Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 sierpnia 2019 imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Już niedługo

Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00 image
Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00, 21.08.2019, 16:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Apteka dyżurna

 
Apteka Vita
ul. Rynek 10D
 

Na skróty

W gminie Borki powstają dwie siłownie pod chmurką ze strefą relaksu

AKTUALNOŚCI
środa, 21 sierpnia 2019 07:00

Urządzenie do ćwiczeńDo 13 września br. na terenie Szkoły Podstawowej w Krasewie oraz przy boiskach w Starej Wsi powstaną siłownie pod chmurką.

Oprócz sprzętów do ćwiczeń przewidziane tam są również stoły do gier i ławki. Obie siłownie zostaną wyposażone w: stepery, biegacze, surfery, prase nożne, wioślarze, rowerki, wyciągi górne, orbitreki i drabinki. W strefach relaksu na tych dwóch terenach znajdziemy: stoły do gry w tenisa, szachy, chińczyka oraz ławki.

 

Biała Niedziela w Radzyniu. Skorzystaj!

AKTUALNOŚCI
środa, 21 sierpnia 2019 07:00

Plakat25 sierpnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Partyzantów 8 odbędzie się Biała Niedziela.

Przyjmować będą lekarze z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, specjaliści: ortopeda, pulmonolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, kardiolog, neurolog, chirurg-urolog, geriatra, okulista.

Rejestracja od godz. 9:00 - 13:00, przyjęcia pacjentów od godz. 10:00.

Organizatorzy: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski

 

Kolembrody. Wjechał w ogrodzenie z 3-ma promilami we krwi

112 RADZYŃ
wtorek, 20 sierpnia 2019 14:52

Auto po spotkaniu z ogrodzeniemDo zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godz. 21:00 w miejscowości Kolembrody gm. Komarówka Podlaska.

Kierujący samochodem osobowym m-ki Audi A6, 25-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska na łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Z pewnością bardzo ważny okazał się w tym zdarzeniu jeszcze jeden fakt. Okazało się bowiem, że 25-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

Zatańczyli Zumbę z dobroci serca

AKTUALNOŚCI
wtorek, 20 sierpnia 2019 07:00

Zumba w parkuW niedzielę popołudniu na terenie trawiastym przy pałacu Potockich odbył się II Charytatywny Maraton Zumba Fitness "Pokoloruj świat".

Całkowity dochód z tego wydarzenia został przeznaczony na działalność Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy". By wziąć udział w tej imprezie tanecznej trzeba było wrzucić minimum 15 złotych do puszki stowarzyszenia. Chętnych było całkiem sporo. Po drugiej stronie, na scenie wystąpiło sześciu instruktorów w osobach: Pawła Jabłońskiego, Sylwii Szczęsnej, Natalii Flis-Maczulskiej, Joanny Tiomkin, Zosi Badach, Patrycji Grzybowskiej, Łukasza Grabowskiego i Sebastiana Kubika.

 

Warsztaty mydlarskie cieszą się niesłabnącym powodzeniem

AKTUALNOŚCI
wtorek, 20 sierpnia 2019 07:00

Uczestniczki zajęć mydlarskichGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim w czasie wakacji kontynuuje cykl warsztatów mydlarskich.

W sierpniu odbyły się dwa popołudniowe spotkania w Zabielu i Ustrzeszy. Zajęcia prowadziła Edyta Zabielska. Piękne mydełka glicerynowe i nie tylko chętnie wykonują zarówno dzieci, młodzież jak też dorośli.  Pomysłów nie brakuje na oryginalne barwne mydełko z jakimś dodatkiem z kawy czy nagietka.

 

Zabierz swoje dziecko na warsztaty mydlarskie

AKTUALNOŚCI
wtorek, 20 sierpnia 2019 07:00

PlakatWójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają dnia  21 sierpnia 2019r. (środa)  na godz. 17.00  do Remizy Strażackiej w Paszkach Dużych, gdzie odbędą się warsztaty, na których każdy uczestnik będzie mógł stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne w 100% naturalne mydło w wybranym przez siebie kształcie.

