Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 lipca 2021 imieniny: Marta, Olaf, Flora
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Joanna Szczepaniuk została Wicemistrzynią Polski Seniorów w Karate Kyokushin!

Konrad Trzeciak   
wtorek, 01 czerwca 2010 13:04

Joanna Szczepaniuk na podiumJoanna Szczepaniuk na podiumJoanna Szczepaniuk i Marek Woroszyło

 

30 maja w Warszawie odbyły się XXXVII wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin, na których Joanna Szczepaniuk- zawodniczka z Radzynia Podlaskiego zdobyła tytuł wicemistrzowski. O rywalizacji i sukcesie naszej zawodniczki opowiedział nam Sensei Marek Woroszyło – 2 dan karate kyokushin.

 

 

 

"- Karate kyokushin – to karate pełnokontaktowe. Zawodnicy są  podzieleni na kategorie wagowe. Walczą bez ochraniaczy na rękach , stopach i głowie. Wszystkie dozwolone techniki są wykonywane z pełną siłą. Asia musiała stoczyć trzy ciężkie pojedynki  o wejście do finałowej czwórki. Następnie  musiała wykazać się w teście tameshiwari, czyli łamaniu desek. Aśka podchodziła do tej próby po raz pierwszy i rozbiła  trzema technikami sześć calowych desek. Później  odbyły się walki półfinałowe, gdzie po dogrywce wygrała z Katarzyna Gajdą z Gliwic. Natomiast w finale przegrała z bardzo utytułowaną zawodniczką, trzykrotną mistrzynią Europy, mistrzynią Ameryki oraz trzecią zawodniczką na Mistrzostwach Świata w Japonii- Dobrosławą Habraszko. Myślę że już niedługo, tj. 16 października w Radzyniu Podlaskim będzie można obejrzeć zawody w pełnym kontakcie. Planujemy zorganizować turniej międzynarodowy z zawodnikami Ukrainy, Białorusi i Litwy. Więcej o historii i filozofii Karate Kyokushin chciałem Państwu powiedzieć następnym razem."

 

Komentarze  

 
#1 hajimepaura 2010-06-01 14:58
W końcu jakaś normalna fighterka w tym mieście!
 
 
#2 mate!kicus92 2010-06-03 15:50
ojoj... co chcesz powiedzieć, przez "pierwsza normalna"?! :o a Natalia Olszak?
 
 
#3 RE: Joanna Szczepaniuk została Wicemistrzynią Polski Seniorów w Karate Kyokushin!paura 2010-06-03 17:07
mówię o realu, a nie matrixie ;-)
 
 
#4 jak widać to nie skok przez lawke w parku tylko prawdziwa konfrontacja BRAWOOOO!!!kyokushin 2010-06-03 20:31
No pięknie w końcu doczekaliśmy się czegoś naprawdę godnego podziwu - brawo Asia i oby tak dalej !!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.