Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Historyczne zwycięstwo radzyńskiej Alfy Bank Spółdzielczy

Mariusz Szczygieł
wtorek, 06 września 2011 23:04

Wenliang Xu vs. Dariusz BąkW pierwszej kolejce superligi tenisa stołowego radzyńska Alfa Bank Spółdzielczy pokonała u siebie zespół Lucjana Błaszczyka. Trzygodzinne, bardzo wyrównane i zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Radka Mrkvicki nad Danielem Bąkiem 3:2. Wyrównany pojedynek pozwolił zaprezentować się Czechowi przed radzyńską publicznością. Blisko 350 kibiców odetchnęło jednak z ulgą, kiedy Mrkvicka kończył zwycięsko 5 seta.

IMG_0026IMG_0027IMG_0028IMG_0035IMG_0036IMG_0039IMG_0042IMG_0043

W drugim meczu Lucjan Błaszczyk nie dał żadnych szans i gładko pokonał Wenliang Xu 3:0 (11:6, 11:7, 11:6). Znawcy twierdzili, że najbardziej utytułowany polski tenisista dysponuje "bardzo szybką ręką", co boleśnie odczuł nasz Chińczyk.

IMG_0047IMG_0048IMG_0050IMG_0051IMG_0053IMG_0055IMG_0056IMG_0057

Kolejnego Chińczyka bez pardonu potraktował tym razem nasz zawodnik- Jacek Nowokuński, który w szybkim tempie pokonał 3:0 Yi Lei.

IMG_0059IMG_0060IMG_0062IMG_0067IMG_0068IMG_0070IMG_0072

Mecz wieczoru. Mrkvicka kontra Błaszczyk. 5 setów, bardzo długie, piękne wymiany piłki. Pierwsze dwa sety dla Błaszczyka, przy walce punkt za punkt. Dopiero teraz swoją siłę pokazał Mrkvicka. Kolejne dwa sety dla naszego Czecha. W ostatnim 11:9 zwyciężył Lucjan Błaszczyk. Walka z Mrkvicką kosztowała go jednak wiele sił i nerwów. Mrkvicka - Błaszczyk 2:3.

IMG_0074IMG_0075IMG_0075bIMG_0076IMG_0079IMG_0087IMG_0088

Ostani, szczęśliwy dla Radzynia mecz rozegrali Wenliang Xu i Dariusz Bąk, zakończony wynikiem 3:1. Rozpalone nadzieje na zwycięstwo, Xu podgrzał w pierwszym secie wygrywając 11:9. Cisza nastała, kiedy Wenliang przegrał drugiego seta 11:13. Mecz zakończył się jednak sukcesem Chińczyka, który zdobył tym samym 3, zwycięski punkt w ekstraklasie dla radzyńskiej drużyny.