Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

Michał Maliszewski
czwartek, 19 marca 2015 07:00

Zawodnicy na podium8 marca radzyńscy judocy uczestniczyli w Otwartych (Międzynarodowych) Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorek i juniorów młodszych w Judo w Lublinie.

W zawodach wzięło ponad 100 zawodników z wielu klubów z Polski (gł. województwa lubelskiego i mazowieckiego) oraz  judocy z kilku klubów z Ukrainy. W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu, których w zawodach wystartowała szóstka (kilkoro nie mogło uczestniczyć ze względu na chorobę lub urazy). Radzyńscy Juniorzy i Juniorki młodsze zdobyli 4 medale w tym złoty dla Alicji Szewczak w wadze do 70 kg, która startowała po raz pierwszy od ponad pół roku i w nietypowej jak dla siebie wadze. W finale pokonała przeciwniczkę z Ukrainy.

Kamil Samólnik wywalczył srebrny medal – w walce finałowej, po wygraniu 4 starć, uległ reprezentantowi Ukrainy, którego wcześniej pokonał w grupie eliminacyjnej.

Brązowe medale zdobyli: Paweł Kowalczyk w wadze 55 kg oraz Maja Karolak - 52 kg.

4 miejsce uzyskał Maciej Ciemny o wadze 46kg, natomiast pozycja 7 po doznaniu bolesnej ale jak się okazało niegroźnej kontuzji - Wiktor Miszcuk.