Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 stycznia 2021 imieniny: Walery, Radomir, Karol

Reklama

Małżeństwo wpadło z kontrabandą

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 25 stycznia 2021 06:00

Ujawnione papierosyBlisko 900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy ujawnili radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Kontroli Celno-Skarbowej.

Nielegalne papierosy posiadał w plecaku i torbie podróżnej 31-latek z Radzynia Podlaskiego. Kontrabanda znajdowała się również w jego miejscu zamieszkania, którą żona próbowała wywieźć.

Do zdarzenia doszło w piątek w Radzyniu Podlaskim. Policjanci Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą radzyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymali 31-latka. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy posiadaną torbę podróżną wrzucił na dach, a plecak odrzucił od siebie. W torbie jak również plecaku funkcjonariusze ujawnili 350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

W zagrodzie z bydłem znaleziono ciało 50-latka

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 25 stycznia 2021 06:00

PolicjaRadzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w gminie Wohyń.

Na terenie jednego z gospodarstw w zagrodzie dla bydła zostało ujawnione ciało 50-latka. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

 

Tragiczny finał poszukiwań 91-latka

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 04 stycznia 2021 16:00

PoszukiwaniaTragicznie zakończyły się poszukiwania 91-latka z gminy Ulan-Majorat, który zaginął 2 stycznia.

Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w której czynnie pomagali strażacy i okoliczni mieszkańcy. Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zamieszkania zaginionego, docierali do miejsc w których mężczyzna mógł przebywać, także do rodziny.

 

Włamał się do sejfu brata

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 02 stycznia 2021 10:00

Sejf brataZarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Mężczyzna podejrzany jest o włamanie się do metalowego sejfu swojego brata wewnątrz, którego znajdowały się pieniądze, dokumenty tożsamości oraz amunicja. Młodzieniec został zatrzymany i przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorkową noc na terenie jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wyrwał przymocowany w domu do podłoża metalowy sejf, a następnie dokonał jego kradzieży. Według zgłaszającego wewnątrz sejfu znajdowały się pieniądze w kwocie około 27 tysięcy złotych, 5 tysięcy dolarów, dokumenty tożsamości oraz niemal 50 sztuk amunicji.

 

Odpowiedzą za kradzież oleju napędowego

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 02 stycznia 2021 10:00

PolicjaZarzuty kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24-lat, którzy są podejrzani o kradzież metalowej beczki z zawartością oleju napędowego.

Do kradzieży doszło w nocy z 22 na 23 października na terenie jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Wówczas nieznani sprawcy z budynku gospodarczego skradli metalową beczkę z zawartością oleju napędowego. Według właściciela w beczce znajdował się około 200 litrów oleju, a całą wartość mienia wycenił na kwotę około 1000 złotych.

Ustalenia radzyńskich kryminalnych doprowadziły do sprawców kradzieży.

 

Ukradł elektronarzędzia. Grozi mu 10 lat więzienia

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 06:00

ElektronarzędziaRadzyńscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który dwukrotnie włamał się do pomieszczeń, gdzie składowane były elektronarzędzia.

Jego łupem padł min. przedłużacz, poziomnica laserowa, wkrętarka i szlifierka kątowa. Wartość utraconych przedmiotów właściciele oszacowali na kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili amatora cudzego mienia. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przyjechał z Łukowa, w Radzyniu kradł perfumy

Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 06:00

Schwytany na gorącym uczynkuDo jednej z radzyńskich drogerii kilka dni temu przyszedł młody mężczyzna.

W pewnym momencie wziął z półki cztery opakowania perfum warte niemal 800 złotych i ukrył je, po czym wybiegł ze sklepu. Będący na miejscu patrol radzyńskich kryminalnych widząc całe zdarzenie natychmiast rozpoczął pościg za sprawcą kradzieży. Mężczyzna uciekając odrzucał skradzione perfumy. W chwili zatrzymania przez kryminalnych był bardzo agresywny i pobudzony.

Sprawcą kradzieży okazał się 28-letni mieszkaniec Łukowa.

 

Ktoś wziął na nią dwa kredyty

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 06:00

Stop oszustom!W ubiegły wtorek do radzyńskiej komendy zgłosiła się oszkukana 49-letnia mieszkanka gminy Ulan-Majorat.

Kobieta oświadczyła, że w listopadzie nawiązała kontakt z firmą z Warszawy, której strona internetowa wyświetliła się jej w trakcie przeglądania internetu. Mężczyźnie, który skontaktował się z nią i zaoferował swoje usługi, jako doradca finansowy, przekazała swoje dane wrażliwe m.in. numer dowodu osobistego, pesel czy numer karty płatniczej.

 

Policjanci znaleźli sprawcę potrącenia rowerzysty

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 18 grudnia 2020 06:00

Zatrzymany mężczyzna21 listopada w Turowie, nieznany wówczas sprawca potrącił jadącego rowerem 67-latka i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Lublina.

Radzyńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania. Kryminalni ustalili prawdopodobną markę oraz typ samochodu, którym poruszał się sprawca. Weryfikując posiadane informacje, dotarli do 33-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

Mundurowym swoją zachowanie tłumaczył spanikowaniem w chwili zdarzenia. Bał się również zwolnienia z pracy, gdyby wyszło na jaw, że spowodował wypadek.

 

Dwie kobiety śmiertelnie zatruły się czadem

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 17 grudnia 2020 06:00

Strażacy w drzwiach domuZatrucie tlenkiem węgla było prawdopodobnie przyczyną śmierci dwóch kobiet w Wohyniu.

Zwłoki 35 i 51-latki ujawnione zostały we wtorek 15 grudnia w jednym z domów. Kilka minut po godzinie 16:00 dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony, że w Wohyniu doszło do śmierci dwóch osób. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 35 i 51-letnia kobieta zostały znalezione w jednym z pokoi. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla. Decyzją prokuratora zwłoki kobiet zabezpieczone zostały celem przeprowadzenia sekcji, która pozwoli wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnić szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 141