Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2019 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI

Piłka nożna

Wisła Sandomierz lepsza od Orląt Radzyń

Adam Kułak
poniedziałek, 23 września 2019 07:00

OrlętaPodopieczni Rafała Wójcika udzielili lekcji Orlętom jak zgarnąć trzy punkty grając przez większość meczu w osłabieniu.

Drużyna z Sandomierza w pierwszej części spotkania wykazywała większą ochotę do gry. Najbardziej groźne sytuacje stwarzał duet Jarosław Piątkowski i Krzysztof Zawiślak. Przy stałych fragmentach do akcji wkraczali wysocy Patryk Wilk i Krzysztof Wojcinowicz. Ataki Orląt kończyły się niecelnymi lub zbyt słabymi strzałami Przemysława Ilczuka, Bartosza Ciborowskiego i Arka Korolczuka. Wydawało się, że po usunięciu z boiska w 24 minucie Dominika Frączaka Orlętom będzie łatwiej osiągnąć zamierzony cel. Jednak zawodnicy radzyńskiej drużyny nie potrafili zmusić bramkarza gości do większego wysiłku. W końcówce pierwszej połowy nieupilnowany Krzysztof Wojcinowicz bardzo ładnym uderzeniem zdobył bramkę dla swojego zespołu.

Wisła Sandomierz kolejnym rywalem Orląt Radzyń

Adam Kułak
piątek, 20 września 2019 21:22

Piłkarze na boiskuW najbliższą sobotę po niespodziewanej dwutygodniowej przerwie Orlęta będą gościć Wisłę Sandomierz. Zespół z nadwiślańskiego miasta trenuje znany radzyńskim kibicom Rafał Wójcik.

Drużyna z Sandomierza w ośmiu meczach zgromadziła siedem punktów z czego pięć w meczach wyjazdowych. Przed obecnym sezonem drużyna Wisły została znacznie przebudowana. Do zespołu Rafała Wócika dołączyli m.in. napastnik Krzysztof Zawiślak z Chełmianki, pomocnicy Mirosław Kmiotek z Resovii i Dariusz Brągiel z Pogoni Siedlce, oraz bramkarz Szymon Pietras z Daleszyc. Najbliższy przeciwnik jest dość mocny w ataku, zdobył dwanaście bramek z czego pięć goli jest zasługą Krzysztofa Zawiślaka. Bramkarz Szymon Pietras w ostatnim przegranym (0 : 2) meczu z Motorem Lublin obejrzał czerwony karton, po odwołaniu Wisły do LZPN-u kartka została anulowana. Golkiper gości będzie mógł grać w Radzyniu.

Unia Żabików zaprasza na mecz z LKS Milanów

Michał Maliszewski
piątek, 13 września 2019 07:00

PlakatGLKS Unia Żabików zaprasza na mecz VI kolejki bialskopodlaskiej klasy okręgowej pomiędzy Unią Żabików a LKS Milanów.

Mecz odbędzie się w dn. 15.09.2019 (niedziela) godzina 16.00 na boisku w Żabikowie.

Z Wólczanką bezbramkowo

Adam Kułak
sobota, 07 września 2019 22:44

Na meczu...Na swoim boisku Orlęta Radzyń pozostały niepokonane.

Spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska zakończyło się bezbramkowym remisem.

Początek meczu był bezbarwny. Obie drużyny więcej uwagi poświęcały obronie niż konstruowaniu akcji zaczepnych. Pierwszej doskonałej okazji na otwarcie wyniku nie wykorzystał Mariusz Chmielewski, jego strzał głową przeszedł na poprzeczką bramki gości. Zbyt lekkie uderzenie Przemka Ilczuka, niecelne próby Bartosza Ciborowskiego i Michała Sadowskiego nie przyniosły zdobyczy bramkowej. Ze strony zawodników Wólczanki, a szczególnie niecelnych prób Kamila Matofija, Wołodymyra Khorolskiego i Wiktora Kłosa również nie było zbytniego zagrożenia, więc konto bramkarzy w pierwszej części meczu pozostało czyste.

Solidny przeciwnik

Adam Kułak
sobota, 07 września 2019 10:36

Przed nami mecz z WólczankąJuż dzisiaj o 15.oo Orlęta Radzyń po raz trzeci w bieżącym sezonie będą grać na własnym boisku.

Tym razem gościem będzie zespół Wólczanki Wólka Pełkińska.

