Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Finał: Messi czy Maszyna?

Zbigniew Smółko   
sobota, 12 lipca 2014 19:21

Wróżbita Maciej wie, kto wygra MundialCałe szczęście, że od poniedziałku znikam w Bieszczadach (słyszę ten jęk ulgi poniektórych, słyszę…), bo w domu bym się chwile przystosowywał do braku Mundialu.

Cały czas po dwa mecze, przeważnie niezłe, a tu nagle nic! Zespół odstawienia!

Może nie było jakiegoś ogólnonarodowego wariactwa jak dwa lata temu, ale czysto sportowych emocji mnóstwo. Waleczna Ghana, kapitalna Kostaryka, pieprznięty (przepraszam Panie, ale taka prawda…) Suarez, sztuczki trenera Van Gaala, najnudniejsza Argentyna w historii no i masakra w półfinale… Gdyby Brazylia odpadła z Chile (w 120 minucie strzał w poprzeczkę!) po prostu miałaby szczęście.

Każdy czekanie na finałowe mecze umila sobie jak umie. Mój koleżka Nowak na przykład stworzył następującym wierszyk:

"Czy puchar wygra zespół z Europy?,
Czy Ameryka wbije jej klina?,
Czy zatriumfują ponownie Szkopy?,
Czy też pokona ich Argentyna?,

Nie wiem kto będzie w piłkarskim raju,
Lecz ślę odpowiedź idąc do puenty,
Wygra zapewne drużyna z kraju,
W którym urodził się Ojciec Święty"

Kto wygra mecz?

Ciekaw jestem, kto i komu będzie kibicował w Watykanie. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie łańcuchem mundurowych oddzielać kibolstwa, że nie będzie przesady z pirotechniką. Mam nadzieję…

Na ostatnie dwa mecze powołałem znowu pod broń całą armię typerów. W tym miejscu serdecznie dziękuję Wam za dobrą współpracę i chęć do wspólnej zabawy. Bo (w tajemnicy Państwu powiem…) że niektórzy odrzucali zaproszenie mówiąc: „A co będzie jak nie trafię? Co ludzie powiedzą?” Serio serio… A tutaj na całą ekipę można było liczyć.

Nasi eksperci są raczej zgodni. W meczu o trzecie miejsce decydować będzie psychologia. Czy Brazylijczycy wrócili do normy po laniu z Niemcami? Czy Holendrom się będzie chciało? Zwykle „finał pocieszenia” ogląda się jednym okiem, ale tym razem może być niezły mecz. Głosy ekspertów podzielone niemal po równo.

W finale wydaje się, że żelaznym faworytem będą Niemcy. Inaczej typują tylko Roman Belniak, Dariusz Magier, Robert Kazubski, Ireneusz Antol (po karnych…) i Łukasz Włoszek. Wśród tych, którzy obstawiają wygraną Niemców często nie słychać specjalnego entuzjazmu, aliści… Kluczowe pytanie zadał moim zdaniem Darek Wierzchowski: „Czy Niemcy tacy mocni, czy Brazylia słaba?” O to to… No i trochę strachu przed Messim!

Piotr Skowron

Holandia - Brazylia 1:0.

Holendrzy poukładani w obronie, ale strzelą skromnie 1 gola, a dla Brazylii to mecz raczej bez znaczenia po ich kompromitacji.
Argentyna - Niemcy 1:3.

Od początku mundialu obstawiałem Niemcy, są nie do zatrzymania. 1 bramka Messiego na otarcie łez.

Kamil Gołębiowski

Holandia - Brazylia - 1 : 2.

Myślę, że podrażniona duma gospodarzy da o sobie znać i poradzą sobie z Holendrami, którzy ostatnio nie zachwycają. Pomogą własne ściany. 
Argentyna - Niemcy - 0 : 2

Niemcy są solidni, skuteczni i konkretni. Mają świetnego bramkarza oraz mocny i zgrany zespół. Argentyna gra bez rewelacji i myślę, że nawet Messi nic nie poradzi

Paweł Sitkowski

Holandia  - Brazylia 1:2
Brazylia zrehabilituje się za półfinał i wygra z Holandią.
Argentyna - Niemcy 1:2 
Niemcy z taką formą nie powinni przegrać finału, chociaż dużo zależy od formy Messiego

Michał Szczygielski

Brazylia - Holandia 0:1 po dogrywce
Mecz z gatunku tych, które po prostu trzeba rozegrać, ponieważ obie drużyny najchętniej zakończyłyby mistrzostwa już po półfinale. Przewiduję przeciętne widowisko i minimalne zwycięstwo Holendrów.
Niemcy - Argentyna 3:1
Nie będę oryginalny i zdecydowanie postawię na Niemców. Są po prostu najlepsi i widać to gołym okiem. Argentyńska gra "na wynik" tym razem może nie mieć szans powodzenia.

