Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Już niedługo

Repertuar KINA ORANŻERA 22.-25.10.2021 image
Repertuar KINA ORANŻERA 22.-25.10.2021, 22.10.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

ZUS wypłaca „czerwcowe” wyrównania

AKTUALNOŚCI
wtorek, 19 października 2021 06:00

ZUSPół tysiąca emerytów z województwa lubelskiego otrzymało w październiku podwyżkę świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To efekt wrześniowych zmian w ustawie, które objęły emerytury przyznane w czerwcu tego roku.

Po zmianie przepisów emerytury przyznawane w czerwcu ZUS będzie obliczać na takich samych zasadach jak emerytury majowe, czyli z dodatkową kwartalną waloryzacją składek. Takie wyliczenie Zakład zastosuje, jeśli będzie ono dla emeryta korzystniejsze.

 

XXI Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkach

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 października 2021 06:00

XXI Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w BorkachSłowa „Nie lękajcie się!” były hasłem XXI Dnia Papieskiego, który 10 października 2021 r. obchodzono w całej Polsce. Dla społeczności szkolnej w Borkach to szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły.

Niedzielną uroczystość rozpoczęto od mszy świętej w kościele parafialnym w Borkach, której przewodniczył ks. Kazimierz Dudek. Po mszy i złożeniu przez przedstawicieli uczniów i nauczycieli kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, wszyscy udali się do szkoły, gdzie w hali odbyła się dalsza część uroczystości.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Urszula Oprawska-Abdułłajew, która serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Wójt Gminy Borki, pan Radosław Sałata, który również skierował kilka słów do zebranych, nawiązując w swoim wystąpieniu do nauki głoszonej przez Jana Pawła II.

 

Urlop macierzyński - jak w pełni wykorzystać ten czas z dzieckiem

RÓŻNE
piątek, 15 października 2021 06:00

Urlop macierzyński - jak w pełni wykorzystać ten czas z dzieckiemKażda kobieta z ubezpieczeniem społecznym może skorzystać z urlopu macierzyńskiego.

W okresie aktywności pozazawodowej w związku z urodzeniem dziecka matce przysługuje dodatek ZUS. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, pracodawca musi udzielić Ci urlopu długoterminowego z gwarancją powrotu. Jak jednak najlepiej wykorzystać urlop macierzyński? Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że ten urlop to czas na zajmowanie się dzieckiem i szansa na powrót do rzeczywistości po trudach związanych z porodem. Nie możemy jednak zapominać, że podlegamy pewnym przepisom. O czym należy pamiętać, żeby w pełni wykorzystać czas, który przysługuje nam podczas urlopu macierzyńskiego?

Urlop macierzyński jeszcze przed porodem?

 

W wolnym czasie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

112 RADZYŃ
czwartek, 14 października 2021 06:00

PolicjaRadzyński policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Nieodpowiedzialny kierujący miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, kilka minut po godzinie 17:00 w miejscowości Wygnanów, gmina Czemierniki. Policjant z radzyńskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył kierującego motorowerem, którego zachowanie i styl jazdy wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze wykorzystując fakt zatrzymania się kierującego motorowerem w związku ze znakiem B-20 „STOP” podbiegł do mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

 

Dzień Dziecka Utraconego pierwszy raz w Radzyniu

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 października 2021 06:00

Dzień Dziecka UtraconegoZbliża się Światowy Dzień Dziecka Utraconego.

W najbliższą niedzielę 17 października 2021 r.  w naszym mieście po raz pierwszy odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych.

Oto porządek uroczystości:

- 14.55 - wniesienie trumny z ciałami do sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
- 15.oo - Koronka do Miłosierdzia Bożego
- 15.30 - Msza św.

Po Mszy św. zebrani udadzą się na cmentarz Komunalny.

 

Przeżyli razem 50 lat

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 października 2021 06:00

Uhonorowane pary11 października 2021 roku w Urzędzie Gminy Radzyń Podlaski odbyła się uroczystość Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego.

