Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Po ciężkim pojedynku Alfa uległa drużynie z Grudziądza

Mariusz Szczygieł
środa, 01 lutego 2012 08:21

Ostatni pojedynek wieczoru. Jacek Nowokuński vs. Li BochaoPo ponad 3 godzinach walki radzyńska Alfa uległa u siebie 2:3 mistrzowi Polski z Grudziądza.

31 stycznia br. Alfa Bank Spółdzielczy podejmowała w Radzyniu drużynę Olimpia-Unia Grudziądz. Goście przyjechali do naszego miasta we wzmocnionym składzie- do gry powrócił lider zespołu Bartosz Such, który nie grał przeciwko Alfie w meczu w poprzednim sezonie.

Po dwóch pojedynkach, kiedy Radek Mrkvicka uległ Li Bochao, a Jacek Nowokuński przegrał z Suchem sytuacja wydawała się już bez wyjścia. Nadzieję przywrócił Wenliang Xu, który po długiej walce (prowadził 2:0, wyrównianie na 2:2) pokonał Mateusza Gołębiowskiego 3:2.

Mecz wieczoru rozegrali Radek Mrkvicka i Bartosz Such. Po dwóch setach Mrkvicka przegrywał 0:2. Przełamanie nastąpiło w trzecim secie, kiedy Bartosz "zabójczy bekhend" pogubił się i uległ Mrkviczce 11:1! Radek grał już swoje, wygrywając długie pojedynki i odbierając nawet z boku stołu. 4 set także dla Czecha. Wyrównanie. Przy wyniku 5:4 dla Mrkvicki w piątym secie z ławki wstał Nowokuński, który widząc nadzieję na zmianę wyniku spotkania rozpoczął rozgrzewkę. Mrkvicka nie ustępował. Przy 6:4 Such poprosił o czas. Nie udało mu się jednak uspokoić gry i wytrącić Mrkvicki z dobrej passy, który zakończył seta wynikiem 11:6. Alfa wyrównała na 2:2 - spotkanie zaczęło się od nowa. Rozzłoszczony porażką Such zszedł do szatni żegnany brawami przez radzyńską publiczność.

Radzyń, czy Grudziądz? To pytanie zadawali sobie kibice na trybunach. Jak zagra Jacek Nowokuński w pojedynku z Li Bochao? Widowiskowo grający Chińczyk wydawał się jednak odrobinę lepszy od Nowokuńskiego, ale Jackowi nie brakowało nigdy woli walki, co widzieliśmy już niejednokrotnie. 1 punkt w kieszeni już był, ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia, tym bardziej, że Nowokuński pokonał w pierwszym secie Li Bochao 11:9. Po przerwie Chińczyk zmienił sposób gry i Nowokuński tym razem uległ 6:11. Sytuacja powtórzyła się również w 3 secie, ale w czwartym zawodnik Alfy wyrównał. 2:2 w setach podniosło i tak napiętą atmosferę na trybunach. Radzyńscy kibice na poważnie zaczęli myśleć o pokonaniu drużyny z Grudziądza, co dawali odczuć gromko kibicując Nowokuńskiemu. Punkt za punkt, po ciężkiej walce Li Bochao pokonał w piątym secie Jacka Nowokuńskiego 9:11, kończąc pojedynek 2:3. Brawa dla Jacka! Kolejny raz pokazał, że stać go na wiele i jeszcze dużo pokaże.

Radzyń po pięknej walce przegrał z Grudziądzem 2:3. - Założenia przedmeczowe zostały wykonane - mówił po spotkaniu trener Alfy Dariusz Wierzchowski. - Przed meczem z mistrzem Polski zakładaliśmy, że mając na uwadze powrót do gry Bartosza Sucha, który nie grał w pierwszym meczu, zagramy za 1 punkt, czyli dopuszczając porażkę 2:3 - stąd i ustawienie trochę zmienione. Wynik się udał, ale w dwóch pojedynkach zabrakło nam dosłownie dwóch piłek, abyśmy ten mecz wygrali to my 3:2 - zauważył trener. - Mecz wieczoru to na pewno spotkanie Bartosza Sucha i Radka Mrkvicki, a gdyby Jacek Nowokuński wygrał swój drugi mecz, byłaby to olbrzymia niespodzianka. Był to mecz bardzo zacięty, bardzo wyrównany, jednak w założeniach przedmeczowych było tak, że Jacek w tym meczu jest jednak słabszy. To nie na nim jednak spoczywał ciężar gry w tym dniu, a na Radku Mrkviczce, który uległ w pierwszym pojedynku Li Bochao. Mimo porażki wynik nas zadawala. Mamy 1 punkt do przodu - podsumował Wierzchowski.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie. Mecze radzyńskiej Alfy to tenis na najwyższym, światowym poziomie. Naprawdę jest na co patrzeć.

UKTS Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 2:3

Radek Mrkvicka - Li Bochao 2:3 (11-9, 14-12, 6-11, 10-12, 12-14)
Jacek Nowokuński - Bartosz Such 0:3 (7-11, 8-11, 9-11)
Xu Wenliang - Mateusz Gołębiowski 3:2 (11-6, 11-7, 5-11, 4-11, 11-5)
Radek Mrkvicka - Bartosz Such 3:2 (4-11, 9-11, 11-1, 11-8, 11-6)
Jacek Nowokuński - Li Bochao 2:3 (11-9, 6-11, 7-11, 11-9, 9-11)

DSCF4907DSCF4922DSCF4925DSCF4930DSCF4932DSCF4934DSCF4940DSCF4961DSCF4963DSCF4966DSCF4967DSCF4969DSCF4972DSCF4981DSCF4982DSCF4990DSCF4991DSCF5001DSCF5003DSCF5010