Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Drugie zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
poniedziałek, 24 września 2018 07:00

Drugie zwycięstwo Orląt Zawodnicy radzyńskich Orląt po raz drugi w tym sezonie wykonali na swoim boisku taniec zwycięzców. Tym razem wyraźnie pokonali świdnicką Avię w stosunku 3: 0.

Od początku spotkania radzyńska drużyna postawiła na atak. Zawodnicy Avii przerywali grę często niezgodnie z przepisami. Przydzielony do opieki nad Maciejem Wojczukiem Roman Mykytyn nie przebierał w środkach i już w trzeciej minucie otrzymał żółtą kartkę. Cztery minuty później Karol Rycaj wypuszczony przez bardzo aktywnego Wojczuka w uliczkę nie doszedł do piłki.

W 18 minucie znowu w głównej roli pokazał się Wojczuk, z kilku metrów huknął mocno, ale trafił w słupek. Avia bardzo groźną okazję stworzyła w 27 minucie jednak Dominik Maluga z kilku metrów przestrzelił. Pięć minut później Karol Rycaj w polu karnym otrzymał piłkę od Wojczuka i zdobył pierwszego gola dla Orląt. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu Wojciech Białek strzelił obok spojenia słupka z poprzeczką. Do przerwy gospodarze wygrywali 1:0.

Po zmianie stron zawodnicy gości prezentowali się lepiej. W 51 minucie Białek usiłował przelobować wracającego po dobrej obronie na granicy pola karnego Roberta Nowackiego, na szczęście dla radzynian próba była niecelna. Avia postawiła wszystko na jedną kartę i atakowała większą ilością zawodników. W 68 minucie Maciej Wojczuk ukarał gości za zbyt duże zaangażowanie w atak, wykorzystał błąd byłego bramkarza Orląt Adriana Wójcickiego i strzelił drugiego gola dla swojej drużyny. Upłynęło dziesięć minut i po kolejnym błędzie bramkarza gości Michał Panufnik głową strzelił trzecią bramkę czym odebrał chęć gry podopiecznym Dominika Bednarczyka. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem Orląt 3:0.

Kibice pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i śliskiego boiska obejrzeli bardzo dobre spotkanie. Widać było bardzo duży potencjał piłkarski po stronie Avii. Podopieczni Rafała Borysiuka zagrali bezbłędnie w obronie oraz byli skuteczni w ataku i odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

Orlęta Radzyń - Avia Świdnik 3: 0. Bramki: Karol Rycaj - 32 min, Maciej Wojczuk - 68 min, Michał Panufnik - 78 min.

180923-orleta-01180923-orleta-02180923-orleta-03180923-orleta-04180923-orleta-05180923-orleta-06180923-orleta-07180923-orleta-08180923-orleta-09180923-orleta-10180923-orleta-11