Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 lutego 2017 08:00

Zawodnicy05.02.2017 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się zawody judo pod nazwą „Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo” organizowane przez OZ Judo w Lublinie i  gospodarza UKJ Legion Zamość.

Prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w latach 2005 i młodsi. Na zamojskiej tatami walki stoczyło blisko 80-ciu zawodników z naszego województwa. W zawodach udział wzięli również zawodnicy MULKS „Technik-Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim.

Nasz klub reprezentowało 15 zawodników i zawodniczek, którzy wywalczyli wiele miejsc na podium i wzbogaciliśmy się o 8 złotych i 5 srebrnych i 2 brązowe medale. O dominacji zawodników naszego klubu podczas tych zawodów świadczą słowa trenera gospodarzy Mistrzostw Województwa Bartłomieja Wach, który oceniając zawody powiedział, iż zostały zdominowane przez radzyńskich judoków. Szczególne słowa uznania należą się tym zawodnikom, którzy wyszli zwycięsko i bez porażek z walk
w swoich wagach zwyciężając indywidualnie, a następnie odnieśli zwycięstwa
w pojedynkach turnieju drużynowego, byli to Jan Zajko, Franek Gepner, Andrzej Kowalik i Anita Hołownia. Świetnie w turnieju indywidualnym, pokonując zdecydowanie po kilku swoich przeciwników, zaprezentowali się również Adam Kałuszyński, Maciek Mazurek i Marcin Mackiewicz.  Dla niektórych zawody wiązały się ze stresem debiutanta – tj. dla Kamila Tryca były to pierwsze w życiu zawody – stoczył 4 walki, z których 2 wygrał i zajął III miejsce, bardzo dobrze jak na debiutanta. Trenera Waldemara Podsiadłego cieszy, że tacy młodzi ale już doświadczeni zawodnicy jak J. Zajko, F.Gepner, A.Kowalik czy Anita Hołownia zdecydowanie górują nad swoimi rywalami i prezentują większe od nich walory techniczne. Również b. dobrze walczyli ich młodsi koledzy Adaś Kałuszyński,  Maciek Mazurek, przełamał się również Marcin Mackiewicz – do tej pory niechętnie startujący w zawodach.

Tu należy zaznaczyć, że sam start jest już dużym wyzwaniem (i to nie tylko dla dzieci), bo rywalizacja (walka) wymaga najpierw szczególnie odwagi, później udowodnienia przewagi technicznej i większej zwinności. Dlatego już sam start dla młodziutkich zawodników to sukces, a taka postawa jak w Zamościa to również wielka radość dla dzieci, ich rodziców oraz trenera. Myślę, że nie często klub z Radzynia dominuje w konfrontacji z klubami z Województwa Lubelskiego.

Wyniki naszych zawodników:

W rocznikach 2005-2006

Jan Zajko  - złoty medal w wadze 32 kg

Franek Gepner – złoto w wadze 35 kg

Andrzej Kowalik – złoto w 38 kg

Anita Hołownia – złoto w 48 kg

Laura Pawlik – srebro w wadze 45 kg

Kamil Tryc – brązowy medal w wadze 35 kg

W rocznikach 2007 i mł.

Adam Kałuszyński – złoto w kategorii wagowej 27 kg

Maciek Mazurek – złoto w kat. 30 kg

Stasio Krupa – złoto w kat. 45 kg

Marcin Mackiewicz – złoto w kat. 33 kg

Julek Chudek – srebro w kat. 33 kg

Oskar Pawlik – srebro w kat. 36 kg

Oliwia Frankiewicz – srebro w kat. 33 kg

Jan Grzywacz – brąz w kat. 33 kg

Zosia Golecka  – srebro w kat. 32 kg

 

Zwycięski Turniej Drużynowy o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego

Nasi zawodni reprezentowali nas również w zmaganiach drużynowych. Skład zwycięskiego zespołu to: Adam Kałuszynski waga do 27 kg, Jan Zajko - 30 kg, Franek Gepner - 33, Andrzej Kowalik -  36, Anita Hołownia do 40, Laura Pawlik z konieczności walcząca w wadze do 45 kg oraz rezerwowi Maciek Mazurek, Mackiewicz Marcin i Julek Chudek. Silnej drużynie z Radzynia Podlaskiego ulegli wszyscy przeciwnicy. Technik kolejno pokonał: Judo Rei Świdnik 5:1, Judo Team Modliborzyce 5:2, Spartakus Lublin 4:3, Legion Zamość 5:2 i zdobył piękny puchar za Drużynowe Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w Judo dzieci. Pojedynki toczono w siedmiu kategoriach wagowych.

Wyniki zmagań drużynowych:

  1. Technik Orion Radzyń Podlaski
  2. UKS Spartakus Lublin
  3. UKJ Legion Zamość
  4. Judo Rei Świdnik
  5. Judo Team Modliborzyce

Walki w turnieju drużynowym były bardzo emocjonujące i zdaniem szkoleniowców tą formę rywalizacji należy w przyszłości kontynuować. 

170212-zamosc-01170212-zamosc-02170212-zamosc-03170212-zamosc-04170212-zamosc-05170212-zamosc-06170212-zamosc-07170212-zamosc-08170212-zamosc-09170212-zamosc-10170212-zamosc-11170212-zamosc-12

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.