Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 września 2020 imieniny: Zofii, Honoriusza | DZIEŃ CHŁOPAKA

Piłka nożna

Wólczanka nie zostawiła Orlętom żadnych złudzeń.

Adam Kułak
czwartek, 24 września 2020 06:00

Orlęta uległy Wólczance...Orlęta nie powiększyły stanu posiadania po zaległym meczu ligowym.

Mało tego, młodzież z Wólki Pełkińskiej udzieliła radzyńskiej drużynie solidnej lekcji na temat „zdobywanie bramek”.

Strzelaninę w pierwszej połowie spotkania rozpoczął w ósmej minucie JakubSzczypek. Zespół Wólczanki nie zamierzał poprzestać na jednym trafieniu. Goście nadal zagrażali radzyńskiej bramce, jednak ich strzałom brakowało celności. Po kilku nieskutecznych atakach gospodarzy pokazem umiejętności strzeleckich popisał się Kacper Durda. W 30 i 39 minucie dwukrotnie pokonał Bartosza Klebaniuka.

W środę zaległy mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska

Adam Kułak
środa, 23 września 2020 06:00

Zespół OrlątOrlęta rozpoczynają odrabianie zaległości ligowych spowodowanych koronawirusem i Pucharem Polski.

Środowe spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska było zaplanowane w trzeciej kolejce ligowej.

Zespół Wólczanki po dwóch porażkach na starcie rozgrywek otrząsnął się i w kolejnych meczach uzbierał 14 punktów, co daje siódmą pozycję w tabeli. Zawodnicy z Wólki Pełkińskiej strzelają dużo bramek. Najwięcej goli – osiem - zdobył wychowanek klubu, trzydziestoletni Krzysztof Pietluch. Środowy przeciwnik naszej drużyny posiada bardzo młodą kadrę.

Z Wisłą Sandomierz bez bramek

Adam Kułak
poniedziałek, 21 września 2020 06:00

W trakcie meczuZapowiadałem trudny pojedynek Orląt z Wisłą Sandomierz.

Było ciężko, jednak przez większość meczu radzyńscy piłkarze toczyli wyrównany pojedynek z plasującym się dość wysoko przeciwnikiem.

Pierwsza połowa była bezbarwna i nudna. Żadna z drużyn nie wypracowała dobrej okazji na objęcie prowadzenia. Drugą odsłonę dość mocno rozpoczęli goście. Kamil Bełczowski strzałem z daleka próbował zaskoczyć Bartosza Klebaniuka. Po kilku atakach zabrakło przyjezdnym animuszu. Mieli jeszcze dość groźną akcję, jednak Konrad Matuszewski mając pustą bramkę, główkował bardzo niecelnie.

Wisła Sandomierz będzie trudnym przeciwnikiem

Adam Kułak
piątek, 18 września 2020 06:00

Orlęta RadzyńLigowy pojedynek z Wisłą Sandomierz będzie dla radzyńskich Orląt sprawdzianem wartości drużyny w pojedynku z bardzo solidnym rywalem.

Zespół z Sandomierza swoimi wynikami i pozycją w tabeli zaskoczył wszystkich zainteresowanych rozgrywkami trzecioligowymi. Czwarta lokata z osiemnastoma punktami i tylko jedna porażka z liderem Wisłą Puławy w dziewięciu spotkaniach pokazują, jak wysoko w sobotę będzie postawiona poprzeczka przed zespołem Artura Bożyka.

Orlęta lepsze od Lewartu, ale...

Adam Kułak
czwartek, 10 września 2020 06:00

W starciu z zawodnikami LewartuCiężką przeprawę miała w środowe popołudnie radzyńska drużyna z ligowym beniaminkiem Lewartem Lubartów.

