Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2018 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 27.-30.07.2018, 27.07.2018
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Powstała aplikacja dla turystów!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 23 lipca 2018 07:00

Mapa aplikacjiW Sklepie Play oraz w App Storze pojawiła się aplikacja o nazwie "Spacerem po Radzyniu Podlaskim, którą już teraz możecie pobrać na swoje urządzenie mobilne.

Jest to program informujący i omawiający 11 ważnych miejsc w naszym mieście. Aplikacja może idealnie zastąpić audio guidy, które turyści wypożyczali w Punkcie Informacji Turystycznej. Program nie jest skomplikowany. Posiada trzy zakładki: mapę, listę nagrań oraz przekierowanie na strony internetowe UM i ROK. Podczas zwiedzania Radzynia Podlaskiego turysta może włączyć nagranie i dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Aplikacja sugeruje rozpoczęcie spaceru przy dziedzińcu pałacu Potockich, a zakończenie wyprawy na terenie kościoła pw. Świętej Trójcy.

 

Festyn w Radzyniu Podlaskim 2018

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 23 lipca 2018 07:00

Miejsce dla mediów

 

Za nami Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej

PIŁKA NOŻNA
poniedziałek, 23 lipca 2018 07:00

Młodzi zawodnicyW sobotę 21.07.2018 na boisku przy Szkole Podstawowej w Białej odbył się Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Celem turnieju była popularyzacja sportu, w szczególności piłki nożnej oraz aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Radzyń Podlaski.

 

Zapytania radnego wylądowały w SPAMie

AKTUALNOŚCI
sobota, 21 lipca 2018 07:00

Radny Jakub Jakubowski podczas sesji Rady MiastaPodczas sesji absolutoryjnej radny Jakub Jakubowski porównywał wydatkowanie środków Radzynia Podlaskiego z ościennymi miastami.

Nie było to łatwe, ponieważ większość informacji nie została zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej. Radny wysyłał pisma z prośbą o udostępnienie danych, lecz pozostały one bez odpowiedzi. Postanowił więc złożyć skargę na burmistrza Jerzego Rębka ze względu na brak odpowiedzi na złożone zapytania drogą mailową, w ramach dostępu do informacji publicznej. Wczoraj komisja rewizyjna rozpatrzyła skargę i uznała ją za bezzasadną.

 

Okularium radzi, jak skuteczne chronić swoje oczy przed słońcem?

REKLAMA
sobota, 21 lipca 2018 07:00

OxysOkulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do naszej stylizacji i wyznacznik najnowszych trendów.

To przede wszystkim niezbędna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym dla naszych oczu i ich okolic. Promienie słoneczne są bardzo zdradliwe, ponieważ przedostają się do naszych oczu nie tylko latem, ale przez cały rok. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, o których będziemy pamiętać nie tylko podczas wakacji, ale także w pozostałe pory roku.

 

Ruszają przygotowania do pielgrzymki

AKTUALNOŚCI
sobota, 21 lipca 2018 07:00

PielgrzymkaW najbliższą niedzielę, 22 lipca po mszy świętej o godz. 17.00 w parafii świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim, na sali wikariatu, odbędzie się spotkanie organizacyjne grupy 15 A z ks. przewodnikiem Arkadiuszem Markowskim.

Zapraszamy osoby zainteresowane wyruszeniem na 38 PPP w tym roku z naszą grupą oraz służby Pielgrzymkowe.

 

Przyjdź na "Historię zapisaną w Kamieniu"

TROCHĘ KULTURY
sobota, 21 lipca 2018 07:00

PlakatJuż w niedzielę, w Kofi & Ti odbędzie się projekcja sztuki "Historia zapisana w Kamieniu" wykonanej przez radzyńską młodzież. 

Oprócz samego filmu będzie można skosztować potraw na podstawie przepisów z XVIII wieku. 

Niedziela, godzina 18.00, Kofi & Ti.

Zapraszamy!

 

„Ulga na start” to oszczędność, ale uważaj na haczyk

AKTUALNOŚCI
sobota, 21 lipca 2018 07:00

ZUSCzy przedsiębiorcy z Lubelskiego korzystają z nowej „ulgi na start”? Wygląda na to, że chętnie. Muszą jednak pamiętać, że sześć miesięcy oszczędności na składkach ubezpieczeniowych może mieć przykre konsekwencje.

„Ulga na start” to półroczne zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne, wprowadzone 30 kwietnia tzw. Konstytucją Biznesu. Nowy przedsiębiorca sam decyduje, czy chce z niej skorzystać. Warto przy tym pamiętać, że osoba, która nie płaci składek, nie otrzyma wielu świadczeń, takich jak zasiłek chorobowy, zasiłek macierzyński, czy odszkodowanie za wypadek przy pracy.

 

Wypadek w Stasinowie. Kierowcy dwóch aut w szpitalu

112 RADZYŃ
piątek, 20 lipca 2018 15:39

Auto po zderzeniuWczoraj około godz. 19:25 w Stasinowie na drodze krajowej nr 63 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Jak wstępnie ustalili policjanci radzyńskiej drogówki kierujący pojazdem marki Audi A4, 31-letni mieszkaniec gminy Wohyń jadąc w kierunku Radzynia Podlaskiego, wykonywał manewr wyprzedzania. Na skrzyżowaniu DK-63 z drogą powiatową prowadząca do miejscowości Ustrzesz doszło do zderzenia z pojazdem m-ki Citroen C4, którego 48-letnia kierująca najprawdopodobniej oczekiwała na włączenia się do ruchu.

