 2020 imieniny: Michała, Makarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Finał Wojewódzki w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców

Jacek Dębski   
wtorek, 17 grudnia 2019 06:00

MULKS4 grudnia 2019 roku odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach współzawodnictwa sportowego szkół.

Zawody odbyły się na nowoczesnej pływalni olimpijskiej – pływalnia AQUA Lublin, Aleje Zygmuntowskie 4. Organizatorem zawodów był Lubelski Szkolny Związek Sportowy. Do zawodów zakwalifikowało się 430 zawodniczek i zawodników ze 114 szkól.

         Aby wystartować w tych prestiżowych zawodach, zawodnicy musieli zająć miejsca medalowe w etapie powiatowym, a następnie w etapie rejonowym – ½ finału wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

          Zawody rejonowe rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych:

I – rocznik 2007 i młodsi – szkoły podstawowe - I G R Z Y S K A   D Z I E C I 

                                                                                              (181 zawodników)

II – rocznik 2005 i 2006 – szkoły podstawowe - I G R Z Y S K A   M Ł O D Z I E Ż Y S Z K O L N E J   

                                                                                             (178 zawodników)

III – rocznik 2000 i młodsi – szkoły ponadpodstawowe – L I C E A L I A D A

                                                                                             (187 zawodników)

W I kategorii awans do finału wojewódzkiego uzyskali:

Gepner Urszula – 3 miejsce – 50 m st. klasycznym

Syta Amelia        – 3 miejsce – 50 m st. dowolnym

Trościańczyk Miłosz – 3 miejsce – 50 m st. dowolnym

 W II kategorii awans do finału wojewódzkiego uzyskali:

Syta Julia – 2 miejsce – 50 m st. grzbietowym

Gomółka Eliza – 1 miejsce – 50 m st. dowolnym

Niewęgłowska Natalia – 1 miejsce – 50 m st. motylkowym

Opolski Łukasz – 3 miejsce – 50 m st. grzbietowym

Danilczuk Michał – 1 miejsce – 50 m st. klasycznym

Trykacz Mikołaj – 1 miejsce – 50 m st. dowolnym

Dokudowiec Kacper – 3 miejsce – 50 m st. motylkowym

W III kategorii awans do finału wojewódzkiego uzyskali:

Pirogowicz Natalia – 1 miejsce – 50 m st. grzbietowym

Szczuchniak Agata – 3 miejsce – 50 m st. klasycznym

Kostrzewa Bartosz – 2 miejsce – 50 m st. dowolnym

           Do zawodów wojewódzkich po etapie rejonowym zakwalifikowało się z terenu - naszego miasta i powiatu 15 uczniów, będących od wielu lat zawodnikami sekcji pływackiej MULKS „Technik-Orion” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

          Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się również sztafeta dziewcząt 6 x 25 m st. dowolnym dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w której wystartowało 4 zawodniczki z naszego klubu: Syta Julia, Gomółka Eliza, Muniowska Martyna i Musiejuk Laura.

          Niestety ze względu na zbieżność terminu zawodów i próbnego egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim szóstka finalistów nie mogła uczestniczyć w zawodach wojewódzkich.

       

Wyniki w kategorii   I G R Z Y S K A   D Z I E C I    finału wojewódzkiego:

Gepner Urszula – 10 miejsce – 50 m st. klasycznym        45.39

Syta Amelia        – 13 miejsce – 50 m st. dowolnym         37.61 rekord życiowy

Trościańczyk Miłosz – 11 miejsce – 50 m st. dowolnym 32.46 rekord życiowy

 

Wyniki w kategorii   I G R Z Y S K A   M Ł O D Z I E Ż Y  S Z K O L N E J    finału wojewódzkiego:

Niewęgłowska Natalia – 8 miejsce – 50 m st. motylkowym 35.03 rekord życiowy

Opolski Łukasz – 11 miejsce – 50 m st. grzbietowym          36.56 rekord życiowy

Trykacz Mikołaj – 2 miejsce – 50 m st. dowolnym              26.86 rekord życiowy

Syta Julia                   – egzamin

Gomółka Eliza          – egzamin

Danilczuk Michał     – egzamin

Dokudowiec Kacper – egzamin

Muniowska Martyna– egzamin

Musiejuk Laura        – egzamin

Wyniki w kategorii   L I C E A L I A D A   finału wojewódzkiego:

Pirogowicz Natalia – 4 miejsce – 50 m st. grzbietowym   34.67 rekord życiowy

Szczuchniak Agata – 14 miejsce – 50 m st. klasycznym 43.29

Kostrzewa Bartosz – 10 miejsce – 50 m st. dowolnym    26.54 rekord życiowy

Według rankingu europejskiego wynik na dystansie 50 m st. dowolnym, uzyskany przez Mikołaja Trykacza plasuje go na 26 miejscu w Polsce wśród zawodników z rocznika 2006. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.