Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

KSZO pokonane

Adam Kułak
sobota, 06 marca 2021 17:00

KSZO pokonaneLubartowski stadion okazał się szczęśliwym miejscem dla radzyńskich Orląt, które w piątkowe popołudnie zwyciężyły faworyzowany zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Biało zieloni do meczu przystąpili osłabieni brakiem kilku kontuzjowanych zawodników i rozpoczęli spotkanie bardzo zachowawczo. Przez pierwszy kwadrans gry goście przeprowadzili kilka groźnych ataków dwa z nich powinni zamienić na bramki dobrze zachował się bramkarz Patryk Rojek. Orlęta pierwszą okazję na objęcie prowadzenia miały w 27 minucie bliski pokonania bramkarza KSZO był Karol Kalita. Kolejna akcja zakończyła się zagraniem ręką obrońcy gości jednak sędzia nie odgwizdał karnego. Po kwadransie przewagi przyjezdnych w dalszej części pierwszej połowy mecz był wyrównany.

Drugą odsłonę spotkania radzyński zespół rozpoczął z dużym rozmachem i wypracował kilka okazji bramkowych. W 57 minucie Orlęta rozklepały obronę gości lewą stroną pociągnął Janek Bożym podał do Szymona Kamińskiego, który zagrał na prawo i Adrian Nowosadko strzelił do pustej bramki. W 74 minucie było podobnie Karol Kalita strzelił, bramkarz odbił piłkę, obrońcy nie zdążyli i Janek Bożym strzelił drugiego gola dla Orląt. Po strzeleniu drugiej bramki radzyńska drużyna nieco odpuściła zwodnicy gości skwapliwie wykorzystali to i po niepewnej interwencji Patryka Rojka Jakub Chrzanowski w 82 minucie zdobył kontaktową bramkę. Minutę później Piotr Kuźma dobrze przymierzył przy słupku strzał był zbyt leki i bramkarz przyjezdnych złapał piłkę. Trzy minuty później sędzia podyktował karnego za faul Karola Rycaja. Do piłki podszedł były zawodnik Orląt Szymon Stanisławski, starał się strzelić przy słupku Patryk Rojek wyczuł intencje strzelającego obronił karnego rehabilitując się za wcześniejszą pomyłkę. Mecz zakończył się zwycięstwem biało zielonych 2 : 1.
Cały zespół zasłużył na słowa pochwały pomimo wyraźnego osłabienia kadrowego w drużynie nie było słabych ogniw.
Bramki: Adrian Nowosadko 57 minuta, Janek Bożym 74 minuta – Jakub Chrzanowski 82 minuta.

210306-kszo-01210306-kszo-02210306-kszo-03210306-kszo-04210306-kszo-05210306-kszo-06210306-kszo-07210306-kszo-08210306-kszo-09210306-kszo-10210306-kszo-11210306-kszo-12210306-kszo-13210306-kszo-14210306-kszo-16210306-kszo-17210306-kszo-18210306-kszo-19210306-kszo-20210306-kszo-21