Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Dzień dziewiąty: Angole się powoli pakują

Zbigniew Smółko   
piątek, 20 czerwca 2014 09:31

Był włoski ogier, jest włoski buldog...Grecja z tego Mundialu powinna wylecieć dyscyplinarnie.

Siedzę do drugiej w nocy i co? Tępe zero – zero? Kierownika drużyny angielskiej widziano już podobno na lotnisku jak bukował bilety na przyszły tydzień...

Do loży eksperckiej zaprosiłem dziś dwóch skrzydłowych. Podobno żeby grać na tej pozycji (i na bramce...) trzeba mieć w sobie "coś". Nasi dzisiejsi goście to mają. Daniel Syta obstawiał niegdyś lewą flankę w drużynie Orląt. Ostatnio rekreacyjnie pogrywał w Tornado Branica Wohyń. Mimo płynących latek aż się chciało patrzeć: elegancja w grze, kultura piłkarska, a jak pogonił wzdłuż linii bocznej za kontrą to się trawa paliła. Większość energii poświęca obecnie drużynie żaczków w Orlętach i fajnie mu to wychodzi. O futbolu może gadać godzinami.

Na innym etapie przygody z piłką jest Piotr Zmorzyński (pseudonim artystyczny "Bulwa"!). Mimo młodego wieku już ograny w lidze, na pewno swoje najlepsze mecze ma jeszcze przed sobą. Stanowi ten typ gracza, który zawsze najbardziej lubiłem i dla którego chodzi się na stadion: odważny skrzydłowy, bez kompleksów wjeżdżający w trzech obrońców, chętnie walący na bramę... Jak będzie słuchał Panka i podłapie trochę wyrachowania, to zobaczycie – kawał gracza będzie z Piotra...

Swoją drogą: obaj bardzo sympatyczni faceci. Powodzenia!

Typujemy

Daniel SytaDaniel Syta:

Włochy- Kostaryka  2-0

Myślę, że w tym spotkaniu Włosi nie pozwolą Kostaryce na zrobienie niespodzianki jak w pierwszym meczu grupowym. Makaroniarze zwyciężą pewnie i mieć zapewnione już wyjście z grupy. Tym bardziej, że w ostatniej kolejce grupowej będą grali z Urugwajem, który jest rywalem z wyższej półki niż Kostaryka.

Szwajcaria- Francja 0-1

Helweci na dużym farcie rozpoczęli mistrzostwa. Bramka w ostatnich sekundach dająca zwycięstwo nad Ekwadorem nie przekonuje. Grają słabo, a przy odmienionej drużynie francuskiej nie daje im wiele szans. Typuję tylko 1-0 bo myślę, że po korzystnym wyniku z pierwszego meczu Szwajcarzy postawią autobus w swojej bramce i będą chcieli zdobyć choćby jeden punkt. Mimo to Francuzi coś strzelą i zwyciężą.

Honduras- Ekwador 1-1

Ten mecz ciężko typować. Grają podobne zespoły, takie bez ładu i składu. Niech strzelą po jednej bramce żeby chociaż w jakimś stopniu zadowolić tych, co przed telewizorami i na stadionie.

Piotr ZmorzyńskiPiotr Zmorzyński

Włochy – Kostaryka 2 : 0

Moim zdaniem Włochy bez problemu pokonają Kostarykę, ponieważ już w pierwszym meczu wygrali z Anglikami i pokazali, że są bardzo silni i dobrze przygotowani do mundialu. Kostaryka tez rozegrała dobry mecz z Urugwajem, ale obawiam się, że tym razem będzie musiała uznać wyższość rywali.

Szwajcaria – Francja 1:2

Zapowiada się dobre spotkanie w grupie E. Stawiam w tym meczu na Francuzów, którzy pokonali pewnie Honduras 3:0. Myślę, że będzie to wyrównane spotkanie, lecz Karim Benzema potwierdzi swoją dyspozycję strzelecką z pierwszego meczu i poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa.

Honduras-Ekwador 0:1

Typuję w tym meczu minimalne zwycięstwo Ekwadoru. Obydwie drużyny nie zdobyły jeszcze punktu i będą chciały za wszelka cenę pokusić się o jakieś punkty. Myślę, że ten mecz nie będzie porywającym widowiskiem i to Ekwador strzeli o jedna bramkę więcej od rywali.

Pogadajmy o piłce

Gdybyś nie grał w piłkę to w co?

