Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 września 2020 imieniny: Zofii, Honoriusza | DZIEŃ CHŁOPAKA

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W Czemiernikach otworzyli wyremontowaną drogę

AKTUALNOŚCI
środa, 30 września 2020 06:00

Uroczyste przecięcie wstęgi. W środku wójt Czemiernik Arkadiusz FilipekJak informuje Starostwo, 29 września br. na ul. Radzyńskiej w Czemiernikach uroczyście otwarto wyremontowaną drogę powiatową nr 1253L Niewęgłosz – Wygnanów.

- Inwestycja była realizowana przez Powiat Radzyński przy udziale finansowym Gminy Czemierniki za co bardzo dziękujemy Wójtowi oraz Radnym Rady Gminy. Niemożliwa byłaby jednak jej realizacja bez znacznego wsparcia finansowego z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym miejscu składam podziękowania Panu Wojewodzie na ręce obecnego dziś z nami Pana Wicewojewody Roberta Gmitruczuka za przyznanie środków na realizację tej inwestycji – mówił w trakcie uroczystości Wicestarosta Michał Zając.

 

Recytowali poezję Marianny Bocian

AKTUALNOŚCI
środa, 30 września 2020 06:00

Uczestnicy konkursu26 września 2020r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się Regionalny Konkurs Poezji Marianny Bocian.

Konkurs jest organizowany przez Czemiernickie Towarzystwo Regionalne wspólnie ze szkołą już po raz piętnasty.

Poezję pochodzącej z Bełcząca poetki recytowało 18 uczniów szkół podstawowych z powiatu radzyńskiego, łukowskiego i parczewskiego. Komisja w osobach p. Anny Kistelskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i p. Ewy Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie po wysłuchaniu uczestników konkursu ogłosiła wyniki:

 

Polski Złoty ma sto lat!

AKTUALNOŚCI
środa, 30 września 2020 00:37

Polski Złoty ma 100 lat!Od 2 grudnia 2019 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Polski ZŁOTY ma sto lat!”.

Projekt ten, o wartości 11 800 zł. powstał w ramach programu edukacji ekonomicznej. Termin jego zakończenia – 31 października 2020 r.

Głównym celem Projektu było kształtowanie i promocja postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz zwiększenie zainteresowania wiedzą o gospodarce i pieniądzu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i zaprezentowania swojej wiedzy w przeróżnych formach: testach wiedzy, prezentacjach multimedialnych, pracach plastycznych, wystawach pokonkursowych.

 

Potwierdzono 2 nowe zakażenie koronawirusem w powiecie

AKTUALNOŚCI
wtorek, 29 września 2020 16:00

TestWczoraj w naszym powiecie koronawirusa potwierdzono u mężczyzny powyżej 60 roku życia, dzisiaj u kolejnych 2 osób.

Zarażeni to kobieta i mężczyzna. Oboje powyżej 60 roku życia. Na razie nie ustalono sposobu zarażenia.

Jak podaje lubelski Sanepid, aktualnie w naszym powiecie na Covid-19 choruje 15 osób, wyzdrowiały 54 osoby, 2 zmarły.

Tylko dzisiaj w naszym województwie odnotowano 29 nowych zachorowań. Łącznie potwierdzono 2603 przypadki zakażenia koronawirusem, odnotowano 1915 ozdrowieńców i zarejestrowano 39 zgonów, w tym 1 w ciągu ostatniej doby. Aktualnie 185 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6740 poddanych kwarantannie i 136 objętych nadzorem epidemiologicznym.

 

Recytatorzy z Ulana w gronie laureatów konkursu poezji Marianny Bocian

AKTUALNOŚCI
wtorek, 29 września 2020 06:00

Uczestnicy z UlanaKonkursy twórczości Marianny Bocian były przypisane do majowej daty.

Maj tego roku, mimo piękna w naturze, wiele zmienił w naszym życiu społecznym i kulturalnym.

Cykliczne wydarzenia z wiadomych względów zostały odwołane, zawieszone lub przesunięte w czasie. Organizatorzy XV spotkania z twórczością, pochodzącej z Bełcząca, Marianny Bocian nie poddali się pandemicznej presji. Konkurs odbył się 26 września w Zespole Szkół w Czemiernikach kierowanym przez Ireneusza Kaczorka, który obok Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego i jego prezesa Tadeusza Sławeckiego od piętnastu lat jest organizatorem wydarzenia. Wszystko odbyło się w zasadzie tak jak w ubiegłych latach. Ta sama gościnność i serdeczność, a jedynie uczestników mniej - aby zachować wymogi dystansu społecznego.

