Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 listopada 2022 imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 02.-06.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 02.-06.12.2022, 02.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chwila prawdy

KATAR 2022
środa, 30 listopada 2022 06:00

Podobno już jesteśmy dogadani z ArgentynąTo kto lepszy? Lewy czy Messi? Zielu czy Papu Gomez?

Zagra trzy mecze z rzędu Szczęsny bez jakiegoś "pomysłu"? Zakręcą ci Latynosi Glikiem? Bereszyński poważnie taki dobry? A jak będziemy przegrywać 1:0 to spróbujemy zaatakować? A ten Michniewicz to się orientuje w ogóle? A to co gramy to tępa laga, czy ostra włócznia?

Bardzo podziwiam swojego kolegę, który chwali się, że opracował niezawodną procedurę czekania na taki mecz. Chodzi od rana w kółko i powtarza: niech się to do cholery zacznie, niech w końcu się zacznie, to przecież już tylko sześć godzin, niech się to zacznie... Podobno działa.

 

Kurtki przejściowe damskie – wszystko, co musisz wiedzieć, aby znaleźć swój ideał na jesień

AKTUALNOŚCI
środa, 30 listopada 2022 06:00

Kurtki przejściowe damskie Jesień to czas, kiedy warto zaopatrzyć się w nieco cieplejszą kurtkę.

Wybór nie jest łatwy, gdyż w sklepach znajdziesz wiele fasonów – sportowych, casualowych, jak i eleganckich. Czym się kierować przy zakupie okrycia wierzchniego? Jakie kurtki będą modne w nadchodzącym sezonie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 

Świąteczna akcja pomocy- Miłosierny jak Samarytanin

AKTUALNOŚCI
wtorek, 29 listopada 2022 06:00

Świąteczna Akcja PomocyDzięki staraniu i zaangażowaniu Zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim około 250 rodzin z terenu powiatu radzyńskiego otrzyma świąteczną paczkę żywnościową w ramach projektu „Świąteczna akcja pomocy- Miłosierny jak Samarytanin”.

Ponadto dzieci z tych rodzin zostaną obdarowane specjalnie przygotowanymi prezentami świątecznymi. Obdarowane rodziny i ich dzieci są podopiecznymi Punktu Wydawania Żywności funkcjonującego przy Zborze w Radzyniu Podlaskim. Wydanie pakietów żywnościowych odbędzie się w sobotę 3 grudnia w godz. 9.00, 10.00, 11.00, zaś przekazanie świątecznych prezentów dla dzieci odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2022 r.

 

Pół Mundialu mamy już z głowy

KATAR 2022
wtorek, 29 listopada 2022 06:00

Naprawdę?Zwykle na godzinę 11 i 14 dawano mecze, które po prostu nie rokowały.

Taka mundialowa wersja meczów polskiej Ekstraklasy w poniedziałek o 18.

A tu nagle dziś dwa rewelacyjne widowiska!

Zwroty akcji, dramaty indywidualne i zespołowe, w dodatku zakończone wynikami, które sprawiają, że 3 seria gier będzie trzymała w napieciu do ostatniej sekundy.

Pewne rzeczy: śmierć, podatki i gol Cristiano...

Canarinhos byli dość blisko potknięcia z Helwetami, ale znowu jeden facet miał przebłysk geniuszu. Z nimi to tak zawsze. Podobnie zresztą jak z Cristiano.

 

Policja i CBŚP rozbiły grupę dokonującą kradzieży samochodów

112 RADZYŃ
poniedziałek, 28 listopada 2022 15:30

Jeden z zatrzymanych

Ponad 150 zarzutów usłyszało 14 podejrzanych w sprawie prowadzonej przez policjantów Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy CBŚP.

Działający w zorganizowanej grupie przestępczej mężczyźni trudnili się kradzieżami pojazdów zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej, a następnie paserstwem pochodzących z nich części.

Kradzieżami samochodów, a potem paserstwem ich części zajmowali się od 2017 roku. Wybierali pojazdy głównie marek japońskich i koreańskich.