 

Poznajcie nowych dyrektorów Przedszkoli Miejskich

AKTUALNOŚCI
piątek, 20 lipca 2018 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek i Anna Fijałek12 lipca br. rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorów w Przedszkolach Miejskich w Radzyniu Podlaskim.

Przypominamy, że 16 listopada 2017 roku radni przyjęli uchwałę odnośnie przekształcenia filii w odrębne przedszkola. Uchwała była spowodowana rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej które mówi, że przedszkole może mieć jedynie 6 oddziałów zamiejscowych, natomiast radzyńska jednostka posiadała ich aż 12.

 

Festiwal ŚLADAMI SINGERA 26 i 27 lipca w Kocku

TROCHĘ KULTURY
piątek, 20 lipca 2018 07:00

ArtystaRozpoczęła się tegoroczna, ósma już edycja Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”. Wydarzenie odbędzie się w Kocku 26 i 27 lipca.

Oto program i inne szczegóły.

DZIEŃ I (czwartek 26 LIPCA)

17.30 - PLAC ANNY JABŁONOWSKIEJ (w przypadku niepogody Dom Kultury. ul. Apteczna 4)

 

Kolejny wygrany mecz Orląt

PIŁKA NOŻNA
piątek, 20 lipca 2018 07:00

DrużynaPrzed rokiem w trakcie turnieju Gothia Cup w aglomeracji szwedzkiego Goeteborga Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski dotarły do 1/8 finału.

W obecnej edycji podopiecznym Artura Idzikowskiego są już pośród 32 najlepszych ekip turnieju. W rozegranym w czwartek przed południem meczu 1/32 finału radzynianie po rzutach karnych ograli meksykańskie Intercups MX. W regulaminowym czasie gry Orlęta prowadziły od 52. do 57. minuty, a ostatecznie doszło do serii jedenastek. Próbę nerwów lepiej wytrzymali biało-zieloni, wygrywając dodatkową próbę 9:8. 

 

Apteki nadal nie chcą pełnić dyżurów nocnych

AKTUALNOŚCI
czwartek, 19 lipca 2018 07:00

LekiOtrzymaliśmy wiadomość od naszego Czytelnika, z prośbą o interwencję w sprawie problemu z zakupem leków w nocy w naszym mieście.

"Dlaczego apteka dyżurna przy ulicy Warszawskiej, która dziś pełniła funkcje apteki dyżurnej, od godziny 22.00 do 22.50 była nieczynna. Potem już nie czekałem. Było ze mną dużo ludzi i byli mocno zdenerwowani. Leki były potrzebne dla niemowlaka i niestety w Radzyniu nie było możliwości ich kupić. Telefon w aptece także był wyłączony" – oznajmił nasz Czytelnik. Niestety sytuacja nie jest prosta do opanowania, ponieważ nie ma żadnych kar za niedopełnienie nocnego dyżuru przez aptekę.

 

Młoda drużyna Orląt wygrywa w turnieju!

PIŁKA NOŻNA
czwartek, 19 lipca 2018 07:00

Partnerzy turniejuW 1/64 finału międzynarodowego turnieju Gothia Cup juniorzy młodsi Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski pokonali szwedzki Qviding FIF 2:1.

Cały mecz rozstrzygnął się w pierwszym kwadransie. Na 1:0 trafił Mario Osmanović (w 3. minucie, z rzutu karnego). Do wyrównania doprowadził Kacper Kania, zaś zwycięską bramkę zdobył Arkadiusz Korolczuk. W 1/32 finału radzyńska jedenastka zagra z meksykańskim Intercups MX (19 lipca, 11:50).

 

Są pieniądze na rewitalizację parku!

AKTUALNOŚCI
czwartek, 19 lipca 2018 07:00

Jerzy Rębek i Marcin CzyżakUmowa na dofinansowanie rewitalizacji miejskiego parku w ramach projektu „Rewaloryzacja zabytkowego parku w zespole pałacowo-parkowym w Radzyniu Podlaskim” została podpisana 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. 

W akcie przekazania dokumentu uczestniczyli: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, skarbnik Anna Woźniak oraz dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) UM Marcin Czyżak. Dofinansowanie w wysokości 1 002 160,75 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020. Łączna wartość projektu to 1 954 040,48 zł. Reszta pochodzić będzie z budżetu Państa (157 325,08 zł oraz budżetu Miasta (794 554,65 zł).

 

Manifest mieszkanki pod Urzędem Miasta

AKTUALNOŚCI
środa, 18 lipca 2018 07:00

Manifest pod Urzędem Miasta„Burmistrzu, przestrzegaj prawa!” z takim transparentem stała dzisiaj pod Urzędem Miasta Maria Kosidło, mieszkanka Radzynia, do niedawna zajmująca mieszkanie socjalne, do którego teraz nie ma dostępu. Razem z nią pikietował jej chory syn.

Rok temu, lokatorka wyprowadziła się z mieszkania socjalnego do wynajętej przez siebie kawalerki. Zrobiła to na czas remontu mieszkania socjalnego, ponieważ miejsce, które wcześniej zajmowała, jak twierdzi, zagrażało jej zdrowiu, ze względu na wilgoć i grzyb na ścianach. Gdy to zrobiła otrzymała pismo od ZGL-u o rozwiązaniu umowy najmu. We wtorek, 17 lipca o godzinie 10.00 wraz ze swoim synem postanowiła zaprotestować pod magistratem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 129