 

Miasto będzie liczyć szamba

AKTUALNOŚCI
wtorek, 29 września 2020 06:00

SzamboMiasto ogłosiło, że będzie liczyć szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Każdy właściciel domu, który nie jest podłączony do miejskiej sieci kanalizacyjnej jest zobowiązany do wypełnienia zgłoszenia i dostarczenia go do Urzędu Miasta. Zgłoszenie można otrzymać w pokoju nr 103 lub 104, w kasie Urzędu Miasta, albo na stronie internetowej urzędu >>tutaj<<. Potem trzeba je niezwłocznie dostarczyć do urzędu lub wyłać je pocztą. 

Szczegółowe informacje telefoniczne można uzyskać pod numerami: 83 351-24-85 i 83 351-24-88.

 

Samorządowcy postrzelali

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 września 2020 07:00

Samorządowcy postrzelali24 września br. reprezentanci pięciu samorządów naszego powiatu rywalizowali ze sobą o miano najlepszych strzelców z broni palnej krótkiej i długiej.

Każdy z uczestników oddał po 10 strzałów z dwóch broni. W zmaganiach na strzelnicy we Wrzosowie najlepszy wynik uzyskali reprezentanci Gminy Wohyń - 405 punktów, na drugim miejscu zawody zakończył Powiat Radzyński - 357 punktów, 3 miejsce wywalczyła Gmina Borki - 345 punktów, za nimi była Gmina Ulan Majorat - 296 punktów i Gmina Komarówka Podlaska - 267 punktów.

 

II koncert XXXVII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

TROCHĘ KULTURY
sobota, 19 września 2020 10:36

 

Muzyka filmowa

Z okazji 230. rocznicy urodzin Karola Lipińskiego – wybitnego radzynianina, największego w dobie przedchopinowskiej artysty muzyka, skrzypka, kompozytora i pedagoga, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego przygotowało dla swoich melomanów aż 5 koncertów.

26 września 2020 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Polskiej Muzyki Filmowej.

Gościliśmy, znaną już radzyńskiej publiczności, Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressione pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów Milenę Lange – sopran i Adama Szerszenia – baryton. Na program koncertu złożyły się utwory m. in.: K. Dębskiego, J. Matuszkiewicza, W. Kilara, W. Kazaneckiego, A. Walacińskiego, Z. Preisnera, K. Komedy, M. Lorenca. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

 

Pomóżmy pani Halinie!

AKTUALNOŚCI
piątek, 25 września 2020 06:00

Halina MarczukPani Halina Marczuk ma 59 lat i mieszka w Radzyniu Podlaskim. 

W grudniu 2019 r. zdiagnozowano u niej SLA - Stwardnienie Zanikowe Boczne. To nieuleczalna choroba, która uszkadza włókna nerwowe i neurony odpowiedzialne za pracę mięśni i poruszanie się. W wyniku choroby pani Halina przestała mówić, ma problemy z połykaniem, nie może ruszać prawą ręką, a prawa noga słabnie. 

Porusza się za pomocą kul i wózka. Codziennie mąż myje i ubiera ją, przygotowuje posiłki, które potem miksuje, aby mogła zjeść...

Wiele razy - my Mieszkańcy Radzynia - pokazaliśmy, że mamy wielkie serca. Pomóżmy teraz pani Halinie, która zbiera pieniędze na terapię komórkami macierzystymi. Dzięki temu ma szansę zatrzymać chorobę i przywócić niektóre utracone funkcje organizmu. 

Liczy się każda złotówka. Link do zbiórki znajdziecie >>tutaj<<

 

Wólczanka nie zostawiła Orlętom żadnych złudzeń.

PIŁKA NOŻNA
czwartek, 24 września 2020 06:00

Orlęta uległy Wólczance...Orlęta nie powiększyły stanu posiadania po zaległym meczu ligowym.

Mało tego, młodzież z Wólki Pełkińskiej udzieliła radzyńskiej drużynie solidnej lekcji na temat „zdobywanie bramek”.

Strzelaninę w pierwszej połowie spotkania rozpoczął w ósmej minucie JakubSzczypek. Zespół Wólczanki nie zamierzał poprzestać na jednym trafieniu. Goście nadal zagrażali radzyńskiej bramce, jednak ich strzałom brakowało celności. Po kilku nieskutecznych atakach gospodarzy pokazem umiejętności strzeleckich popisał się Kacper Durda. W 30 i 39 minucie dwukrotnie pokonał Bartosza Klebaniuka.