Podczas uroczystości Jubilatom, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu Gminy Radzyń Podlaski. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek.  Włodarz w kierunku dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

 

Ochotnicy z Paszk Dużych mają nowy samochód

112 RADZYŃ
środa, 13 października 2021 06:00

OSP Paszki Duże ma nowy pojazdW piątek 8 października 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim odbyło się przekazanie samochodu specjalnego, mikrobusu Mercedes Vito dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszkach Dużych.

Samochód przystosowany jest do przewozu 8 osób.  Dokumentację przekazania wręczył Komendant Powiatowy PSP wraz z zastępcą. W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej  samochód odebrał Prezes – Jacek Domański wraz z vice –prezesem  Dariuszem Kszyształowiczem.

 

KS Młodzieżówka zbudowała łapacze na stadionie

AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 października 2021 06:00

Budowa łapaczyJakiś czas temu Zarząd Klubu Młodzieżówka w Radzyniu Podlaskim wraz z zawodnikami oraz sponsorami podjął decyzję o zbudowaniu na Stadionie Miejskim w Radzyniu Podlaskim łapaczy, które w znacznym stopniu poprawią  bezpieczeństwo rozgrywanych meczy, zarówno drużyn starszych na boisku od Lidla, jak również drużyn młodszych na boisku od rzeki.

Zważywszy na to, że jako drużyna seniorska rozgrywamy swoje mecze w Radzyniu na stadionie, jak również nasze małe niebieskie perełki,  postanowiliśmy zjednoczyć siły i poprawić funkcjonowanie naszego wspólnego obiektu jakim jest boisko miejskie.

 

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 października 2021 06:00

ZUSSpóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania w szczególnych okolicznościach.

Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku. Jedna ze zmian dotyczy przedsiębiorców zgłoszonych do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Do tej pory wystarczyło, że spóźnili się o jeden dzień z opłaceniem składki i przepisy automatycznie „wyrzucały” ich z ubezpieczenia. Musieli składać wnioski do ZUS o przywrócenie terminu płatności składek, żeby zachować prawo do zasiłków. Corocznie ubezpieczyciel dostawał ponad 150 tys. takich wniosków. Od nowego roku spóźnienie ze składką nie pozbawi przedsiębiorcy świadczenia. Jeśli jego zadłużenie w ZUS nie przekracza 1 proc. minimalnego wynagrodzenia, to zasiłek otrzyma od razu. Jeśli ma wyższe zadłużenie, zasiłek chorobowy dostanie po spłacie długu (spłata musi nastąpić w ciągu 6 miesięcy).

 

Ogólnopolski projekt „Dostępna szkoła” wkrótce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkach!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 października 2021 06:00

Dostępna szkołaUczniowie z niepełnosprawnościami oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi powinny mieć możliwość kształcenia się w ogólnodostępnych szkołach podstawowych. Założenie to wynika z przepisów prawa oświatowego. Jednak istnieje pewna rozbieżność między prawem oświatowym, a praktyką i realizacją tegoż prawa. Przeciętne polskie szkoły nie są placówkami odpowiednio dostosowanymi do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Odpowiedzią na ten problem ma być właśnie projekt „Dostępna szkoła”, który powstał z myślą o szkołach podstawowych wymagających poprawy szeroko rozumianej dostępności.

„Dostępna szkoła” to projekt realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, jako pilotaż działania „Szkoła bez barier” – program Dostępność Plus. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2023.

 

I Gminny Festiwal Piosenki Papieskiej pt. "Nie lękajcie się"

AKTUALNOŚCI
niedziela, 10 października 2021 21:48

I Gminny Festiwal Piosenki Papieskiej pt. "Nie lękajcie się"7 października 2021 r. w ramach tegorocznych obchodów XXI Dnia Papieskiego, w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce, odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Papieskiej pt. "Nie lękajcie się".

W festiwalu wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białce, Szkoły Podstawowej w Brzostówcu, Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, Szkoły Podstawowej w Zabielu. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor SP w Białce Pan Mirosław Chudziak, zaś organizatorami nauczyciele: Pani Agnieszka Uss, Pan Piotr Skowron, Pani Agnieszka Lewczuk.