Wiola Musiatowicz

Holandia - Brazil 2-1.......

Argentyna – Niemcy 1:3

Od początku mundialu przewiduję, że mistrzami świata zostaną Niemcy...Ponieważ wyprodukowali Messerschmitta...Tak mi się kojarzy.

Jarosław Kalenik

Holandia - Brazylia 2:0

Po tak dużej porażce Brazylii z Niemcami prawdopodobnie morale drużyny jest mocno nadszarpnięte to będzie największą przyczyną porażki z Holandią. W tym meczu jestem za Holandią i stawiam właśnie na nią.

Argentyna – Niemcy 1:3

Całym sercem jestem za Argentyną, ale niestety… To, co prezentuje sobą reprezentacja Niemiec w ostatnim czasie ( bardziej wyrównany skład i lepsza ławka rezerwowych) będzie wystarczające na Argentynę z takimi gwiazdami w składzie jak Messi, Higuain, Zabaleta, Lavezzi, Mascherano.

Adam Adamski

Holandia - Brazylia 1:0

Po przegranych meczach będzie to pojedynek walki, Holandia jest faworytem, ale Brazylia ma 12 zawodnika - publiczność, gradu bramek, więc nie należy się spodziewać,

Argentyna - Niemcy 1:1 po dogrywce 1:2

Obie drużyny mają dobrą obronę i środek,  z racji rangi meczu będą czekać raczej na błędy przeciwnika, typowy mecz walki ze wskazaniem na Niemców

Roman Belniak

Holandia - Brazylia    3:2 

W meczach o 3 miejsce pada zwykle sporo bramek, nie ważne czy  ten mecz ma jakieś znaczenie dla którejś z ekip i czy ogarną się po półfinałowych porażkach, Holandia w tych mistrzostwach jest po prostu lepsza od Brazylii.

Niemcy - Argentyna 0:1

Agresywna, twarda obrona i pressing Argentyny powstrzyma "krzyżacką zawieruchę", a losy spotkania rozstrzygnie ten, którego Dariusz Szpakowski  tytułuje Maradoną, niewykluczone, że po jakimś rzucie wolnym w dogrywce.

Adam Świć

Holandia - Brazylia 1:1 karne 12:13
Holendrom się nie bardzo chce, Brazylia musi przynajmniej powalczyć, żeby uniknąć linczu.
Argentyna - Niemcy 1:3
W '86 i '90 w takich samych finałach kibicowałem Argentynie, teraz - 
zdecydowanie - Niemcom: to byłaby krzycząca niesprawiedliwość, gdyby jedyna dobra drużyna na tym turnieju nie zdobyła mistrzostwa.

Jakub Hapka

Brazylia - Holandia 1:2
Nie wierzę, że Brazylia odbuduje się psychicznie po wtorkowej traumie.
Niemcy-Argentyna 2:0
Wygra najrówniej grająca drużyna turnieju, choć może doczekamy się karnych

Jacek Paskudzki

Holandia – Brazylia 2:0

Brazylia straciła motywację, zajęcie trzeciego miejsca ich nie zadowoli

Niemcy – Argentyna 2:0

Niemcy w końcu doczekają się tytułu…

Krzysztof Grochowski

Niemcy – Argentyna 2:1

Dariusz Magier

Holandia - Brazylia 3:1
Po psychicznym nokaucie, jaki zanotowali Brazylijczycy w ostatnim meczu, nie podejrzewam, by byli zdolni do nawiązania równorzędnej walki. Jeden gol daję im bardziej z nostalgii za dawną wielkością, niźli wiarą, że rzeczywiście są zdolni, by go strzelić.