Daniel: Tak naprawdę nigdy nie zastanawiałem się  nad tym, co bym robił gdybym nie grał w piłkę. Z piłką jestem od dziecka i niech tak zostanie a na rozmyślanie, „co by było" szkoda czasu:):)

Piotrek: Szczerze powiedziawszy nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Od zawsze w moim życiu był piłka i towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Już jako dzieciak miałem plan, żeby grać w piłkę i nie chciałem uprawiać innych sportów poza nią.

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej przygodzie z piłką?

Daniel: Najlepszy moment... Było ich wiele i każdy był ważny czy to w piłce juniorskiej czy seniorskiej. Miło wspominam awans i pierwsze mecze Orląt w nowej 4 lidze, już pod nazwą obecnego sponsora. Wtedy już czuło się, że w Radzyniu tworzy się piłka na przyzwoitym poziomie i że to, co robimy, było ważne dla przyszłości tego klubu. Trzeba się cieszyć z tego, że klub jest w tym miejscu, w którym obecnie i pamiętać o tym, że niewiele jest tak małych miasteczek, które posiadają drużynę na takim poziomie rozgrywek, mają taką bazę i szkolą tyle młodzieży. Wystarczy spojrzeć na miasta powiatowe wokół Radzynia. Niektóre dwa, trzy razy większe i nie widać tego, co u nas.

Piotrek: W mojej przygodzie z piłką było dużo miłych momentów. Na pewno jednym z nich był awans z Orlętami z IV ligi do III, gdzie rozegrałem rundę wiosenną i w bardzo młodym wieku strzeliłem kilka bramek. Miło również wspominam występy w kadrze województwa, z którą na mistrzostwach Polski w Słubicach w 2010 r zdobyłem brązowy medal.

Najgorszym momentem zaś w mojej przygodzie była kontuzja skręcenia kostki, którą leczyłem dwa miesiące, co uniemożliwiło mi wyjazd na obóz z drużyną seniorów.

Czy jakaś drużyna zaskoczyła Cię na tym Mundialu na plus a jakaś na minus?

Daniel: Cieszę, się, że Francuzi wreszcie odżyli. Mają w miarę młodą drużynę i widać, że chcą wygrywać i chcą wrócić na piedestał światowego futbolu. Po kilku latach kłótni trenerów z piłkarzami, ze związkiem, doszło do porozumienia i stworzono niezły team z super trenerem.

Piotrek: Czarnym koniem mundialu wydają mi się dwie drużyny: jedną z nich jest Chile, które wygrało już dwa mecze w grupie i to z mistrzami ostatniego Mundialu Hiszpanami. Myślę, że również Belgowie maja bardzo ciekawy zespół i też może pokrzyżować plany innym faworytom. Na pewno na tym Mundialu zawiodła Hiszpania, która przegrała swoje mecze i nie ma już szans na wyjście z grupy. Z pewnością jest to dla nich wielka klęska.

 Żelaznym faworytem mediów była Brazylia. Dalej jest?

Daniel: Brazylia robiła na mnie  wrażenie w latach 90- tych. Grała ładnie i skutecznie. Obecna ekipa nie przekonuje mnie. Ale są gospodarzami, mają za sobą kibiców wiec mogą wiele zdziałać. Ja liczę na kogoś z Europy.

Tak zgadzam się z tym ze Brazylia jest faworytem chociażby, dlatego, że są gospodarzami turnieju i maja za sobą bardzo wiernych kibiców, którzy im pomagają. Na Brazylii ciąży presja osiągniecia bardzo dobrego wyniku na tym mundialu, co z pewnością zmobilizuje ich do jeszcze większego wysiłku.

Piotrek: Canarinhos to bardzo dobra drużyna, która ma w szeregach wielu graczy światowej klasy. Oni są w stanie poprowadzić ją do zwycięstwa.

 

Komentarze  

 
#1 Pierwsze miejsceAdmin iledzisiaj.pl 2014-06-21 09:15
Na podium stanęło po wczorajszych typowaniach 5 osób. Nie było innego wyjścia, jak uruchomić maszynę losującą. Wygrał ersi. Gratulacje!
 
 
#2 CoredoCoredo 2014-06-21 13:51
Przestawcie date meczu bo chyba się nie zgadza
 
 
#3 Którego?Admin iledzisiaj.pl 2014-06-21 14:23
O który mecz chodzi? I dlaczego data się nie zgadza?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Kultywator z waÅkiem 1.9 m
Kultywator z wałkiem 1.9 m
sobota, 16 marca 2024
Dywan shaggy 180x270
Dywan shaggy 180x270
czwartek, 21 marca 2024
noimage
Pszenżyto
środa, 27 marca 2024