Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 października 2020 imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Siedział w szafie, teraz posiedzi w więzieniu

Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 22 października 2020 08:00

CelaRadzyńscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności

Na swoim koncie miał kradzieże, za które musiał trafić do zakładu karnego. Jak się jednak okazało, od pewnego czasu unikał odpowiedzialności przed wymiarem sprawiedliwości. 

We wtorek kryminalni zapukali do jednego z domów na terenie gminy Ulan-Majorat. Mieli podejrzenia, że może tam przebywać poszukiwany 21-letni mężczyzna. Jego ukrywanie się zapewne było związane z faktem, że miał do odsiadki karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże, których wcześniej się dopuścił.

 

Wiózł ludzi mimo zakazu kierowania pojazdami

Mariusz Szczygieł   
sobota, 10 października 2020 08:42

Renault już na lawecieMa 6-krotny zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to wiózł ludzi. O 3 więcej niż dopuszcza prawo.

Jak informuje Policja, radzyńska drogówka w Zbulitowie Dużym zatrzymała do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, który posiadał uszkodzenie przedniej części pojazdu. W trakcie kontroli okazało się, że zgodnie z dowodem rejestracyjnym w tym samochodzie może być przewożonych maksymalnie 9 osób, a 32-letni mieszkaniec gminy Drelów przewoził ich 12. Kierujący poinformował też policjantów, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Znaleziono rowery. Może są Twoje?

Policja Radzyń Podlaski   
środa, 07 października 2020 05:00

Rower górskiPolicjanci z radzyńskiej komendy poszukują właścicieli 2 rowerów

Znaleziono je w polu kukurydzy w miejscowości Osowno, gmina Borki. Nie widnieją w policyjnej bazie, jako skradzione. Zostały zabezpieczone w budynku Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Właściciele proszeni są o odbiór rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Warszawskiej 100A, po uprzednim kontakcie z dzielnicowym gminy Borki aspirantem sztabowym Piotrem Purgałem (telefon 47 81 422 54, 798 003 595).

 

Znalazł na polu granat moździerzowy

Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 21 września 2020 05:00

Znaleziony granat moździerzowyNa wydobyty podczas prac polowych przedmiot, granat moździerzowy natrafił w Wygnance właściciel gruntu.

Mężczyzna powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce skierowany został przez oficera dyżurnego policjant z grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to najprawdopodobniej skorodowany granat moździerzowy. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

 

Miał prawie 4 promile i wsiadł za kółko

Mariusz Szczygieł   
środa, 09 września 2020 15:00

Audi w rowieWczoraj w Brzozowym Kącie kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Jak się później okazało, miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Jak informuje radzyńska Policja, do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:45. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 39-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie auto zjechało do przydrożnego rowu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu.

 

Zlikwidowali samochodową "dziuplę"

Mariusz Szczygieł   
środa, 09 września 2020 15:00

Ujawnione części samochodówRadzyńscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali na terenie gminy Czemierniki samochodową "dziuplę".

Jak informuje radzyńska policja, akcja miała miejsce na początku tygodnia. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w gminie Czemierniki. Podejrzewali, że mogą się tam znajdować skradzione elementy pojazdów.

Podczas przeszukania znaleźli prawie 240 skrzyń biegów i 160 silników do pojazdów rożnych marek.

 

Zakończył jazdę na drzewie

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 07 września 2020 15:00

Rozbite audiBez prawa jazdy, pod wpływem alkoholu... 16-latek prowadził osobowe audi. Jazdę zakończył na drzewie.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc około godz. 1:20 w Świerżach. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący osobowym audi, 16-letni mieszkaniec gm. Wohyń zjechał z drogi na pobocze, gdzie kierowany przez niego samochód uderzył w drzewo. Młodzieniec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

Nie ustąpiła pierwszeństwa, doprowadziła do wypadku

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 07 września 2020 15:00

Samochody po zderzeniuW minioną sobotę w Stasinowie na drodze K-63 kierująca toyotą, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi.

Doszło do zderzenia samochodów, w wyniku czego do szpitala trafiło pięć osób.

Jak ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki kierująca samochodem osobowym marki Toyota Avensis, 18-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Audi A4. Pojazdem tym kierował 40-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego.

 

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

za KPP Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 07 września 2020 15:00

SeatW niedzielny wieczór 6 września br. w Skokach 34-latek kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem. 

Prowadzony przez niego samochód zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo.

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W trakcie wykonywanych badań laboratoryjnych w szpitalu w organizmie 34-latka stwierdzono alkohol. 

Radzyńscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.

 

Przyjechał na Policję skradzionym rowerem...

Mariusz Szczygieł   
środa, 02 września 2020 05:00

Przyjechał na kradzionym rowerzeRadzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru.

Jednoślad wart 600 złotych zniknął sprzed jednego ze sklepów w ubiegłą sobotę. Sprawca ukradł rower wraz z pozostawionymi zakupami. Właścicielka jednośladu oszacowała straty na łączną kwotę ponad 700 złotych.

Kilka minut przed godziną 10:00 do radzyńskiej jednostki Policji stawił się mężczyzna na obowiązkowy dozór. Wtedy okazało się, że przyjechał skradzionym wcześniej rowerem i zaparkował go przed budynkiem komendy. Amatorem cudzego mienia okazał się 39-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, który od razu trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 139