Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 września 2020 imieniny: Michaliny, Michała
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Szansa na kolejne zwycięstwo

Adam Kułak   
piątek, 30 marca 2018 11:33

OrlętaW przedświąteczną sobotę nasza drużyna stanie przed szansą powiększenia dorobku o kolejne punkty ligowe. Przeciwnikiem radzyńskich Orląt będzie Soła Oświęcim. 

Po wycofaniu się od 1 stycznia 2018 roku strategicznego sponsora sytuacja w klubie z Oświęcimia załamała się i były obawy o przyszłość trzecioligowej drużyny. Odeszli wszyscy zawodnicy stanowiący o sile zespołu. W styczniu spośród ludzi związanych od wielu lat z klubem powołano nowy zarząd, który podjął próbę ratowania drużyny. Prowadzenie trzecioligowego zespołu powierzono Tomaszowi Świderskiemu, ostatnio pełnił funkcję asystenta trenera w Sandecji Nowy Sącz.

Zarząd wraz z trenerem pozyskali kilku zawodników: m.in. obrońców Jakuba Ptaka z Gryfa Wejherowo, Mateusza Pańkowskiego GKS Tychy. Formację pomocy uzupełniono Bartoszem Szcząberem z Rakowa Częstochowa, Jakubem Traczem z TS Węgorzyce, Patrykiem Skrzypniakiem z Glinika Gorlice oraz Pawłem Rogalą i Piotrem Fortuną - obaj GKS Tychy. Lukę po snajperach Przemysławie Knapiku i Pawle  Cygnarze, którzy znaleźli zatrudnienie w Unii Dąbrowa Górnicza ma zapełnić Mateusz Duda z GKS Tychy. Wszystkie nabytki to młodzi zawodnicy przed którymi stoi bardzo trudna walka z ligowymi wyjadaczami. Kadrę dopięto wychowankami z drużyny juniorów oraz kilkoma zawodnikami, którzy jesienią sporadycznie wchodzili do gry. Pierwszy ligowy wiosenny mecz z Wólczanką zakończył się wysoką porażką Oświęcimian 0 : 4.

Bardzo okazała inauguracja rozgrywek w Trzebini i wysoka porażka Solarzy u siebie, stawia zawodników trenera Damiana Panka w roli niewątpliwego faworyta przed sobotnim meczem. Zimowe transfery w drużynie Orląt były najbardziej trafne od wielu sezonów. Poprawnie grające formacje  obrony i pomocy uzupełniono zawodnikami o dużej sile rażenia. Szymon  Stanisławski i Piotr Krawczyk wyraźnie przewyższają umiejętnościami snajperskimi Pawła Myśliwieckiego i Adama Zawieruchę. Radzyński zespół powinien w rundzie  wiosennej sprawić wiele pozytywnych niespodzianek swoim kibicom. Atak Orląt  będzie groźny dla każdego z ligowych przeciwników. Jesienią w Oświęcimiu Orlęta zremisowały 1 : 1; bramki: dla Orląt Karol Kalita 30', dla Soły Marcin Szymczak 74'. Po osiemnastu rozegranych meczach obie drużyny mają jednakową ilość punktów(29).

Klub Sportowy Soła Oświęcim powstał 26 lipca 1919 roku, barwy biało-czerwone. Prezesem Zarządu jest Krzysztof Pękała, funkcję trenera pierwszego zespołu pełni Tomasz Świderski.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w sobotę 31 marca 2018 roku godzina 13.00. 

 

Komentarze  

 
#1 Stadion MiejskiTrybun 2018-03-30 16:08
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim! (Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią)
 
 
#2 trybunOstryZenek 2018-03-30 17:20
A my nie chcemy modernizacji stadionu miejskiego.
Chcemy ulic i inwestycji w mieszkania.
 
 
#3 Szansa na kolejne zwycięstwocypisek 2018-03-30 18:51
Powtórzę swój komentarz wielokrotny,ale ważny.
Władzo a kiedy zajmiecie się remontem Stadionu Miejskiego oraz innymi inwestycjami? Gdzie jest Skatepark i siłownia na świeżym powietrzu?
Przedłużenia ul.Chmielowskiego też narazie nie widać...
 
 
#4 stadion!P.K. 2018-03-30 19:04
chcesz mieszkanie to sobie kup, my chcemy ludzkich warunków na stadionie !
 
 
#5 P.K.Trybun 2018-03-30 19:08
W Kartuzach powstaje ładny stadion przy pomocy środków z Ministerstwa Sportu więc u nas też możnaby było skorzystać. Poczytajcie sobie:

kartuzy.pl/.../...
 
 
#6 parkkylo79 2018-03-31 08:29
Co tam stadion i ulice . Ja się pytam gdzie bryczki i gondole na stawie w parku :lol:
 
 
#7 pikejOstryZenek 2018-03-31 14:00
Chcesz stadion to sobie kup. My chcemy ludzkich warunkow w miescie!
 
