Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Nasi karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Europy!

Michał Maliszewski   
czwartek, 01 grudnia 2016 07:00

Zawodnicy na podiumArena Globus była miejscem rywalizacji dla ponad 600 zawodników z Europy oraz Izraela i Iranu na odbywających się 26-27 listopada 2016r. Mistrzostwach Europy oraz Pucharu Europy w Karate Kyokushin.

W tym doborowym towarzystwie najlepszych Karateków znaleźli się przedstawiciele Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Sensei Marka Woroszyło IV Dan - sensei Wojciech Lubka oraz sempai Łucja Szaniawska. Sam start na tak znaczących zawodach był kulminacją wielomiesięcznych przygotowań oraz codziennych treningów.

Nasi zawodnicy zdobyli III m w swoich konkurencjach: sensei Wojtek w kategorii +35 lat oraz sempai Łucja w kategorii młodzik. W swojej kategorii o wejście do finału sensei Wojtek musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, który okazał się zwyciężcą swojej kategorii. Łucja stoczyła niezwykle dramatyczną walkę z zawodniczką z Białorusi przegrywając większą część po wykonanej technice wazari (jodan mawashi), dopiero w ostatnich sekundach walki udało się jej wykonać punktowaną akcję na wazari i doprowadzić do remisowej pumktacji - decyzją sedziów maty wygrała Łucja. Drugą walkę stoczyła z reprezentantką Polski z Warszawy wygrywając pewnie. W walce o finał, po wyrównanym pojedynku przegrała z reprezentantką Ukrainy, stając ostatecznie na 3 miejscu Pucharu Europy spośród 19 zawodniczek swojej konkurencji.

Mamy nadzieję, iż zdobyte doświadczenie oraz praca jaką wykonali nasi zawodnicy w okresie przygotowawczym sprawią nam jeszcze wiele radości.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://www.iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-16/161130-kio

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.