Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Radzynianie na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo

Michał Maliszewski
sobota, 23 maja 2015 07:00

Zawodnicy na podium17 maja. w Lublinie odbyły się Otwarte (Międzynarodowe) Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo młodzików i dzieci.

Na starcie stanęła również 12 radzyńskich judoków, którzy rywalizowali z  ponad 250 zawodnikami klubów z  województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz klubów zagranicznych  m.in. z Ukrainy i  Białorusi. W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu.

Na uznanie szczególne zasłużyli  zdobywcy pierwszych miejsc: siostry Anita i Daria Hołownia oraz Franek Gepner. Drugie miejsca wywalczyli Andrzej Kowalik, Zuzia Krupa i debiutantka Martyna Muniowska. Na najniższym stopniu podium stanął również Piotr Podsiadły, a wśród dzieci starszych Michał Hawryluk. W zawodach debiutowali również Igor Terlikowski, Michał Obrębski oraz Oliwia Korniluk, która zajęła drugie miejsce. Wszyscy medaliści zasłużyli na uznanie, ale szczególnie efektownie i dzielnie walczyła Daria Hołownia. Ponieważ w jej wadze 33 kg wyjątkowo nie było rywalek została zgłoszona do wyższej kat. wagowej - 36 kg, gdzie czekały na nią już 3 przeciwniczki. Daria nie tyko pokonała wszystkie rywalki, ale zrobiła to w świetnym stylu po efektownych rzutach.

Bardzo dobrze spisała się również dwójka innych zwycięzców: Anita Hołownia zdecydowanie wygrała swoja nową kategorię wagową 36 kg. Wygrał również Franek Gepner w dobrze obsadzonej wadze 30 kg. W tej kategorii wagowej dobrym zawodnikiem okazał się również Andrzej Kowalik. W drodze do finału obaj wygrali po trzy walki i po wyeliminowaniu m.in. 4 zawodników z klubów ukraińskich stoczyli walkę w finale, w której lepszy okazał się Franek Gepner. Franek w drodze do finału walczył bardzo efektownie i popisał się różnorodnymi i efektownymi akcjami.