 

Dzień niespodzianek

KATAR 2022
poniedziałek, 28 listopada 2022 06:00

Dzień niespodzianekNo i zrobiło się nietypowo. Zwykle o tej porze już wszyscy powtarzali stuletni żąrcik o "meczu u honor", kibice podzieleni byli na tych wściekłych na reprezentację i na tych, którzy się z niej dobrodusznie nabijali.

Można się było skoncentrować na wszystkim innym, tym, co wobec meczu reprezentacji Polski schodzi na drugi plan. A tu nagle trzeci mecz gramy o coś, co więcej: nawet jeśli przerżniemy niezbyt wysoko, to możemy i tak się prześlizgnąć. Nikt się za bardzo nie napina bo i nikt za wiele się nie spodziewał.

Niech już będzie środa, niech już przyjdzie ta Argentyna...

 

Zdrowe przekąski – po co sięgnąć, gdy jesteśmy głodni?

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 listopada 2022 06:00

Zdrowe przekąski – po co sięgnąć, gdy jesteśmy głodni?Spontaniczne wybory żywieniowe i podjadanie między posiłkami, to jedne z powodów, przez które przybieramy na wadze. Przyczyn podjadania jest wiele, jednak zdarzają się sytuacje, że mimo skrupulatnie zaplanowanego jadłospisu musimy kupić coś w sklepie, żeby zaspokoić głód. Jakie produkty można zaliczyć do zdrowych przekąsek?

Dlaczego podjadamy?

Główną przyczyną podjadania między posiłkami jest źle skomponowana, niedoborowa dieta, która nie pokrywa zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze. Może się tak dziać nawet w przypadku przyjmowania nadmiaru kalorii. Jeżeli jednak przyjmujemy zbyt mało kalorii, również nasza chęć na podjadanie wzrośnie.

 

Wojtek, jak tyś mnie zaimponował w tej chwili...

KATAR 2022
niedziela, 27 listopada 2022 10:00

Iga, ile obroniłaś?Wojtek, nieszczęście ty nasze narodowe, ty weteranie meczów z Grecją, Senegalem, Słowacją i paru innych ponurych historii, jak tyś mnie zaimponował w tej chwili... Karnego to w zasadzie każdy głupi obronić potrafi, sam kiedyś obroniłem, ale ta dobitka!!!

Poszło zgodnie z planem

Interwencja Szczęsnego zrobiła historię, bez niej to by po prostu było że "zadanie umiarkowanie trudne, wykonane poprawnie".

 

Miasto będzie sypać solą z piaskiem

AKTUALNOŚCI
piątek, 25 listopada 2022 06:00

Popadało...Popadało i pojawił się problem - jest ślisko.

W Urzędzie Miasta policzyli, posprawdzali i ocenili, że z powodu dwukrotnej zwyżki cen soli przemysłowej koszt jednorazowego posypania ulic Radzynia solą kosztowałby około 25 000 zł. Rok temu było to 15 tys. zł. Koszt zimowego dyżuru pracownika PUK wzrósł z 2,5 do 3,1 tys. zł. No i jeśli popada bardziej, to odśnieżanie ulic może być wielkim obciążeniem dla budżetu miasta.

- W związku z tym rozważano alternatywne rozwiązania i padła propozycja, by ulice były posypywane nie sama solą, ale mieszanką soli z piaskiem. - pisze rzeczniczka urzędu na stronie Miasta.

 

Bez uprawnień holował pijanego

112 RADZYŃ
czwartek, 24 listopada 2022 15:20

Renault LagunaWczoraj policjanci z radzyńskiej drogówki patrolując miejscowość Bełcząc zauważyli dwa samochody osobowe podczas holowania.

Styl jazdy kierujących wzbudził podejrzenia mundurowych. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazał się, że kierownicą renault laguna siedział 26-letni mieszkaniec gminy Czemierniki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do lutego 2024 roku. To nie koniec przygód tego niezwykłego duetu.

 

Nie ustąpił pierwszeństwa. Zmarł w szpitalu

112 RADZYŃ
środa, 23 listopada 2022 16:30

Uszkodzony volkswagenDo tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w miejscowości Bezwola na DK-63.

