Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Maj w maju

Adam Kułak
sobota, 01 maja 2021 16:00

Radość po wygranejKibice Orląt miesiąc czekali na zwycięstwo swoich idoli. Przyszedł maj i Maj pokazał klasę. Trzy gole napastnika radzyńskiego zespołu pozbawiły jakichkolwiek złudzeń zawodników KS Wiązownica.

Trener Mikołaj Raczyński na mecz z KS Wiązownica dokonał ważnej zmiany w bramce Orląt. Spisującego się niezbyt dobrze w poprzednich spotkaniach Patryka Rojka zastąpił młodzieżowiec Maksymilian Ciołek. Było to dobre posunięcie, bo nie straciliśmy żadnej bramki. Od pierwszych minut gry zaznaczyła się wyraźna przewaga radzyńskiej drużyny. Minęło dziesięć minut od gwizdka sędziego i pierwszego gola, po dograniu głową przez Norberta Myszkę, zdobył wprawdzie na raty Arkadiusz Maj. Pierwsze uderzenie obronił Arkadiusz Cynar, przy dobitce był bezradny.

Orlęta miały kilka okazji na podwyższenie wyniku, m.in. Karol Rycaj i Maj. W 23 minucie obaj zawodnicy zrehabilitowali się, po idealnym dograniu Rycaja drugie trafienie zaliczył Maj. Dalsze minuty pierwszej połowy przyniosły kilka niewykorzystanych okazji na podwyższenie wyniku. Goście właściwie nie wypracowali dogodnej okazji bramkowej.

Drugą połowę spotkania piłkarze KS Wiązownica rozpoczęli bardzo odważnie. Tuż po wznowieniu gry domagali się rzutu karnego po ostrym wejściu Chaliadki, a w 52 minucie niepilnowany Rafał Michalik z kilku metrów strzelił na wiwat. Kilka minut później Maj w podobnej sytuacji po zagraniu Macieja Filipowicza trzeci raz umieścił piłkę w bramce Cynara. Czwarte trafienie dla Orląt było autorstwa wprowadzonego Piotra Kuźmy, którego perfekcyjnie obsłużył Michał Kobiałka i wysokie zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt stało się faktem.

Orlęta Radzyń – KS Wiązownica 4:0 (2:0). Bramki: Arkadiusz Maj 10, 23, 53 minuta, Piotr Kuźma 85 minuta.

210501-wiazownica-01210501-wiazownica-02210501-wiazownica-03210501-wiazownica-04210501-wiazownica-05210501-wiazownica-06210501-wiazownica-07210501-wiazownica-08210501-wiazownica-09210501-wiazownica-10210501-wiazownica-11210501-wiazownica-12