Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 grudnia 2018 imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan

Już niedługo

JAZZ w Kofi&Ti // JAH Trio image
JAZZ w Kofi&Ti // JAH Trio, 29.12.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Apteka dyżurna

 
Powinna być czynna

Apteka „Rodzinna”
ul. Rynek 10J
 

Na skróty

W gminie Radzyń Podlaski tradycja nie przemija

AKTUALNOŚCI
wtorek, 18 grudnia 2018 07:00

Mieszkańcy Bedlna tworzą stroiki świąteczneWczoraj wieczorem, w sali mieszczącej się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej mieszkańcy Bedlna spotkali się, by wspólnie przygotowywać stroiki świąteczne.

Przyszli rodzinami i w pojedynkę, zarówno dorośli oraz dzieci. Na miejscu panowała świąteczna i bardzo przyjemna atmosfera. Tu nie było żadnych nagród i konkurów, a jednak mieszkańcy postanowili poświęcić jeden wieczór, by na stole wigilijnym w swoim domu cieszyć się własnoręcznie zrobionym stroikiem. Na początku swoje rękodzieło wykonał sołtys Bedlna, Grzegorz Mazurek. Organizacją wydarzenia zajął się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

 

Mieszkańcy gminy Ulan otworzyli serca. "Zauważ drugiego człowieka"

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 17 grudnia 2018 07:00

Kiermasz Świąteczny w UlanieW ubiegłą niedzielę, 16 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w czwartej edycji akcji charytatywnej „Zauważ drugiego człowieka”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w Gminnym Ośrodku Kultury przez społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Wydarzenie rozpoczęło się częścią artystyczną, na której usłyszeliśmy kolędy oraz piosenki świąteczne. W trakcie trwania koncertu odbywały się aukcje charytatywne, natomiast w drugiej sali przygotowano kiermasz świąteczny. Mogliśmy zakupić: ciasta, pierniki, stroiki, ozdoby świąteczne, a także rzeczy, które zostały przekazane od lokalnych darczyńców. Biletem wstępu był dowolny datek wrzucony do puszki przy wejściu.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze stypendiami!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 17 grudnia 2018 07:00

Podczas gali11 XII 2018r. szczególnie uzdolnieni uczniowie Lubelszczyzny odebrali stypendia z rąk Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego i Dariusza Stefaniuka, wicemarszałka.

Wśród 511 stypendystów ze szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, gimnazjów lub klas gimnazjalnych znalazło się dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podl. To Maja Krupska i Filip Skwara, ósmoklasiści. 

 

Komisje powiatowe powołane

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Radni głosująWczoraj, 14 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu.

Miejsce obrad zmieniono, by zapewnić lepszy dostęp dla zainteresowanych mieszkańców. Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek poinformował również, że od następnej sesji radni będą głosowali za pomocą tabletów, a na ekranie wyświetlone zostaną wyniki głosowania. Głównymi punktami obrad powiatowych było powołanie członków komisji.

 

VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wesoła nowina”.

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Podczas wydarzenia13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce od samego rana śpiewano kolędy. Tego dnia odbył się bowiem VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wesoła nowina” pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.

Dyrektor szkoły Dariusz Jurek przywitał zaproszonych gości - wójta Wiesława Mazurka, przewodniczącą Rady Rodziców Ewelinę Batyra–Wiatr. Przedstawił jury, które w składzie: przewodnicząca Elżbieta Tarasiuk, członkowie: Agnieszka Nurzyńska i Tomasz Szczygielski miało niełatwe zadanie przyznania nagród i wyróżnień solistom oraz zespołom w pięciu kategoriach. Młodzi artyści prezentowali na scenie wybrane przez siebie utwory, wprowadzając słuchaczy w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zakończenie i wręczenie nagród laureatom IV edycji konkursu plastycznego pn. "Radzyń segreguje!".

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Rysunek Piotra BrusaW ramach prowadzonej edukacji ekologicznej przez Miasto Radzyń Podlaski wśród mieszkańców już po raz IV zorganizowano konkurs plastyczny pn.: "Radzyń Podlaski!".

W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów z trzech radzyńskich szkół podstawowych, w dwóch kategoriach. Mali ekolodzy wykazali się pomysłowością, tworząc swoje plakaty użyli wielu technik plastycznych. Każda praca posiada hasło motywujące do segregacji, jest kolorowa i ciekawa. Spośród wszystkich prac komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić łącznie 11 osób.

 

Młodzi i zdolni!

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Nagrodzeni uczniowieUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  W Radzyniu Podlaskim 11 grudnia 2018 r. odebrali z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Wicemarszałka Dariusza Stefaniuka stypendium w ramach programu „Lubelska Kuźnia Talentów 2016 - 2019”.

Nagrodzeni uczniowie to:

Emanuel Wójcik – uczeń 2 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie elektromechanik

Kinga Sposób – uczennica 4 klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista

Kornelia Mańko - uczennica 4 klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista

 

Recital muzyki polskiej w 157. rocznicę śmierci Karola Lipińskiego

TROCHĘ KULTURY
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Artyści podczas gry11 grudnia 2018 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim uczciły przypadającą dokładnie 16 grudnia rocznicę zacnie i doniośle.