Drużyna z Podkarpacia w sześciu dotychczasowych meczach zgromadziła dziewięć punktów. Latem drużyna Wólczanki wzmocniła się gruzińskim napastnikiem Niką Chaczidze, doświadczonym słowackim obrońcą Peterem Basistą, bramkarzem Oskarem Kubikiem oraz pomocnikiem Dawidem Olejarką. Zespół trenera Marcina Wołowca to solidnie grająca drużyna, lepiej grają na wyjazdach gdzie zdobyli osiem punktów - wygrane w Krakowie z Hutnikiem, w Kraśniku ze Stalą, remisy w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO i Motorem w Lublinie. Ikona drużyny Wólczanki napastnik Krzysztof Pietluch póki co nie zadziwia formą, gra niewiele i nie zdobył żadnej bramki.

Przyjdź na wspólne oglądanie wyjazdowego meczu Orląt

sobota, 31 sierpnia 2019 07:00

Plakat

Avia pokonana

Adam Kułak
piątek, 30 sierpnia 2019 07:00

Zawodnicy z kibicamiRadzyńska drużyna wykonała zadanie. Na swoim boisku odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem wyższość zespołu Orląt musiała uznać Avia Świdnik.

Od pierwszego gwizdka sędziego Orlęta ruszyły do ataku. Przez pierwsze dwadzieścia minut radzyńscy zawodnicy mieli kilka okazji na strzelenie gola jednak brakowało wykończenia akcji. Bramka padła 22 minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Patryka Szymalę Artur Renkowski głową nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Dziesięć minut później Damian Szpak z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki Orląt. Radzyńska drużyna odpowiedziała soczystym strzałem Renkowskiego i okazją Chmielewskiego w 45 minucie.

Zadanie dla Orląt – pokonać w środę Avię

Adam Kułak
wtorek, 27 sierpnia 2019 07:00

Orlęta RadzyńPiąta kolejka rozgrywek 3 ligi grupy IV odbędzie się w najbliższą środę. Orlęta Radzyń będą gościć kolejną drużynę z Lubelszczyzny Avię Świdnik.

Drużyna trenera Łukasza Mierzejewskiego po wzmocnieniach m.in Bartoszem Mroczkiem z Górnika Łęczna, Arkadiuszem Górką z Resovii, Damianem Szpakiem (26 goli dla Orląt w sezonie 2015/16) z Chełmianki, Erykiem Ceglarzem z Soły Oświęcim czy Ukraińcem Wołodymyrem Hladkym w dotychczasowych meczach uzbierała cztery punkty. Przegrała w Ostrowcu Świętokrzyskim 3 : 1, u siebie pokonała Hetmana Zamość 1 : 0, zebrała solidne lanie 5 : 0 w Kraśniku. W ostatniej kolejce na swoim boisku bramka Piotra Prędoty w doliczonym czasie gry pozwoliła wyrwać jeden punkt Motorowi Lublin (1 : 1). Wydaje się, że piłkarze z lotniczego miasta dużo tracą na wyjazdach. Oby ten trend utrzymali w Radzyniu.

Nerwówka pod koniec meczu

Adam Kułak
sobota, 17 sierpnia 2019 07:00

Zawodnicy na murawieRadzyńskie Orlęta w pierwszym meczu sezonu 2019/20 na własnym stadionie po stojącym na przyzwoitym poziomie spotkaniu pokonały Stal Kraśnik 2 : 1. Dużo adrenaliny radzyńscy piłkarze zafundowali sobie i kibicom pod koniec meczu.

Początek meczu był rozpoznaniem sił. W pierwszej połowie Orlęta miały kilka okazji na objęcie prowadzenia. Setkę zmarnował w 19 minucie Janek Bożym. Kilka minut później Jakub Borusiński sobie znanym sposobem obronił strzał Patryka Szymali. Blisko strzelenia gola głową w 45 minucie był Rafał Nowak. Drużyna gości najbliżej objęcia prowadzenia była w 35 minucie po bombie Jakuba Czeleja.

Pierwszy mecz Orląt na swoim boisku

Adam Kułak
środa, 14 sierpnia 2019 16:45

BoiskoNowy sezon ligowy na własnym stadionie radzyńskie Orlęta rozpoczną w świąteczny czwartek 15 sierpnia. Przeciwnikiem będzie kraśnicka Stal.

Drużyna z Kraśnika prowadzona przez byłego zawodnika Orląt Jarosława Pacholarza w pierwszym meczu obecnego sezonu pokonała faworyzowany Motor Lublin. Po odejściu podstawowych zawodników Damiana Pietronia, Daniela Szewca i Filipa Drozda   sprowadzono kilku piłkarzy; m.in. dwóch znanych z gry w Motorze Lublin Juliena Tadrowskiego i Pawła Kaczmarka oraz Jakuba Kmitę z Widzewa Łódź czy Adriana Popiołka z Wisły Puławy. Zmiany w kadrze jak powiedział trener będą wyraźnym wzmocnieniem drużyny. Początek był obiecujący, zobaczymy czy kolejne mecze będą potwierdzeniem słów trenera Stali Kraśnik.