Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Orlęta przegrały z Resovią

Adam Kułak
sobota, 28 października 2017 23:14

Orlęta vs. ResoviaBardzo trudne warunki gry zawodnikom Orląt i Resovii postawiła aura. Padający deszcz i śliskie boisko w znacznym stopniu utrudniały prowadzenie składnych ataków.

Początek spotkania przebiegał bardzo spokojnie. Obie drużyny więcej uwagi poświęcały obronie, atakowano małą ilością zawodników. W ósmej minucie śliskie boisko mogło być sprzymierzeńcem gospodarzy. Paweł Myśliwiecki po niedokładnym zagraniu obrońcy do bramkarza był bliski przejęcia piłki przed bramką Resovii. Godny odnotowania był również strzał Myśliwieckiego w 31 minucie, który z trudem obronił Marcin Pietryka. Okazji bramkowych obie drużyny miały niewiele. O pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła.

Więcej emocji dostarczyła druga część meczu. W 52 minucie po strzale Przemysława Pyrdka odbitą od obrońców Orląt piłkę przejął Dawid Pałys-Rydzik i uderzył minimalnie obok słupka. Trzy minuty później bliski otwarcia wyniku po błędach obrońców gości był Piotr Zmorzyński, ale z trzech metrów trafił w bramkarza Resovii. Okres przewagi w grze Orlęta wykorzystały w 62 minucie. Zmorzyński dośrodkował, obrońcy zablokowali podanie, piłka znowu trafiła do Zmorzyńskiego, który wrzucił na środek pola karnego, a Paweł Myśliwiecki umieścił futbolówkę w bramce gości. Po strzeleniu gola gospodarze starali się powiększyć stan posiadania. Bliscy tego byli Karol Kalita, Szymon Wiejak i Krystian Puton. Zbyt otwarta gra gospodarzy została ukarana w 74 minucie golem Pawła Hassa zdobytym po szybkim kontrataku. Kilka minut później Orlęta miały okazję na ponowne objęcie prowadzenia, jednak Zmorzyński strzelił niecelnie. Decydująca dla losów meczu była 87 minuta. Brak zdecydowania obrońców Orląt wykorzystał Michał Ogrodnik, strzelając po dośrodkowaniu Szymona Fereta drugą bramkę dla swojego zespołu. Doskonałą okazję na wyrównanie dwie minuty później zaprzepaścił z bliskiej odległości Witalij Melnychuk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości. Trzynasty pojedynek pomiędzy Orlętami a Resovią okazał się pechowy dla radzyńskiego zespołu.

W podsumowaniu zaznaczę, że trener Resovii Szymon Grabowski dokonał trafnych roszad w trakcie spotkania, bo obie bramki zdobyli zmiennicy. Orlęta Spomlek Radzyń – CWKS Resovia Rzeszów- 1 : 2 (0 : 0).

Bramki ; Orlęta : Paweł Myśliwiecki 62' – Resovia : Paweł Hass 74', Michał Ogrodnik 87'.

171028-resovia-001171028-resovia-002171028-resovia-003171028-resovia-004171028-resovia-005171028-resovia-006171028-resovia-007171028-resovia-008171028-resovia-009171028-resovia-010171028-resovia-011171028-resovia-012171028-resovia-013171028-resovia-014171028-resovia-015171028-resovia-016