Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

środa, 23 czerwca 2010 00:00

Kuba Jakubowski

O Kubie Jakubowskim można śmiało orzec, że to człowiek Renesansu, ale w rzeczywistości facet jest w stanie obskoczyć też kilka innych epok i przeprojektować je komputerowo. Poza tym jest przyjacielem portalu ILEDZISIAJ, filarem stowarzyszenia STUK-PUK, sekcji judo oraz kilku innych inicjatyw i środowisk. A że to niepokojąco rozsądny gość, istnieje obawa, że skoro wziął się za  wróżenie i gusła akurat trzynastego dnia mundialu, może okazać się, że  wie coś, o czym my nie wiemy...

Wszyscy walczą o wszystko

W grupach C i D nie ma nikogo, kto mógłby czuć się pewnie. Remis nie zadowoli żadnej z ośmiu drużyn, które wybiegną na boiska o 16 i 20.

Na zachętę zatem po jednej bramce dla każdego.

W grupie B Anglia po dwóch remisach łaknie wygranej i awansu. Głód ten zaspokoić mogą 2 kolejne bramki. Słoweńcy, choć podgryzali Amerykanów w drugiej rundzie, również skosztowaliby coś małego przed snem – dla nich też jedna bramka. Efekt 3:2 dla Anglików.

Algieria przed ostatnim występem w mistrzostwach wespnie się na wyżyny swych możliwości. Owe wyżyny to solidna obrona w pierwszej połowie i kilka sygnalizowanych strzałów z dalszej odległości. Inne wyżyny przemierzają zawodnicy Stanów Zjednoczonych. Zdobędą zatem dwie bramki – rezultat 3:1 dla Stanów. Awansują Anglicy i Jankesi.

W grupie D pewnym outsiderem wydaje się być Australia. Grają z Serbią, która uczyni wiele (szczególnie w zakresie obrony własnej bramki). Kangury nie wykażą się - wycofujemy zatem bramkę przyznaną Australii na początku i przekazujemy ją Serbii. Wynik meczu Australia - Serbia 0:2.

Drugi mecz w grupie D: Ghana – Niemcy, zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Brak  Miroslava Klose sprawi, że nasi zachodni sąsiedzi tylko w połowie zagrają z tak polską fantazją jak w poprzednim meczu. Za fantazję w wykonaniu Podolskiego 1 gol. Co zrobi Ghana? Wygra rozgrywki grupowe remisując z Niemcami po golu strzelonym w drugiej połowie. Wynik 2:2. Awans Ghany i Serbii.