Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2024 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Dobry występ radzyńskich judoków

poniedziałek, 08 kwietnia 2013 06:23

Dobry występ radzyńskich judokówW niedzielę 7 kwietnia 2013 r. radzyńscy judocy (5 dziewcząt i 8 chłopców) uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Warszawy Juniorów Młodszych i Młodzików w Judo.

W zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników i zawodniczek z wielu klubów z Polski (głównie jednak Warszawy i Mazowsza). W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu, którzy zdobyli 7 medali. Szczególnie słowa uznania zasłużyli zdobywcy pierwszych miejsc: Kamil Samólnik, Alicja Szewczak i Marcin Skarżycki. Dzielnie walczyli również drudzy w swoich wagach Emilka Samólnik, Paweł Kowalczyk czy Adrian Mickiewicz. Siódmy medal zdobyła Maja Karola. Ponadto piąta była Natalia Sielezińka. To dobry wynik 13 osobowej ekipy Radzyniaków.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych i wagach:

Wśród juniorów młodszych:

W wadze 46 kg 1 miejsce zajął Marcin Skarżyski po dwóch zwycięstwach przez rzut.
W wadze 70 kg 2 miejsce zajęła Emila Samólnik

Wśród młodzików:

I miejsca zajęli:
Alicja Szewczak świetnie walcząca w b.dobrze obsadzonej wadze 57 kg, która po 5 wygranych walkach (4 przed czasem) pozostawiła w pokonanym polu 8 przeciwniczek i zajęła zasłużenie 1 miejsce. W tej samej wadze 5 miejsce zajęła Natalia Sielezińska walcząca nie tylko z przeciwniczkami, ale również przeziębieniem.

Również Kamil Samólnik w waga 46 kg (4 zwycięstwa wszystkie przed czasem, czyli przez ippon) nie miał sobie równych – to już jego 4 start w tym roku i po raz czwarty zwycięski.

Srebrne medale zdobyli:

Paweł Kowalczyk, który po 3 zwycięstwach przed czasem (rzut) w finale poniósł porażkę przez karę. Również drugi był Adrian Mickiewicz w wadze 35 kg.

Ostatni siódmy medal, tym razem brązowy, zdobyła Maja Karola w wadze 48 kg.

W zawodach oprócz ww. walczyli również młodzicy: Eryk Zając i Kamil Pachała w wadze 55 kg, Wiktor Miszczuk, Kamil Rożen i Kacper Hołownia waga 42 kg.