Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Maszerowali śladami wojsk gen. Kleeberga

Robert Mazurek   
poniedziałek, 03 października 2016 06:00

Reprezentacja I LO w Radzyniu PodlaskimTradycyjnie w pierwszy weekend października (30 IX - 1 X) Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim zorganizował rajd turystyczny śladami ostatniej bitwy wojny obronnej 1939 r. pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską. Baza imprezy, w której wzięło udział blisko 100 osób, została zlokalizowana w Szkole Podstawowej w Tchórzewie.

XXXVIII Pieszy Rajd Kleebergowski młodzi turyści rozpoczęli od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na cmentarzu wojennym w Kocku. Następnie udali się w okolice Bełcząca, gdzie przy głazie upamiętniającym przeprawę wojsk gen. Franciszka Kleeberga przez Tyśmienicę rozegrany został pierwszy etap turystycznej imprezy na orientację. Po zakończonym marszu rajdowicze udali się do Tchórzewa na nocleg. Pierwszego dnia rajdu rozegrany został jeszcze konkurs krajoznawczy oraz sprawnościowy.

Kolejny dzień rajdu upłynął pod znakiem drugiego etapu turystycznej imprezy na orientację. Po południu odbyło się oficjalne podsumowanie imprezy połączone z wręczeniem nagród i dyplomów wyróżniającym się uczestnikom.

W marszach na orientację, w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Kacper Krasucki z Woli Osowińskiej. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła drużyn z Czemiernik - Aleksandra Kopiś i Piotr Drabik, natomiast w pionie szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się zespół I LO w Radzyniu Podlaskim - Sebastian Kopiś i Damian Warsz.

Przeprowadzenie imprezy możliwe było dzięki wielkiemu zaangażowaniu Adama Kawki i Mateusza Adamowicza – budowniczych marszów na orientację, a także dzięki wsparciu finansowemu sponsorów. Byli nimi: Urząd Gminy w Borkach, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim i Urząd Marszałkowski w Lublinie.

rajd1rajd2rajd3rajd4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.