Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Pracowity i z sukcesami weekend Radzyńskich Judoków

Michał Maliszewski   
piątek, 29 listopada 2019 07:00

Zawodnicy z RadzyniaRadzyńscy judocy pracowicie spędzili sobotę 16.XI. i niedzielę 17.XI. 2019 r.

W sobotę 16 listopada 8 zawodników z Radzynia uczestniczyło w campie szkoleniowym w Chełmie, gdzie trenerzy z prezesem okręgowego związku judo Panem Józefem Tkaczykiem wyłonili także kadrę wojewódzką młodzików na nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się 1 grudnia w Warszawie. Do Chełma przyjechali juniorzy młodsi i młodzicy klubów z Lubelszczyzny i na wspólnym treningu, którego zasadniczą częścią były treningowe walki w parterze i stójce (10), prezentowali i doskonalili swoje umiejętności.

Z Radzynia pojechali do Chełma i wzięli udział w tym pożytecznym treningu-spotkaniu zawodnicy:

Juniorzy młodsi: Michał Hawryluk i Kryspin Niebrzegowski,

Młodzicy: Franciszek Gepner, Andrzej Kowalik, Michał Obrębski. A także oraz nieco młodsi od nich: Maciek Mazurek, Maja Kruczek i Oliwka Frankiewicz.

Wszyscy zaprezentowali się b. dobrze i stoczyli po 10 walk, zdobywając tym samym wiele cennych doświadczeń, których nie może dostarczyć trening tylko w klubowym gronie.  

Po zakończonym treningu trenerzy ustalili skład na „drużynówkę” młodzików. Trzon składu będą stanowili nasi zawodnicy, w tym zdobywcy 5 miejsc na zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo Andrzej Kowalik (50 kg) i Franek Gepner (46 kg), a także Michał Obrębski (60 kg) i jako rezerwowy Janek Zajko (50 kg).

Świetny start w Busido CUP

W niedzielę pod Warszawę do miejscowości Józefosław udała się 4 młodzików powołanych do reprezentacyjnej drużyny młodzików województwa lubelskiego: Andrzej Kowalik (50 kg), Franek Gepner (46 kg) Michał Obrębski (66 kg) i Janek Zajko (50 kg).

Spisali się dosłownie „na medale” Franek Gepner w wadze 46 kg i Andrzej Kowalik w wadze 50 kg wywalczyli pierwsze miejsca, Michał Obrębski był drugi w wadze 66 kg, a Janek Zajko trzeci w kategorii 50 kg. Ten start traktowany był, przez trenera Waldemara Podsiadłego jako element szkoleniowy (wszyscy zawodnicy byli na Chełmskim campie i wielu stoczonych tam walkach) przygotowań do drużynowych mistrzostw polski młodzików i forma jaką zaprezentowali daje nadzieję na dobry start w „drużynówce”.

191127-camp-1191127-camp-2

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.