Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Młodzi, zdolni, wytrwali, pracowici

Jakub Trzeciak   
piątek, 17 czerwca 2011 07:00

Jakub i Paweł14 czerwca dotarła do nas informacja z OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE w Lublinie, że dwaj zawodnicy Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin Adrian Lubka i Jakub Trzeciak będą reprezentować Polskę na odbywającym się raz na cztery lata Światowym Turnieju Karate Kyokushin w Tokio.

O komentarz poprosiliśmy sensej Marka Woroszyło trenera naszych zawodników.

- Jest to duże wyróżnienie dla nas. Takie zawody odbywają się raz na cztery lata, tak jak olimpiada. Do niedawna była to formuła zarezerwowana tylko dla dorosłych. Były to zawody tylko w jednej kategorii wagowej i wybierano tylko jednego najlepszego na świecie. Od niedawna wprowadzono zawody dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Moi podopieczni przeszli długą drogę zanim dostali to powołanie. Były to kilkuletnie przygotowania, wyjazdy na obozy kondycyjne letnie i zimowe oraz starty na zawodach krajowych, jak również zagranicznych. Wielkie zaangażowanie ich oraz ich rodziców przyniosło efekt w postaci tej nominacji. Wystartować w takim turnieju, zobaczyć miejsca gdzie żył i trenował legendarny Masutatsu Oyama twórca karate kyokushinkai jest to marzenie chyba wszystkich ćwiczących.- powiedział Woroszyło.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.