Argentyna - Niemcy 1:0
Bardziej to życzenie niż przekonanie, ale chciałbym, by ludzie w pasiakach pokonali Niemców. W dodatku Argentynę na to stać.

Marek Topyła:

Holandia - Brazylia 3:1 
Mecz o III miejsce wygrają pomarańczowi, bo oni jeszcze istnieją, w odróżnieniu od rozbitych gospodarzy.

Niemcy - Argentyna 2:0
Argentyna z pewnością nie popełni grzechu pychy, jak Brazylia, ale w tym turnieju na Niemców siły nie ma.

Waldemar Podsiadły

Holandia – Brazylia 1:0  po wyrównanym meczu. 

Niemcy - Argentyna 2:1  

To osłodzi Brazylijczykom ich klapę. A bardziej na poważnie Niemcy chyba najbardziej zasłużyły na pierwsze miejsce.

Robert Kazubski

Brazylia - Holandia 1:1 k. 2:3

Brazylia po ostatniej kompromitującej porażce jest w dołku, a morale drużyny są wyraźnie zaniżone. Dodatkowo na gospodarzach jest presja własnej publiczności, a tego mogą nie wytrzymać.

Argentyna - Niemcy 1:0

Liczę na ciekawy finał, w którym Argentyńczycy okażą się lepsi od naszych zachodnich sąsiadów. 

Mateusz Połynka

Brazylia – Holandia 0:1

Trzymam kciuki za Holandię. Od zawsze podobał mi się ich styl i fakt, że w tym kraju znakomicie pracuje się z młodzieżą.

Argentyna – Niemcy 0:2

Mój faworyt i ulubiony zespół gra w finale, więc nie ma innej opcji jak zwycięstwo Niemców

Grzegorz Szram

Holandia Brazylia 1:1 w karnych zwycięża Holandia. Myślałem, że to będzie finał, Holandia na pocieszenie, Brazylia i tak osiągnęła za dużo w stosunku do aktualnej dyspozycji

Niemcy - Argentyna 2:0
Moje nazwisko do czegoś zobowiązuje :) a tak naprawdę byłoby niedobrze dla futbolu gdyby tak świetnie grający Niemcy nie zostali mistrzami świata. Argumentacja, że Messi musi zostać królem, a do tego brakuje mu mistrzostwa do mnie nie przemawia - to byłby król bez królestwa.

Artur Idzikowski

Holandia  - Brazylia  2:0

Holandia będzie grała bardzo konsekwentnie, a Brazylia znów się pogubi. Myślę, że rozmiary porażki będą w granicach 2:0. Będzie to smutne pożegnanie Brazylii i czas na przemyślenie dotychczasowych błędów. Moim zdaniem obecnie mają za mało kreatywnych graczy i defensywę, która bez Thiago Silvy wygląda bardzo kiepsko.

Argentyna – Niemcy 1:3

Niemcy to najsolidniejsza drużyna tego mundialu. Za tym, że to oni sięgną po Puchar Świata przemawia wiele czynników. Najważniejszy jest taki, iż dysponują silniejszym składem niż Argentyńczycy. Mają kilku piłkarzy, którzy mogą wziąć na siebie rolę lidera i poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Posiadają solidnych zawodników w każdej linii oraz bardzo mocną ławkę rezerwowych

Ireneusz Antol

Holandia-Brazylia 1:0 po takim upokorzeniu  z Niemcami, Brazylii nie będzie się chciało.

Argentyna- Niemcy 0:0, w karnych wygra Argentyna

Kuba Jakubowski

Holandia – Brazylia 11:3

Brazylijczycy okazali się ze wszech miar gościnni. Hotele, stadiony, restauracje, kobiety. Zremisowali z Meksykiem a Niemcom pozwolili wygrać w półfinale 7:1. Być może jednak nie powiedzieli w tym temacie ostatniego słowa i pozwolą Holendrom na wynik dwucyfrowy? Takie 11:3 dla Holandii to byłby wynik historyczny. To mój typ na ten mecz

Argentyna – Niemcy 0:1

Obrońcy Argentyny nie pozwolą Niemcom na zbyt wiele. Wielu goli nie będzie. Obstawiam nudny mecz…

Darek Wierzchowski

Holandia – Brazylia 3:1

Dotychczas stawiałem na Holandię po ich pierwszym meczu na MŚ. Półfinał był jednak słaby w ich wykonaniu. Mimo wszystko wygrają.