Z wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki pracujących na miejscu wypadku drogowego wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes, 74-letni mieszkaniec gminy Wohyń doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Transporterem. 74-latek kierując Mercedesem prawdopodobnie nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Volkswagenem kierował 26-letni mieszkaniec gminy Jabłoń.

 

Wybory zarządzono na 15 stycznia

AKTUALNOŚCI
środa, 23 listopada 2022 06:00

Głosowanie już w styczniuTrzy komitety wyborcze wystawią swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wyznaczył niedzielę 15 stycznia 2023 roku na dzień, w którym wyborcy z okręgu nr 8 (bloki przy ulicy Spółdzielczej) wskażą nowego radnego, który zastąpi w Radzie Elbietę Zając.

 

„Jesteście przykładem jak żyć i kochać” – Złote Gody 2022

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 21 listopada 2022 16:00

Złote Gody 202211 par małżeńskich z terenu miasta w niedzielę, 20 listopada świętowało 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość w urzędzie, poprzedziła msza święta, sprawowana w intencji jubilatów, podczas której małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską.

Jak zaznaczył na wstępie eucharystii proboszcz parafii ksiądz Krzysztof Pawelec, obecność dostojnych jubilatów na mszy, to świadectwo wiary i miłości. - Jesteście dla Waszych rodzin przykładem, jak żyć i jak kochać. Oprócz radości,w każdym związku bywają i gorsze dni. Swoim życiem pokazaliście, że można przetrwać wszystko i być razem. Niech Pan Bóg obdarza Was zdrowiem i błogosławi Wam na dalsze lata. Bądźcie dla siebie wsparciem, a dla innych przykładem – mówił kapłan.

 

Radzyńscy motocykliści zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI

AKTUALNOŚCI
sobota, 19 listopada 2022 12:30

Motomikołajki 2022Radzyński Klub Motocyklowy AIKI BIKER, Lubelska Akademia Aikido oraz niezrzeszeni radzyńscy motocykliści i motocyklistki serdecznie zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI, które jak co roku odbędą się na parkingu przy TESCO.

W niedzielę 4. grudnia od godziny 10:00 do 14:00 motocykliści w mikołajowych przebraniach będą czekać na wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość najmłodszym oraz ich rodzinom.

- To już pewnego rodzaju tradycja, że co roku w grudniu organizujemy motomikołajki. Ten rok przyniósł pewne zmiany w organizacji tego wydarzenia i mamy nadzieję, że zostanie to wszystko pozytywnie odebrane – wyjaśnia Kamil Kwaśny, prezydent Aiki Biker.

 

Kolejna inwestycja drogowa w Powiecie Radzyńskim - czas na Świerże

AKTUALNOŚCI
piątek, 18 listopada 2022 06:00

Podpisanie umowy

16 listopada br. w budynku Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim została podpisana umowa na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 1255L od szosy wojewódzkiej nr 814 do Branicy Suchowolskiej. Wyremontowany odcinek ma niecałe dwa kilometry.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Fedro Sp. Z O.O. W jej imieniu umowę podpisał Dyrektor Zarządu Andrzej Rząsowski. Po stronie zamawiających podpisali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając oraz Skarbnik Justyna Sałaj. W wydarzeniu uczestniczyli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz – partner w projekcie, Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk, a także pracownicy wydziału inwestycji.

 

ZAPISY NA PACZKI ŚWIĄTECZNE dla uchodźców z Ukrainy

AKTUALNOŚCI
czwartek, 17 listopada 2022 06:00

Prezenty dla uchodźców z UkrainyZbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim w ramach realizowanego projektu "Miłosierny Samarytanin" rozpoczyna zapisy na paczki świąteczne dla uchodźców z Ukrainy i ich dzieci, którzy  przebywają na terenie miasta oraz powiatu radzyńskiego.

Zainteresowani mogą zgłosić swój udział w akcji  osobiście w Klubie ukraińskim w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Parkowa 35 w każdą niedzielę o godz. 15:00 lub telefonicznie pod nr 508 874 241.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 349