Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 13.-17.08.2020, 13.08.2020
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy w kolejnej odsłonie Nocy Bibliotek

Michał Maliszewski   
środa, 07 czerwca 2017 07:00

Noc biblioteki w DomaszewnicyJuż po raz kolejny najlepsi czytelnicy, uczestnicy konkursów literackich oraz chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy wzięli udział w III wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Program imprezy pozwolił młodym czytelnikom w sposób niebanalny spędzić czas z książką podczas różnorodnych gier i zabaw animacyjnych, wśród których znalazły się Teatrałki, Książkowy tor przeszkód, Rekwizytornia, Deszyfratorzy, Piramida książkowa, Geografia literacka, Baśniowy zawrót głowy i Galeria portretów.

Mnóstwo pozytywnych emocji towarzyszyło uczniom podczas III odsłony nocnej zabawy terenowej
Na tropie artefaktów, która w tym roku przebiegała wg nowej formuły. Podział uczestników na grupy skupione wokół frazeologizmów dotyczących różnych dziedzin nauki i kultury, wyzwolił w dzieciach dociekliwość, samodzielność, współpracę oraz zintegrował klasy. Podsumowaniem dwudniowej imprezy czytelniczej stało się wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych zakładek i ekslibrisów.

Tego typu atrakcyjne działania promujące czytelnictwo w szkole, angażujące aktywność twórczą dziecka na wielu płaszczyznach, inspirujące do samodzielnego poszukiwania informacji i integrujące czytelników pozwalają mieć nadzieję, że najmłodsi czytelnicy będą traktować bibliotekę nie tylko jako miejsce, do którego się chodzi, ale w którym naprawdę warto bywać.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://www.iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-17/170605-dpmaszew

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.