Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Co u radzyńskich judoków?

Waldemar Podsiadły   
sobota, 31 października 2020 09:00

Na podiumW Lublinie 26 września odbyły Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo w kategoriach wiekowych młodzików i dzieci oraz seniorów. Do rywalizacji przystąpiły  wszystkie kluby z Lubelszczyzny tj. Lublina, Zamościa, Chełma, Świdnika, Modliborzyc i Radzynia Podl. Tym razem, z uwagi na pandemię  nie przyjechały ekipy z Białorusi i Ukrainy. W zawodach udział wzięli zawodnicy MULKS „Technik-Orion” działającego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. W Lublinie walczyła 7 osobowa grupa radzyńskich judoków i wszyscy stanęli na podium, zdobywając łącznie 7 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne, 2 brązowy.

 

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi (zawodnicy roczników 2008 - 2009). W tej grupie wiekowej  w wadze do 50 kg srebrny medal wywalczył Tobiasz Matwiej w +55 kg startował Rafał Hawryluk, który zajął 3 miejsce.

W grupie wiekowej młodzików – roczniki 2005 -2007 walczyli

Franek Gepner, Janek Zajko, Andrzej Kowalik i Michał Obrębski. Dobrze walczący Franek wygrał w kat. 50 kg po 3 zdecydowanych zwycięstwach.

Najlepszy w wadze do 55 kg okazał się  Andrzej Kowalik, który przed czasem pokonał 3 rywali. W tej samej kategorii 3 miejsce zajął Jan Zajko. W kat. do 66 kg srebrny medal zdobył Michał Obrębski

Ciekawie przebiegała rywalizacja w seniorach, gdzie „starzy” zawodnicy rywalizowali
z niedawnymi juniorami lub młodzieżowcami. Świetnie po długiej przerwie walczył reprezentant Radzyńskiego „Technika” Marcin Skarżycki pewnie zwyciężając w kat. 78 kg.

Dla podopieczny trenera Waldemar Podsiadłego start ten był pierwszą i jakże cenną możliwością rywalizacji po bardzo długiej przerwie spowodowanej epidemią korona wirusową.

Wyniki:

Dzieci rocz. 2008 – 2009

Tobiasz Matwiej w +55 kg – 2 miejsce.

Rafał Hawryluk, kat. + 55 - 3 m.

 

Młodzicy 2005-2007

Franciszek Gepner w 50 kg – 1 m.

Andrzej Kowalik w 55 kg – 1 m.

Jan Zajko w 55 kg – 3 m.

Michał Obrębski w 66 kg – 2 m

 

Seniorzy

Marcin Skarżycki w kat 78 kg – 1 miejsce.

 

 

Dwa tygodnie  później w sobotę (10 października) odbyły się Mistrzostwa Regionu II Młodzików (Polska jest podzielona na cztery Regiony). Region II, w którym walczą  (eliminują się do imprez mistrzowskich) składa się z województw lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego. W tych bardzo mocno obsadzonych zawodach wzięło udział 5 radzyńskich młodzików:  Franek Gepner, Janek Zajko, Andrzej Kowalik, Michał Obrębski i Bartek Szczebelski.

Najlepiej z naszych młodzików, w tych zawodach zaprezentował się Andrzej Kowalik w kat. 55 kg, który był bardzo bliski wygrania tej wagi. Jednak na drodze stanął nie tylko przeciwnik Warszawskiego Lemura ale również pomyłka sędziowska, która odebrała półfinałowe zwycięstwo naszemu zawodnikowi. Andrzej  w następnej walce, zdecydowanie przez piękny rzut, pokonał innego warszawiaka i zdobył 3 miejsce i brązowy medal.

Również b. dobrze walczył Franciszek Gepner jednak po pierwszych 2 zwycięstwach poniósł 2 porażki w bardzo wyrównanych walkach o medale i zajął dobre 5 miejsce.

7 miejsce wywalczył Michał Obrębski w kategorii 66 kg. Bez zwycięstw ale po dobrej postawie swój start zakończyli Janek Zajko (waga 55 kg) i Bartek Szczebelski (debiutujący w tej ragi zawodach w wadze 60 kg).

Dzień później w niedzielę 11 października w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci wziął udział Maciek Mazurek. W zawodach startowali nie tylko młodzi zawodnicy z terenu województwa lubelskiego ale również silne ekipy z Warszawy, Ostrowca Świętokrzyskiego i Radomia.  Maciek odniósł bezapelacyjnie zwyciężył w kat 55 kg pokonując 4 przeciwników przed czasem. Tym samym Maciek został Mistrzem Województwa Lubelskiego Dzieci.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.