 
#8 Radzyniankabzien 2018-03-31 15:32
Masz rację Pikej. Bardzo dobrze, że władze miasta nie reagują na wpisy jednego gl......
Brawo !!! Komu potrzebny stadion niech go wyremontuje z własnych pieniędzy a jak nie ma to niech się weźmie za robotę i zarobi a nie liczy na kasę innych.
 
 
#9 StadionTrybun 2018-03-31 16:28
Radzynianko,samorządy inwestują w stadiony więc nie rozumiem Twojego rozgoryczenia. Są możliwości by ubiegać się o dotacje na modernizacje więc chyba warto skorzystać. Tak samo można napisać komu potrzebna hala,stadion,ulica to " niech go wyremontuje z własnych pieniędzy a jak nie ma to niech się weźmie za robotę i zarobi a nie liczy na kasę innych". Jeśli każdy będzie miał takie podejście to Radzyń nadal będzie zaściankiem...
 
 
#10 odp trybunekP.K. 2018-03-31 20:33
przecież nikt w Urzędzie Miasta nie potrafi napisać prostego wniosku o dofinansowanie :D
 
 
#11 Radzyniankabzien 2018-03-31 20:34
Trybun ! Nie jestem rozgoryczona tylko zadowolona a to różnica i to wielka. Skoro wiesz, że są dotacje to należy zwracać się do tych instytucji, które je posiadają. Modernizacja stadionu nie ma żadnego znaczenia dla tego czy Radzyń jest czy nie zaściankiem. W Radzyniu są przede wszystkim potrzebne miejsca pracy i mieszkania. Dlatego podzielam zdanie wszystkich tych, którzy zauważyli tę potrzebę a stadion służy nielicznym widać to jak są od czasu do czasu rozgrywane niby mecze. Żenada.
 
 
#12 Do TrybunaPaolo Borsellino 2018-04-01 01:25
Skoro już ustaliliśmy, że są możliwości i dotacje to czemu miasto ma o nie wnioskować? Niech zrobi to klub dla swych kibiców.
 
 
#13 Do bzien i PauloTrybun 2018-04-01 02:24
Klub nie może pisać wniosków ponieważ właścicielem stadionu jest miasto.Oczywiście że miejsca pracy są potrzebne,a kibiców mylisz się ,ale jest całkiem sporo. Skoro inne miasta mogą remontować stadiony z dotacji to tak samo może Radzyń. Żenada to jest takie podejście. Te Twoje "niby mecze" są rozgrywane fakt w sezonie,ale na stadionie miejskim nie koniecznie muszą odbywać się tylko rozgrywki ligowe.
 
 
#14 do TrybunaPaolo Borsellino 2018-04-01 13:40
Jak się Pan na czymś nie zna, nie wie, to proponuję się nie odzywać.
Właśnie w tej chwili miasto na cudzym gruncie
- RSMu -przygotowuje się do remontu placu zabaw na Bulwarach. Ciekawe jak to jest możliwe, użyczenie czy cóś?
 
 
#15 PauloTrybun 2018-04-01 14:28
Panie Paulo! Miasto jest właścicielem stadionu a Orlęta korzystają ze stadionu.Samorządy remontując obiekty sportowe nawet jeśli korzystają z nich kluby co jest logiczne to występują o dotacje jako inwestor. Przykład Kartuzy,Nowe Miasto Lubawskie i mogę tak dalej wymieniać. Kluby korzystają z obiektu jak Orlęta. Proszę mi nie mówić że się nie znam. Proszę poczytać sobie na ten temat lepiej... Co do placu zabaw na Bulwarach to inny kaliber ponieważ miasto nie jest właścicielem. Jeszcze raz powtarzam ze stadionami miejskimi jest inaczej. Wesołych Świąt!
 
 
#16 TrybunPaolo Borsellino 2018-04-01 14:43
Panie Trybun! RSM jest właścicielem placu zabaw a Miasto -mieszkańcy korzystają zniego. Miasto remontując obiekty użyteczności publicznej nawet jeśli korzystają z nich mieszkańcy co jest logiczne to występują o dotacje jako inwestor. Przykład Bulwary i mogę tak dalej wymieniać. MIeszkańcy korzystają z obiektu jak Orlęta. Proszę mi nie mówić że się nie znam. Proszę poczytać sobie na ten temat lepiej... Co do stadionu to inny kaliber ponieważ Orlęta nie jest właścicielem. Jeszcze raz powtarzam ze placami zabaw jest inaczej. Wesołych Świąt!
 
 
#17 ps.Paolo Borsellino 2018-04-01 15:09
w sekrecie zdradzę Panu, że w powiecie radzyńskim jest kilka boisk wyremontowanych z dotacji przez stowarzyszenia, boisk należących do gmin, a przez te stowarzyszenia użytkowanych. nie trzeba daleko jechać, trzeba tylko chcieć się zainteresować
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.