 

Umowa na dofinansowanie remontu kościoła pw. św. Trójcy podpisana

AKTUALNOŚCI
środa, 23 września 2020 06:00

Uroczyste wręczenie umówKsiądz Arkadiusz Markowski odebrał w poniedziałek 21 września br. w imieniu parafii Świętej Trójcy umowę na dofinansowanie remontu kościoła.

- Zabytki sakralne to ważna część naszej historii i tożsamości chrześcijańskiej. Cieszę się, że dzięki środkom europejskim wiele z nich odzyska swój dawny wygląd i będą mogły służyć kolejnym pokoleniom. - mówił w trakcie uroczystości marszałek Jarosław Stawiarski

Radzyński projekt nosi nazwę: "Remont konserwatorski wnętrza Kościoła Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim". Jego wartość opiewa na kwotę ponad 1,76 mln zł (wsparcie z UE wynosi ponad 1,2 mln zł). Zakłada wykonanie prac konserwatorskich sztukaterii w nurcie Renesansu Lubelskiego w prezbiterium, zakrystii, nawie i portalach kaplic. Planowane jest także odrestaurowanie kaplicy, chóru i kruchty.

 

Zdobądź wykształcenie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego!

REKLAMA
wtorek, 22 września 2020 06:00

ZDZWolne miejsca w szkołach, atrakcyjne kierunki kształcenia.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radzyniu Podlaskim prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021 do szkół zaocznych Szkoły Policealnej 

(podbudowa szkoła średnia, matura nie jest wymagana).

 

Znaleźli ciało zaginionego 25-latka

AKTUALNOŚCI
wtorek, 22 września 2020 17:00

Strażacy szukają zaginionegoTragicznie zakończyły się poszukiwania 25-latka z gminy Czemierniki, który zaginął 10 września 2020 roku.

Wczoraj jego ciało zostało odnalezione około 1,5 kilometra od domu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak młody mężczyzna wracając z pracy w rodzinnym sadzie, nie dotarł do miejsca zamieszkania.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w której czynnie pomagali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, jak również Ochotniczej Straży Pożarnej w Czemiernikach.

 

9 nowych zakażeń w powiecie

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 21 września 2020 15:00

Coraz więcej zakażeń...Dzisiaj potwierdzono koronawirusa u 9 kobiet z naszego powiatu.

6 z nich jest w przedziale 41-60 lat, jedna w wieku 21-40 lat i jedna powyżej 60 roku życia.

To jak dotychczas najwyższy, dzienny wynik potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Niestety zachorowań jest coraz więcej - rekordy: zarówno krajowy 1002 przypadki i wojewódzki 122 - padły w ostatnią sobotę. W weekend nie potwierdzono zakażeń powiecie radzyńskim, ale jak widać, nie trzeba było długo czekać. Rekord mamy dzisiaj...

 

Kierował samochodem pod wpływem alkoholu

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 21 września 2020 15:00

Kolejny pijany kierowca zatrzymany...2 promile alkoholu we krwi miał kierowca zatrzymany dzisiaj w nocy przez radzyńską Policję.

Około godziny 00:25 do dyżurnego radzyńskiej jednostki zadzwonił jadący drogą K-19 mężczyzna, który twierdził, że kierowca jadącego przed nim samochodu osobowego marki Opel Insignia najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości, gdyż jedzie całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze Policji natychmiast dotarli na miejsce, gdzie znajdował się podejrzany samochód. Jego kierujący zatrzymał się na parkingu w Tchrórzewie przy trasie K-19.

 

Z Wisłą Sandomierz bez bramek

PIŁKA NOŻNA
poniedziałek, 21 września 2020 06:00

W trakcie meczuZapowiadałem trudny pojedynek Orląt z Wisłą Sandomierz.

Było ciężko, jednak przez większość meczu radzyńscy piłkarze toczyli wyrównany pojedynek z plasującym się dość wysoko przeciwnikiem.

Pierwsza połowa była bezbarwna i nudna. Żadna z drużyn nie wypracowała dobrej okazji na objęcie prowadzenia. Drugą odsłonę dość mocno rozpoczęli goście. Kamil Bełczowski strzałem z daleka próbował zaskoczyć Bartosza Klebaniuka. Po kilku atakach zabrakło przyjezdnym animuszu. Mieli jeszcze dość groźną akcję, jednak Konrad Matuszewski mając pustą bramkę, główkował bardzo niecelnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 270