Zajęcia poprowadzi Edyta Zabielska, która zapewnia cały niezbędny towar do produkcji mydła: glicerynę, barwniki, ekstrakty zapachowe, susz kwiatowy, dodatki, opakowania oraz formy.

Cena warsztatów wynosi 5 – 10 zł od mydełka.

 

Dożynki 2019 gminy Ulan Majorat. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 07:00

Dożynki w gminie Ulan

 

Znamy kandydatów do Sejmu RP z listy PiS. Z powiatu radzyńskiego Gmitruczuk

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 sierpnia 2019 07:00

Lista PiSMimo różnych spekulacji na liście kandydatów z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej nie wystartował nikt z miasta oraz gminy Radzyń Podlaski.

Z listy numer 7, na którą radzynianie będą mogli zagłosować kandyduje Robert Gmitruczuk z gminy Komarówka Podlaska. Aktualnie jest on wicewojewodą lubelskim, a wcześniej sprawował mandat radnego w Radzie Powiatu Radzyńskiego. Kolejną znaną postacią, z ziemi międzyrzeckiej, która startuje z listy chełmsko-zamojskiej jest Marcin Duszek, poseł VII i VIII kadencji. Jest to osoba mocno zżyta z gminą Radzyń Podlaski. Poseł Marcin Duszek często gości podczas różnych uroczystości wydarzeń w tej gminie, więc dał się poznać jej mieszkańcom.

 

Nerwówka pod koniec meczu

PIŁKA NOŻNA
sobota, 17 sierpnia 2019 07:00

Zawodnicy na murawieRadzyńskie Orlęta w pierwszym meczu sezonu 2019/20 na własnym stadionie po stojącym na przyzwoitym poziomie spotkaniu pokonały Stal Kraśnik 2 : 1. Dużo adrenaliny radzyńscy piłkarze zafundowali sobie i kibicom pod koniec meczu.  

Początek meczu był rozpoznaniem sił. W pierwszej połowie Orlęta miały kilka okazji na objęcie prowadzenia. Setkę zmarnował w 19 minucie Janek Bożym. Kilka minut później Jakub Borusiński sobie znanym sposobem obronił strzał Patryka Szymali. Blisko strzelenia gola głową w 45 minucie był Rafał Nowak. Drużyna gości najbliżej objęcia prowadzenia była w 35 minucie po bombie Jakuba Czeleja.

 

Strefa zagrożona ASF w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI
piątek, 16 sierpnia 2019 07:00

Znak informujący o ASFAfrykański Pomór Świń powraca. Na drogach wjazdowych do naszego miasta rozstawiono tabliczki ostrzegające o wjeździe na teren zagrożony tą epidemią.

Obszar zapowietrzony określono w gminie Czemierniki, w miejscowości: Niewęgłosz oraz Skoki. W obszarze zagrożonym znajduje się: część miasta Radzyń Podlaski położona na południe od ulicy Generała Franciszka Kleeberga, następnie na południe od ulicy Wisznickiej, w gminie Wohyń część miejscowości Bezwola położona na południe od torów kolejowych oraz miejscowości: Bojanówka, Branica Kolonia, Wohyń, Zbulitów Mały, w gminie Radzyń Podlaski miejscowości: Branica, Branica Radzyńska, Branica Radzyńska - Kolonia, Marynin, Paszki Duże, Paszki Małe, Stasinów, Ustrzesz, Zabiele, Zbulitów Duży oraz w gminie Borki miejscowość Wrzosów.

 

Śladami Ojca Mateusza – wycieczka do Sandomierza

AKTUALNOŚCI
piątek, 16 sierpnia 2019 07:00

Mieszkańcy gminy Radzyń z wizytą w Sandomierzu13 sierpnia br. Wójt Gminy i  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim  zorganizowali jednodniową wycieczkę do Sandomierza.

