Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Alfa przełamała pasmo porażek. 3:0 w Gorzowie!

Mariusz Szczygieł
wtorek, 13 marca 2012 20:26

Jacek NowokuńskiSzczęśliwie dla naszej drużyny pingpongowej zakończył się dzisiejszy mecz wyjazdowy w Gorzowie.

Alfa pokonała drużynę GORZOVIA ROMUS Gorzów 3:0. - Siódma kolejka okazała się dla nas szczęśliwa. W końcu wygraliśmy mecz w drugiej rundzie. Mecz, który zagwarantował nam w tej chwili utrzymanie na najbliższy sezon w najwyższej klasie rozgrywek - mówił po meczu, z niekrytą ulgą, trener radzyńskiej drużyny Dariusz Wierzchowski.

Wierzchowski żałuje przegranej w Rzeszowie - Szkoda poprzedniego pojedynku w Rzeszowie, który przegraliśmy 3:2, a mieliśmy piłkę meczową i tak naprawdę tylko jedna piłka zatrzymała nas przed zdobyciem medalu w ekstraklasie - podsumowuje.

Dzisiejszy mecz mimo wyniku 3:0 nie należał do najłatwiejszych. Wierzchowski zaskoczył przeciwnika i zmienił ustawienie radzyńskiej drużyny. - Ustawiłem naszego najlepszego zawodnika, Radka Mrkvickę na trzecią pozycję, czyli tylko na jeden mecz - ujawniał kulisy trener. Roszada okazała się skuteczna, a mecz rozpoczął się od niespodziewanego wyniku pierwszego pojedynku. Grający jako pierwszy, Jacek Nowokuński pokonał najlepszego zawodnika gospodarzy Martina Olejnika. Nowokuński zakończył pojedynek wynikiem 3:0. Drugi pojedynek rozegrany pomiędzy Wenliangiem Xu i Bogusławem Koszykiem również zakończył się tak samo. Najbardziej emocjonujące okazało się trzecie spotkanie, pomiędzy Radkiem Mrvicką a Chińskim obrońcą Liu Kai. Chińczyk prowadził 2:0 w setach. Trzeciego zwyciężył Mrkvicka, aby w czwartym przegrywać 10:5. Liu Kai wystarczyłaby jedna piłka, aby zakończyć pojedynek. Na szczęście dla radzyńskiej drużyny, Mrkvicka wytrzymał do końca i sukcesywnie zdobywał punkty. Set zakończył się wynikiem 12:10 dla Radka Mrkvicki! Ostatniego seta nasz Czech zakończył do siedmiu.

W końcu... GORZOVIA ROMUS Gorzów - ALFA BS Radzyń Podlaski - 0:3. Gratulacje! Gratulacje tym większe, że poprzednie spotkanie z drużyną z Gorzowa zakończyło się dla Alfy dokładnie odwrotnym wynikiem.

Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 0:3

Martin Olejnik - Jacek Nowokuński 0:3
Bogusław Koszyk - Xu Wenliang 0:3
Liu Kai - Radek Mrkvicka 2:3