Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Walczyli jak Spartanie

Konrad Trzeciak   
poniedziałek, 07 czerwca 2010 01:14

Gabriela Woroszyło29 maja- sobota rano, wyjazd do odległego o 160 km od Radzynia Ostrowa Mazowieckiego.

Wyznaczyli sobie tam spotkanie zawodnicy stylu karate kyokushin z północno-wschodniej Polski. Zawody zgromadziły 183 zawodników w kategorii junior młodszy, młodzik i kadet, z takich ośrodków jak Warszawa, Włocławek, Ostrołęka, Łomża, Mińsk Mazowiecki, Augustów i Białystok. Wystartowała tam też 11 osobowa ekipa z Radzynia Podlaskiego. Po raz pierwszy nasi zawodnicy startowali w tak silnym gronie. Zawody odbyły się w formie lekkiego kontaktu. W każdej kategorii wiekowej były tylko dwie kategorie wagowe: lekka i ciężka, co spowodowało dużą liczbę zawodników w poszczególnych kategoriach. Nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale.

Wśród kadetów w kategorii lekkiej 1m – Adrian Lubka

Wśród młodzików w kategorii lekkiej dz. 3m – Gabriela Woroszyło

Wśród młodzików w kategorii ciężkiej dz. 2m – Ewelina Biernacka

Wśród młodzików w kategorii lekkiej 3m – Bartłomiej Deleżuk

O komentarz prosimy sensei Marka Woroszyło 2 dan karate kyokushin:

"- Zawody stały na wysokim poziomie. Pomimo młodego wieku ćwiczących 10 – 16 lat, niektórzy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych i ducha walki. Pojedynki były bardzo zacięte, często sędziowie decydowali się na dogrywkę, gdyż nie mogli rozstrzygnąć walki w regulaminowym czasie. Klasę w swojej kategorii pokazał Adrian Lubka, który stoczył aż 8 pojedynków o wejście do finału i bezapelacyjnie wygrał w finale. Był to już 3 poważny turniej wygrany przez niego w tym sezonie. Nasi zawodnicy pomimo młodego wieku wykazali się wielką odwagą i hartem ducha, lecz zabrakło im trochę doświadczenia i rutyny. Dla mnie osobiście już samo wyjście na matę i stanie przed przeciwnikiem to wielki wyczyn dla tak młodych ludzi. Jest to duży stres i wysiłek. Jednym słowem walczyli jak Spartanie."

Adrian LubkaEwelina BiernackaBartłomiej Deleżuk

 

 

 

Komentarze  

 
#1 Pytaniedrawer 2010-06-07 09:34
Dlaczego jak Spartanie? Większość dziewczyn - jak Spartanki zatem... z resztą Spartanie rzadko startowali do rywalizacji sportowej - wg. idei wszyscy byli równi.
 
 
#2 RE: Walczyli jak Spartanietadek 2010-06-08 12:27
Oby tak dalej młodzi i starsi karateka :-)
 
 
#3 Odpowiedz.kyokushin 2010-06-08 16:01
Drawer - wszystko się zgadza,tylko tu chodzi o porównanie jakbyś nie wiedział. A jak widzę wiesz- Spartanie byli waleczni i nie bali się lepszych od siebie.
 
 
#4 taki gość!zbynieks 2010-06-08 16:42
Bo drawer się nałogowo czepia, taki gość :)ale za to robi świetną nalewkę z wiśni! :lol:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.