Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 października 2021 imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Przyjdź na pokazowy trening karate

Robert Rosiński   
wtorek, 04 września 2012 07:57

Radzyński Klub Karate KyoukushinRadzyński Klub Karate Kyokushin zaprasza w dniu 5 września 2012r. o godz. 18:00 (Sala Gimnastyczna przy ul. Jana Pawła II - dawny ZSZ) na pokazowy trening inaugurujący nowy sezon szkoleniowy 2012/2013 połączony z zapisami do Klubu.

Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych rozpoczęciem przygody z karate kyokushin .

Dlaczego My? Dlatego, że:

- metodyka nauczania wg. Kryteriów Polskiego Związku Karate Organizacji Stylowej Kyokushin,

- wykwalifikowana kadra instruktorska, potwierdzona licencjami  Ministerstwa Sportu i Turystyki, instruktorzy biorą udział w seminariach i szkoleniach

- posiadamy Licencję Polskiego Związku Karate,

- organizujemy obozy letnie, wyjazdy rekreacyjne,

- poziom nauczania potwierdzony wynikami sportowymi imprez rangi mistrzowskiej i międzynarodowej,

- sekcje dla najmłodszych, starszych i najstarszych w przyjacielskiej atmosferze w Radzyniu oraz Bezwoli,

Przyjdź, zobacz, ćwicz z Nami i stań się jednym z Nas.

Dla wahających się, dlaczego warto ćwiczyć karate kyokushin?

Odpowiedzi jest wiele: począwszy od profilaktyki układu kostno-szkieletowego, wzmocnienia swojej kondycji fizycznej i sprawności psychoruchowej, poprzez naukę odpowiednich technik obronnych aż do doskonalenia się we wszystkich aspektach życia aby stać się lepszym człowiekiem.

Tutaj znajdziecie więcej powodów dla których warto ćwiczyć karate: http://www.karateradzyn.pl/index.php?page=czytaj&;id_news=41

Co to jest karate?

Karate to japońska sztuka samoobrony bez użycia broni, stąd tez japońska nazwa która  znaczy dosłownie „pusta ręka”. Karate wywodzi się z wyspy Okinawa i stamtąd zawędrowała do Japonii.

W karate występuje określony system stopni szkoleniowych: uczniowskich jap. Ku i mistrzowskich jap. Dan. O tym, kto jest kim na sali treningowej jap. Dojo świadczy kolor pasa na białym kimonie. Karate to nie tylko samoobrona, to także odpowiedni sposób zachowania się tzw. etykieta Dojo.

Co to jest „karate kyokushin”?  -  to styl karate, którego założycielem stylu był Masutatsu Oyama, nazywany Ostatnim Samurajem. Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushin-kaikan (International Karate Organization Kyokushin-kaikan, w skrócie IKO) była do momentu jego śmierci w 1994r. największą organizacją sztuk walki na świecie.

W jakim wieku zaczynać?

Ćwiczą i dzieci w przedszkolach, i osoby dojrzałe w podeszłym wieku – to jedna z nielicznych dziedzin w której ograniczenia stawiamy sobie sami, sedno karate to zwyciężanie nad swoimi słabościami a  karate kyokushin przełamuje wszystkie ograniczenia.

Shihan Kenji  Isobe 8 Dan Karate Kyokushin tak opowiada o karate „mam 64 lata, karate zacząłem ćwiczyć ponad pół wieku temu  i codziennie ćwicząc, ciągle odkrywam  w karate coś nowego”.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.