 

„Dobry Start” – dyżury ZUS w regionie

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 października 2021 06:00

ZUSW najbliższą środę pracownicy ZUS będą pomagali w Radzyniu w składaniu wniosków o świadczenie Dobry Start 300+.

Dyżury Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędą się w godzinach 10.00-13.00. 

Do rodziców i opiekunów uczniów trafiły już środki na dofinansowanie wyprawki szkolnej dla 4 mln 141 tys. uczniów w całej Polsce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotychczas ponad 1,2 mld złotych.

 

Pierwszaczki z naszej szkolnej paczki

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 października 2021 06:00

Pierwszaczki z naszej szkolnej paczki7 października to wspaniały dzień dla wszystkich pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy, w którym odbyło się pasowanie na ucznia.

W odświętnych strojach i błękitnych biretach na głowach, pierwszacy błysnęli swoimi talentami. W ambitnym programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy pani Mirosławy Kazaneckiej, wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością reguł ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz podstawowymi zasadami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wreszcie nadszedł uroczysty moment pasowania. Po odśpiewaniu hymnu, bohaterowie dnia ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a właściwym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Górale w Radzyniu

AKTUALNOŚCI
sobota, 09 października 2021 09:00

Orlęta przed meczemPrzed nami dwunasta kolejka rozgrywek trzeciej ligi piłkarskiej grupa IV. Do Radzynia przyjeżdża zespół Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale Nowy Targ.

Sezon 2020/21 drużyna z Nowego Targu zakończyła na siódmej pozycji. Postanowiono za porozumieniem stron rozstać się z trenerem Marcinem Zubkiem a zatrudniono pochodzącego z Rzeszowa Szymona Grabowskiego. Nowy trener wymienił część kadry, pozyskano m. in. napastnika - Olafa Nowaka, pomocników - Grzegorza Płatka, Adriana Szynkę, Jakuba Kowalskiego i Przemysława Lecha oraz obrońcę Patryka Kapuścińskiego. Przeprowadzone zmiany okazały się skuteczne.

 

To ostatnia szansa dla Dawida!

AKTUALNOŚCI
piątek, 08 października 2021 06:00

Dawid ŚliwińskiZostał już mniej niż tydzień do końca zbiórki i brakuje już naprawdę niewiele!

Pomóżmy Dawidowi nazbierać potrzebne pieniądze, pomóżmy mu zacząć leczenie, pomóżmy mu przeżyć. 

- Całe ciało mnie strasznie boli, każdy ruch powoduję kaszel... Nie mam siły sam wstawać z łóżka. Walczę o każdy oddech... Błagam Was o pomoc! Ja tak bardzo chce żyć. Nie chce zostawić mojej rodziny. Proszę, nie odwracaj wzroku... Muszę dostać terapię jak najszybciej. - pisze Dawid na stronie zbiórki...

Wiele razy pokazaliśmy już, że mamy wielkie i gorące serca, które nie są obojętne na krzywdę innych ludzi. Pomóżmy też i tym razem.

Link do zbiórki znajdziecie >>tutaj<<.

 

Za wcześniejsze zeznania pobili i zabrali pieniądze

112 RADZYŃ
piątek, 08 października 2021 06:00

Jeden z zatrzymanychRadzyńscy policjanci zatrzymali 27 latka i jego 30 letniego wspólnika, którzy napadli na 26-latka.

Sprawcy pobili mężczyznę w jego domu i skradli mu pieniądze. Powodem ich zachowania miały być porachunki za wcześniej złożone zaznania, które obciążały jednego z napastników. Radzyński sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Może im grozić teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że dwaj mężczyźni wtargnęli do mieszkania i pobili 26-letniego mężczyznę, a następnie zabrali mu 900 złotych. Powodem ich zachowania miały być porachunki za wcześniej złożone zaznania, które obciążały jednego z napastników, a także odmowa 100 złotowej pożyczki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 311