Argentyna – Niemcy 3:1

Dwa ostatnie mecze wskazywałyby na to, że Niemcy są raczej nie do przejścia. Tylko czy to Niemcy byli tak dobrym zespołem czy Brazylia taka słaba, ja myślę, że to drugie. Myślę, że zapowiada się dobry finał Argentyny z naszymi sąsiadami. Liczę, że europejska piłka będzie górą.

Agnieszka Włoszek

Holandia - Brazylia 4:2
Holendrzy prezentują się o wiele lepiej od gospodarzy turnieju, ponadto Brazylia pozbawiona swej największej gwiazdy nie ma argumentów w ataku.

Argentyna - Niemcy 1:3
Niemcy oprócz słabego występu z Algierią  grają bardzo dobrze, natomiast Argentyna nie przekonuje na tym turnieju i tylko Messiemu zawdzięczają ten finał

Łukasz Włoszek

Holandia - Brazylia 3:0
Holendrzy pokazali, że należał im się finał i dobiją Brazylijczyków po historycznej klęsce z Niemcami. Nawet powrót Silvy nie pomoże.

Argentyna - Niemcy 2:1
Serce mówi, że Argentyna wygra natomiast rozum jest za Niemcami, liczę na przebłysk Messiego. 

Mirosław Walicki

Holandia - Brazylia 2-0

Niestety…

Argentyna – Niemcy 1:2

Zdrowy rozsądek nakazywałby postawić na Niemców, doceniam ich poziom, choć im nie kibicuję

Patryk Śmieciński

Holandia - Brazylia 2:1

Brazylia nie podniesie się jeszcze długo po przegranym półfinale, a Holandia to wykorzysta

Argentyna - Niemcy 0:1

Sercem jestem za Argentyną chodź niemiecka precyzja zdominuje ten finał.

Daniel Syta

Holandia - Brazylia 2:0

Bez komentarza…

Niemcy- Argentyna 2:0.

Niemcy obecnie mają najsilniejsza drużynę na świecie, bardzo skuteczną, zdyscyplinowaną taktycznie i której gra opiera się na sile całego zespołu a nie jednego lub dwóch zawodników. Myślę, że sam Messi to trochę za mało żeby zatrzymać niemiecką maszynę.

Mateusz Orzechowski

Holandia -  Brazylia 1-1 (k.4:3)

Tym razem na karne wejdzie Krul…

Niemcy - Argentyna 3:1

Niemcy pokazali siłę ognia w meczu z gospodarzami, poza tym są mniej zmęczeni, grali krócej, na luzie i mają dzień odpoczynku więcej.

Józef Korulczyk

Holandia - Brazylia  2:1

Niemcy - Argentyna 2:0

Wynik Argentyny i tak jest ponad możliwości tej drużyny osiągnięty dużym nakładem sił Niemcy mieli lekki półfinał i jeden dzień odpoczynku więcej

Artur Tarnowski

Holandia – Brazylia 2:1

Brazylijczycy po nokaucie, jakiego doznali z Niemcami nie zdołają się podnieść a Holandia tylko przypadkiem przegrała - karne to loteria…

Niemcy - Argentyna to niestety wygrana Niemców.

Niestety, bo jestem za Argentyną, która ma dobry skład, jednak Niemcy mają na każdej pozycji supergraczy. Nikt nie odstaje, idą przez turniej jak niemieckie super auto :-) Bez usterek i słabych punktów.  

Zbyszek Smółko

Holandia – Brazylia 3:1

Po takim meczu jak z Niemcami nie da się żyć normalnie, a co dopiero grać w piłkę

Argentyna – Niemcy 1:1, karnymi Niemcy

Boże, niech okaże się, że nie mam racji, proszę…

Cmok!

 

Komentarze  

 
#1 WróRZbitamsn 2014-07-13 16:01
Wróżbita wie kto wygra finał, a nie wie, że drużyna pisze sie przez "ż", a nie "rz"? Mało wiarygodny ten wróRZbita ;)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Klimatyzacja montaż kimatyzacji
Klimatyzacja montaż kimatyzacji
czwartek, 21 marca 2024
noimage
sprzedam
piątek, 22 marca 2024