Tego wieczoru galeria biblioteki w Lublinie, ul. Narutowicza 4 rozbrzmiewała dźwiękami dzieł klasycznych w wykonaniu młodych utalentowanych muzyków, utytułowanych laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Byli to: Zuzanna Budzyńska – skrzypce i Szymon Ogryzek – fortepian.

 

Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Judo

JUDO
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Zawodnicy na podiumW niedzielę, 9 grudnia br. w Chełmie nasi Radzyńscy młodzi judocy walczyli w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym. Na turniej judo licznie przybyli zawodnicy ze wszystkich klubów województwa lubelskiego, kilku klubów z Ukrainy oraz z Białorusi a także m.in. z Krosna.

W tym gronie wystartowało 12 judoków MULKS „Technik-Orion” klubu działającego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. Nasi judocy walczyli bardzo dobrze, i co ważne toczyli zwycięskie pojedynki także z groźnymi i walczącymi z wielkim zaangażowaniem kolegami i koleżankami z Ukrainy i Białorusi.

 

NAGRODA INSTRUKTORSKA dla Sławomira Żyłki z GOK w Ulanie-Majoracie

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Sławomir Żyłka z nagrodąNagrody dla Ulana.

Jury podczas Turnieju WojewódzkiegoXXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego Lublin 27-28 listopada 2018w składzie: Grażyna Jakubecka – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Dorota Julianna Mościbrodzka – poetka, fotografka, kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lubliniedr hab. Rafał Szczerbakiewicz – adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. Literaturoznawca i filmoznawca przyznało NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ za świadomość celów, pasję i zaangażowanie w pracę z młodzieżą,którą otrzymał Sławomir Żyłka z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie.

 

Pracownice MOPS uhonorowane przez Wojewodę

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Pracownicy MOPSNa wniosek kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim Andrzeja Szczecha, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek uhonorował dyplomami uznania dwie pracownice socjalne MOPS.

Beata Żyłka i Katarzyna Wołosowicz-Obroślak otrzymały dyplom za zaangażowanie i pracę socjalną prowadzoną z osobami korzystającymi z pomocy radzyńskiego ośrodka.

 

Spotkanie opłatkowe w Zakrzewie

AKTUALNOŚCI
sobota, 15 grudnia 2018 07:00

Część artystycznaZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej właśnie okazji 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Zakrzewie odbyło się spotkanie wigilijne, które swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Gąsiory Piotr Trochimiak, władze gminne, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi oraz rodzice.

Dzieci z klasy IV i V zaprezentowały Jasełka pod kierunkiem Danuty Domańskiej-Guz. Przepiękną scenerię wykonały Katarzyna Łoniewska i Karolina Ostrowska. Oprawę muzyczną zapewnił Kamil Żurawski. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Goście w swoich wystąpieniach nawiązywali do przesłania, które zawierają Jasełka.

 

Budowa dachu na hali zakończona

AKTUALNOŚCI
piątek, 14 grudnia 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Radzynia Podlaskiego informował o procesie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Synoptycy nadają, krótką ale srogą zimę. Na szczęście kilka dni temu udało się zakończyć budowę dachu wraz z pokryciem. – Chciałbym przypomnieć niewielki, ale bardzo istotny szczegół – rozpoczął Jerzy Rębek. – Blacha została zamieniona ze stalowej, na aluminiową, więc dach jest na sto lat. Cieszę się z tego i myślę, że wszyscy powinni mieć tę satysfakcje, że jest to wykonane z porządnych materiałów. Budowa dachu została zakończona. Zakończyliśmy również tę część inwestycji, jaką jest elewacja – mówił.

 

Radzynianin – absolwent I LO na Olimpiadzie Astronomicznej w Pekinie!

AKTUALNOŚCI
piątek, 14 grudnia 2018 07:00

Absolwent I LO w PekiniePatryk Skrzeczkowski – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, uczeń profesora Leszka Szalasta po uzyskaniu w ubiegłym roku szkolnym tytułu Laureata Olimpiady Astronomicznej - reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej w Chinach.

Tegoroczna, XII Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki odbyła się w Pekinie, w Planetarium  Beijing, w miejscu, w którym od ponad trzech tysięcy lat prowadzono obserwacje astronomiczne.   

 

Zapraszamy na Noworoczną Galę Akordeonową

TROCHĘ KULTURY
piątek, 14 grudnia 2018 07:00

PlakatStowarzyszenie Melodia Art, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Rada Rodziców przy PSM I st. w Radzyniu Podl. serdecznie zapraszają na VI Noworoczną Galę Akordeonową Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo”.

Uroczysta Gala odbędzie się 5 stycznia 2019 r. o godz. 17.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sikorskiego 15. W programie koncertu: soliści (S. Krupa - PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl., M. Głowniak - ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podl.,  K. Zbaracki - ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podl., A. Dudek - UMFC w Warszawie, J. Stefaniak - AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach) oraz kwartet akordeonowy PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl., kwintet akordeonowy ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podl. i Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo” z Radzynia Podl. pod dyrekcją Zbigniewa Czuryło.

 

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z I LO

AKTUALNOŚCI
piątek, 14 grudnia 2018 07:00

Wspólne zdjęcie10 grudnia 2018 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Dyplomy z rąk Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego oraz Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrało łącznie 230 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się Kacper Kozak – uczeń klasy drugiej o profilu prawniczo – dziennikarskim z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 162