Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Dzień czternasty: Improwizacja

Zbigniew Smółko   
środa, 25 czerwca 2014 00:54

Mmmmmmm.... Brazuca...Formy literackiej nijak nie ma, a sute wierszówki inkasować się chce.

Dzisiaj więc zapraszam swoich Wydawców: Gospodarza tej strony Mariusza Szczygła i Mateusza Orzechowskiego, założyciela i właściciela wydawnictwa Wspólnota. Od obydwu sporo się nauczyłem. Od Mariusza luzu, braku ciśnienia – przy robocie w mediach to ważne. Mateusz zaś to wymagający, regularny jak zegarek profesjonalista. W wypadku takiego bałaganiarza jak ja to w ogólne niezbędna lekcja.

Typujemy

Mateusz OrzechowskiMateusz Orzechowski

Honduras – Szwajcaria 1:2

Bo Helweci to europejska, poukładana drużyna.

Ekwador – Francja 1:1

Francuzom nie będzie się chciało ganiać w upale

Nigeria – Argentyna 2:1

Argentyna nie da z siebie wszystkiego bez wysiłku, a Nigeryjczycy walczą  przetrwanie

Bośnia i Hercegowina : Iran 0:1

Też zadecyduje to, że Iran ma o co walczyć

 

 

Wyższa kuRtura ;)Mariusz Szczygieł

Honduras – Szwajcaria 0:2

Sensacji nie będzie, ale jedenastka z Hondurasu może raczej z ręcznikami wyjść od razu na murawę i wypolerować szwajarski, biały krzyż.

Ekwador - Francja 1:3

Trójkolorowi dołożą Ekwadorowi. Wyliczenie jest proste – Francuzi pogonili Szwajcarów, Szwajcarzy wcześniej Ekwador. Matematyka jest prosta… (chociaż ja z matematyki raczej orłem nie byłem…)

Nigeria – Argentyna 0:2

Jednak Argentyna. Bo jednak lepiej chyba grają i więcej bramek strzelonych mają, więcej meczy wygranych, mniej bramek straconych, i w ogóle…

Bośnia i Hercegowina : Iran 0:0

Tu się nic nie wydarzy. Wybiorę mecz pomiędzy Nigerią i Argentyną.

Pogadajmy o piłce

Czy jest jakiś piłkarz którego szczególnie nie lubisz?

Mateusz: Niespecjalnie, może Balotelli, bo jest łobuzem… Nie lubię też tych co kręcą na boisku. Jest za to jeden kraj, którego zasadniczo nie lubię, i jeden naród, który lubię szczególnie. To trochę przekłada się na piłkę. Kraj to Rosja, a naród oczywiście to Rosjanie… Siadając do niektórych spotkań myślę: O, może ktoś im dokopie, ale po chwili orientuję się, że właśnie i tak kibicuję Rosjanom.

Mariusz: Nie. Jest za to piłkarz, który mnie bardzo zasmucił w tym Mundialu (i całą Hiszpanię, jak sądzę). To Iker Casilas.

Pierwszy mecz w życiu, który wzbudził w Tobie emocje?

Mateusz: Uczyłem się kibicowania i piłki na Mundialu w Hiszpanii, utknął mi w pamięci mecz z Francją o trzecie miejsce. Potem finał w 1986, kiedy Niemcy dogonili Argentynę na 2:2 a i tak przegrali. No i finał Ligi Mistrzów, kiedy Manchester wygrał z Bayernem 2:1. No i wielkie oczekiwania po tej drużynie, która zdobyła srebro w Barcelonie, że nagra coś w dorosłym futbolu, a tu nic…

Mariusz: Nie jestem typem kibica. Mistrzostwa obserwuję co 2 lata, kiedy robimy na stronie typera i dlatego nawet, kiedy sięgnę pamięcią daleko, daleko… to nic z tego nie będzie. Piękny mecz, który dał mi wiele radości i zachęcił do siedzenia przed telewizorem, to spotkanie pomiędzy Holandią i Hiszpanią – piękne bramy Robena i bezsilność Casilasa.

Wielkie imprezy piłkarskie oglądasz od dechy do dechy?

Mateusz: Dwie trzecie na pewno, nie wszystko się da…

Mariusz: Do pewnego momentu tak. Tak było i tym razem. Nie obejrzałem w tym Mundialu tylko 2 meczów, do czasu, kiedy spóźniłem się z obstawieniem wyniku spotkania Niemcy – Portugalia. Potem już odpuściłem i zająłem się sprawami technicznymi. Zapał przyjdzie znowu za kilka dni, tym bardziej, że już jedzie do nas Brazuca – taka sama jak na zdjęciu tytułowym ;) Zapach tej piłki i moment trzymania jej w rękach znów pobudzi we mnie piłkarskiego ducha.

 

Komentarze  

 
#1 De łinner is...Admin iledzisiaj.pl 2014-06-26 00:22
Dzisiaj wygrywa J-23. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

SKÅADSTALI WYROBY HUTNICZE
SKŁADSTALI WYROBY HUTNICZE
czwartek, 11 kwietnia 2024
Przyczepa
Przyczepa
czwartek, 18 kwietnia 2024
noimage
owijarka do bel
wtorek, 16 kwietnia 2024