Zwycięstwo 2:1 sprawiło jednak, że trzy punkty zostały w Radzyniu. Ostatnie przegrane mecze wpłynęły mobilizująco na zawodników Orląt. Od początku spotkania wzięli sprawy w swoje ręce, a raczej nogi i pierwsza połowa zawodów przebiegała pod dyktando radzyńskiego zespołu. Podopieczni trenera Artura Bożyka nie potrafił udokumentować przewagi strzeleniem gola. Grający trochę bojaźliwie goście byli bliżej objęcia prowadzenia jednak trafili w słupek.

Zagramy z Lewartem

Adam Kułak
środa, 09 września 2020 06:00

Orlęta RadzyńKolejny mecz ligowy radzyńskie Orlęta rozegrają dzisiaj na swoim boisku.

Przeciwnikiem będzie beniaminek Lewart Lubartów. Drużyna z pobliskiego Lubartowa poczyna sobie w ligowych bojach dość dzielnie. Zajmuje dziewiątą lokatę z dziewięcioma punktami. Na rozegrane osiem spotkań dwukrotnie odniosła zwycięstwo i trzykrotnie remisowała. Po uzyskaniu awansu do trzeciej ligi wzmocniono kadrę Arkadiuszem Maksymiukiem z Wisły Puławy. Lubartowski kierunek wybrali wcześniej grający w Puławach Krystian Żelisko, Konrad Szczotka i wychowanek Lewartu Dawid Pożak.

Przegrywamy z Pogonią Siedlce

Adam Kułak
czwartek, 03 września 2020 06:00

Przy piłcePucharowa przygoda Orląt zakończyła się na 1/32 finału.

W zaległym spotkaniu radzyńska drużyna okazała się równorzędnym rywalem dla drugoligowych piłkarzy z Siedlec. Wprawdzie biało zieloni przegrali 0:2, ale przez większość meczu toczyli wyrównany pojedynek z drugoligowcami.

Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla zespołu Artura Bożyka.

Mecz z Chełmianką poniżej oczekiwań

Adam Kułak
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 06:00

Mecz z ChełmiankąPo zwycięstwie z Chełmianką w finale wojewódzkim Pucharu Polski kibice oczekiwali wyrównanego pojedynku.

Rzeczywistość okazała się brutalna. W pierwszej połowie byliśmy tłem dla grających przeciętny, ale twardy futbol podopiecznych Tomasza Złomańczuka. Słupek i doskonałe parady Bartosza Klebaniuka chroniły Orlęta przez blisko pół godziny gry. Bramkarz gospodarzy skapitulował w 27 minucie po strzale Pawła Myśliwieckiego. Doskonałą okazję bramkową zmarnował Karol Rycaj i tyle okazji bramkowych mieliśmy w pierwszej odsłonie meczu.

Orlęta wygrały z Koroną II Kielce

Adam Kułak
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 06:00

Walka trwaDługa przerwa w rozgrywkach nie przeszkodziła radzyńskiej drużynie zwyciężyć rezerw pierwszoligowej Korony Kielce.

Wielu sympatyków Orląt miało obawy o formę drużyny po dwutygodniowej pauzie w rozgrywkach spowodowanej zawirowaniami z przekładaniem spotkań ligowych i odwołanego meczu Pucharu Polski z Pogonią Siedlce. Początek meczu rozwiał niepokoje radzyńskich kibiców. Cztery minuty od pierwszego gwizdka sędziego ArkadiuszKot dał prowadzenie swojej drużynie. Nie upłynęło pół godziny gry, gdy za sprawą Szymona Kamińskiego na tablicy wyników wyświetliło się 2 : 0.

Unia Żabików podejmie Sokół Adamów

Mariusz Szczygieł
sobota, 22 sierpnia 2020 10:49

GLKS UNIA ŻABIKÓW – SOKÓŁ ADAMÓWPrzed nami mecz II kolejki o Mistrzostwo Bialskopodlaskiej Klasy Okręgowej.

23 sierpnia 2020 r. o godz.16.00 (niedziela) GLKS Unia Żabików zmierzy się z drużyną Sokół Adamów.

Emocji, jak zawsze, na pewno nie zabraknie.