Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Dzień trzynasty

Zbigniew Smółko   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 23:59

Dariusz MagierKto wyjdzie z grupy C, niespecjalnie mnie obchodzi.

Żadna z drużyn nie zdołała wywołać we mnie specjalnych emocji. Za to z największą ciekawością będę patrzył na mecz Włochów z Urugwajem. Przegrywający odpada! Bardzo ciekaw jestem również, czy z tonu spuści Kostaryka. Anglicy, mimo że już wyeliminowani, na pewno będą chcieli wrócić do domu z nie całkiem zszarganą opinią…

Dzisiaj w loży ekspertów dwóch przedstawicieli Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Prezes Józef Korulczyk, prywatnie człek najłagodniejszy, w życiu publicznym ma opinię najbardziej zaciekłego wojownika prawicy. Niektórzy rachowali, że być może po wyborze na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu spokornieje, ale chyba nic z tego… Często rad wspomina własne przewagi piłkarskie, ale w tenisa stołowego ciągle gładko ogrywa czterdziestoletnich smarkaczy.

Doktor habilitowany Dariusz Magier, szef radzyńskiego archiwum, wykładowca akademicki, twórca, autor, redaktor i wydawca licznych periodyków i ksiąg uczonych oraz udatny – choć na mój gust zbyt rzadko praktykujący - felietonista. Wprawdzie nie zasłynął nigdy jako sportowiec, ale z wydarzeniami piłkarskimi zawsze jest na bieżąco. Dzisiaj dodatkowo Dariusz postanowił pobić rekord zwięzłości wypowiedzi. Wielka to zaleta u humanisty.

Typujemy

Dariusz MagierDariusz Magier:

Japonia - Kolumbia 1:3

Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:1

Włochy - Urugwaj 1:2

Kostaryka - Anglia 1:1

 

 

 

Józef KorulczykJózef Korulczyk

Japonia - Kolumbia 0:2   Kolumbia mimo braku najlepszego napastnika jest na fali i gra bardzo skutecznie. Powinna podtrzymać swoją dobrą passę. Japonia zawodzi. Ma problem ze zdobywaniem bramek.

Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2  Mam słabość do tej drużyny z Afryki. Gra widowiskowo, ale pechowo. Czas na jej awans i wyjście z grupy. Grecja zawodzi nawet w defensywie, co było dotychczas jej silną stroną.

Włochy - Urugwaj 1:1  Ciężki bój obu drużyn o awans. Urugwaj ma zaawansowany wiekowo zespół i może mieć problemy z przygotowaniem fizycznym. Włochom do awansu wystarczy remis i go osiągną.

Kostaryka - Anglia 1:2  Anglicy zrobią wszystko, by zatrzeć złe wrażenie z Mundialu i postarają się wygrać. W drużynie Kostaryki po największym sukcesie w dziejach nastąpi rozprężenie, tym bardziej, że porażka wobec zapewnionego awansu nie ma znaczenia.

Pogadajmy o piłce

Czy zdarza Ci się Ci mieszać poglądy polityczne z sympatiami piłkarskimi?

Dariusz: Zawsze

Józef: W meczach kibicuję drużynom słabszym. Czy jakąś drużynę lubię czy nie, decyduje styl gry, a nie sympatie polityczne. Nie lubię futbolu siłowego.

Poza reprezentacją Polski jakiej innej reprezentacji narodowej kibicujecie na Mundialach i Euro?

Dariusz: Reprezentacjom z krajów chrześcijańskich

Józef: Kiedyś kibicowałem Argentynie. Jak grałem w grę komputerową "FIFA", to Argentyna była moją drużyną. Obecnie bardziej podoba mi się gra Chile czy Kolumbii. Z Afryki podoba mi się gra Wybrzeża Kości Słoniowej, a z drużyn europejskich - Holandii.

Wszyscy już zagrali po dwa razy, coś już więc wiemy. Spróbujecie wytypować pierwszą czwórkę?

Dariusz: 1/Francja 2/Niemcy 3/Chile 4/Holandia

Józef: Czwórka mundialu: Brazylia, Francja, Argentyna, Holandia.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Dzień trzynastyBobek 2014-06-24 22:22
Panie Zbigniewie, to zdjęcie Pana Dariusza to jakaś zemsta?
 
 
#2 NoAdmin iledzisiaj.pl 2014-06-25 00:10
I bez pisania od razu widać, że pendrajwa od Media Systemu dostanie jedrzejo14. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Usługi hydrauliczno-gazowe
niedziela, 24 marca 2024
Prace biurowe i inne  w domu !
Prace biurowe i inne w domu !
czwartek, 28 marca 2024