Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Wystawa plastyczna w progach biblioteki

Anna Domańska   
środa, 07 listopada 2018 08:00

Wspólne zdjęcieUpodobanie do sztuki zgromadziło, we wtorek 30 października 2018 roku, w Bibliotece Miejskiej w Radzyniu Podlaskim, liczne grono uczestników wernisażu prac Roberta Rotari, ucznia klasy III E Gimnazjum nr 2.

Wszyscy goście przyszli do biblioteki doświadczyć niecodziennych wrażeń. Wśród oglądających była gimnazjalna młodzież, wraz z wychowawcą Roberta, Joanną Badziak, dyrektor Gimnazjum nr 2 Bożeną Marcinkowską oraz pracownicy biblioteki.

Wystawa składała się z prac wykonanych głównie ołówkiem i węglem. Wprowadziła ona młodzież w odpowiedni nastrój do rozmów o znaczeniu sztuki w naszym życiu codziennym. Uczniowie mogli podyskutować o różnych technikach plastycznych.

Robert preferuje kolor czarny i szary, dlatego większość jego prac wykonana jest w takiej tonacji. Według chłopca „królem barw” jest czerń, która poprzez róże swoje odcienie może wydobyć całą głębię przedmiotu.

Podczas wystawy młodzież mogła przeanalizować jak stopniowo powstawały prace ucznia i w jakim czasie je tworzył. Zapoznał on słuchaczy z procesem twórczym i emocjami towarzyszącymi powstawaniu jego dzieł. Na obrazach chłopca martwa natura przeplata się z portretami i pejzażami. Wszystko jest świeże i przemyślane.

Jeszcze dwa lata temu Robert pierwsze kroki stawiał pod okiem p. Anny Domańskiej, nauczyciela Gimnazjum nr 2, podczas dodatkowych zajęć plastycznych. Stopniowo zaczął rozwijać swoją wrażliwość artystyczną, kształtować kreskę i nasycenie barwy, „chwytać” całe piękno otaczającego go świata. Szkicując doświadczał dużo pozytywnych emocji.

Dla tego młodego człowieka jest to pewien przełom w jego życiu, ponieważ dzięki tej wystawie mógł wykazać się swoim talentem i ogromna wyobraźnią.

Panie z biblioteki dodatkowo zorganizowały zebranej młodzieży lekcje biblioteczną. Można było również wpisać się do pamiątkowej księgi. Całe wydarzenie przebiegło w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze. Prace Roberta bardzo się podobały i zrobiły duże wrażenie na odbiorcach.Dzięki temu wernisażowi właśnie tacy młodzi ludzie, jak Robert maja możliwość zaistnieć artystycznie.

Wielkie podziękowania należą się p. dyrektor biblioteki Grażynie Kratiuk, za pomoc w zorganizowaniu tak pięknej wystawy. Rozpoczęła się ona 18.10.2018 r. i będzie trwała do końca tego tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

181106-bibliot-1181106-bibliot-2181106-bibliot-3181106-bibliot-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.