Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Patent na Chełmiankę?

Adam Kułak
piątek, 20 maja 2022 05:00

Patent na Chełmiankę?Przed nami trzydziesta kolejka w rozgrywkach czwartej grupy trzeciej ligi sezonu 2021/22. Rywalem radzyńskich Orląt na boisku przy Warszawskiej będzie zespół Chełmianki Chełm.

Drużyna gości w zimowej przerwie dokonała kosmetycznych zmian w kadrze. Właściwie doszło trzech juniorów; Kamil Duda (rocznik 2004) został pozyskany z Górnika II Łęczna, Daniel Mazurek i Michał Jeż (obaj rocznik 2003) zostali dokooptowani do kadry trzecioligowej z zespołu juniorów. Po dramatycznym marcowym apelu Zarządu Klubu drużyna otrzymała fundusze z miasta i może spokojnie kontynuować ligowe rozgrywki. Chełmianka zajmuje obecnie czwartą lokatę, tracąc do pierwszego miejsca trzy punkty.

W następnej kolejce dojdzie w Chełmie do meczu prawdy pomiędzy piłkarzami trenera Tomasza Złomańczuka a liderem Siarką Tarnobrzeg. Według Zarządu Klubu nie ma presji na awans, ale jeżeli drużyna zajmie pierwszą lokatę, to nie będzie rezygnacji z gry na wyższym poziomie. Złożono już dokumenty licencyjne na grę w drugiej i trzeciej lidze. Siedmiu zawodników najbliższego przeciwnika z sentymentem będzie traktowało występy na Warszawskiej. Swego czasu Michał Budzyński, Przemysław Kanarek, Krystian Wójcik, Michał Wołos, Łukasz Mazurek, Paweł Myśliwiecki i Kacper Wiatrak grali w Orlętach. Wiosną Chełmianka przegrała tylko dwa mecze. Najlepszym snajperem jest strzelec 15 goli zawodnik z Erytrei Ezana Kahsai, po 5 bramek zdobyli Paweł Myśliwiecki i Łukasz Mazurek. W poprzedniej kolejce ligowej Chełmianie pokonali 2: 1 drużynę Cracovii II. Jesienią nasi piłkarze po bramkach Arkadiusza Maja w 51 minucie i karnym Patryka Szymali w 90 minucie wygrali w Chełmie 0: 2.

Orlęta ostatnimi wynikami nie rozpieszczają swoich sympatyków. Przyczyny porażek są bardzo prozaiczne. O ile gra w polu jest w miarę poprawna, to piłkarze trenera Mikołaja Raczyńskiego tracą rezon w pobliżu pola karnego przeciwnika i nie mają recepty na pokonanie bramkarzy rywali. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy poirytowani ostatnimi niepowodzeniami pokażą futbol na wysokim poziomie i podtrzymają dobrą passę w spotkaniach z Chełmianką, inkasując trzy punkty. Nie ma złudzeń, będzie ciężko, bo goście mają solidną obronę, zgraną drużynę a ponadto dobrze grają na wyjazdach.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 w sobotę 21 maja. Początek meczu godzina 17.oo.