Pierwszym punktem zwiedzania po spotkaniu z przewodnikiem był dziedziniec zamkowy, zabytkowe kamieniczki  zwiedzanie podziemnych lochów, które ciągnęły się przez prawie pół kilometra. Przechadzając się przez 40 minut w podziemiach uważnie słuchaliśmy przewodnika, który ciekawie opowiadał o każdym pomieszczeniu. 

 

Wójt zaprasza na dożynki w Ulanie-Majoracie

AKTUALNOŚCI
piątek, 16 sierpnia 2019 07:00

 

Zapraszamy na koncert paryskiego artysty w pałacu Potockich

TROCHĘ KULTURY
piątek, 16 sierpnia 2019 07:00

Pałac PotockichTadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Leszek Kańczugowski – Dyrektor Artystyczny Association Lubliniana de Paris, Zbigniew Czuryło – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim zapraszają na koncert do Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Wystąpi Narek Goloyan – pochodzący z Armenii, zamieszkały w Paryżu, absolwent L’École Normale de Musique de Paris Alfred Cortot, laureat nagrody specjalnej Międzynarodowego Konkursu Leopolda Bellana w Paryżu.

 

Pierwszy mecz Orląt na swoim boisku

PIŁKA NOŻNA
środa, 14 sierpnia 2019 16:45

BoiskoNowy sezon ligowy na własnym stadionie radzyńskie Orlęta rozpoczną w świąteczny czwartek 15 sierpnia. Przeciwnikiem będzie kraśnicka Stal.

Drużyna z Kraśnika prowadzona przez byłego zawodnika Orląt Jarosława Pacholarza w pierwszym meczu obecnego sezonu pokonała faworyzowany Motor Lublin. Po odejściu podstawowych zawodników Damiana Pietronia, Daniela Szewca i Filipa Drozda   sprowadzono kilku piłkarzy; m.in. dwóch znanych z gry w Motorze Lublin Juliena Tadrowskiego i Pawła Kaczmarka oraz Jakuba Kmitę z Widzewa Łódź czy Adriana Popiołka z Wisły Puławy. Zmiany w kadrze jak powiedział trener będą wyraźnym wzmocnieniem drużyny. Początek był obiecujący, zobaczymy czy kolejne mecze będą potwierdzeniem słów trenera Stali Kraśnik.

 

Figura ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa wróciła na swoje miejsce

AKTUALNOŚCI
środa, 14 sierpnia 2019 07:00

Krzyż na rozstaju drógMiesiąc temu ze skrzyżowania w Zabielu koło drogi prowadzącej na Paszki zniknęła moumentalna rzeźba Chrystusa.

Zdemontowali ją mieszkańcy Zabiela, którzy z własnej inicjatywy postanowili ją odrestaurować. Wykazali się oni bardzo szlachetnym czynem, ponieważ zrobili to za własne środki. Co zostało poprawione? Na to pytanie odpowiedziała nam sołtys wsi, Teresa Michalska: - Remont krzyża został ukończony wczoraj. Zakres prac obejmował kompleksową renowację rzeźby Chrystusa, wzmocnienie konstrukcji, wykonanie nowego ogrodzenia oraz otoczenia krzyża. Został ułożona nowa kostka brukowa oraz posadzone nowe rośliny. Renowację przeprowadził Michał Michalski przy udziale mieszkańców Zabiela - zakończyła.

 

- 70 % na wszystko! Wielka wyprzedaż w Taniej Odzieży Zachodniej!

REKLAMA
wtorek, 06 sierpnia 2019 07:00

Tania Odzież Zachodnia zaprasza!Tania Odzież Zachodnia mieszcząca się koło siłowni Gryf, przy sklepie na ul. Zabielskiej przeceniła cały swój asortyment o 70 procent!

Własnie ruszyła wielka wyprzedaż odzieży. Ceny zaczynają się już od złotówki! W Taniej Odzieży Zachodniej na wieszakach znajdziecie także rzeczy nowe, dobrej jakości, z metkami firmowymi. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 209