Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 marca 2019 imieniny: Gabriela, Marka | 1794 - Powstanie Kościuszkowskie

Już niedługo

Wystawa Rysunku i Malarstwa image
Wystawa Rysunku i Malarstwa, 24.03.2019, 13:00, Radzyńpodlaski
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Faworyt i lider przyjeżdża do Radzynia

PIŁKA NOŻNA
sobota, 23 marca 2019 12:54

OrlętaPierwszy wiosenny mecz na własnym boisku Orlęta będą rozgrywać ze Stalą Rzeszów dla której głównym celem jest gra w drugiej lidze. Oprócz aktualnego lidera, sprawa awansu będzie rozstrzygana między Motorem Lublin, Podhalem N.T, Hutnikiem Kraków i być może Wisłą Puławy.

Rzeszowski zespół w zimowej przerwie wzmocnił swój potencjał w ataku. Doświadczonego (rocznik1986) napastnika Tomasza Płonkę będzie wspierał o dwa lata młodszy, pozyskany z Podbeskidzia Bielsko Biała Grzegorz Goncerz, który w sezonie 2014/15 grał w GKS Katowice i zdobył tytuł króla strzelców pierwszej ligi. Do Sławomira Szeligi i Wojciecha Reimana doszli ofensywni pomocnicy Piotr Głowacki ze Stomilu Olsztyn, Michał Nawrot z Podhala N.T., Adam Nowak ze Stali Kraśnik oraz Mateusz Olejarka z młodzieżowców Legii Warszawa.

 

Zwolnij w Białce! Fotoradar znów aktywny

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 marca 2019 07:00

FotoradarRok temu w Białce w okolicy Szkoły Podstawowej ustawiono ponownie fotoradar.

Aparatura była jednak owinięta folią, a urządzenie nie pracowało. Gdy w styczniu 2018 roku skontaktowaliśmy się z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego uzyskaliśmy informację, że w najbliższym możliwym terminie fotoradar będzie aktywny. Od tamtego czasu minął rok i dwa miesiące, ale kilka dni temu urządzenie odsłonięto, skalibrowano i… fotografuje.

 

Przed nami Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 marca 2019 07:00

PlakatKlub Sportowy Paszki i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar wójta Wiesława Mazurka. 

Odbędzie się on 24 marca 2019 o godz.10.00 w Sali gimnastycznej w Białce.

Zapraszamy!

 

Na pizzę w pierwszy dzień wiosny...

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 marca 2019 07:00

Przygotowanie pizzy21 marca 2019r. w pierwszy dzień wiosny dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie wybrały się do Łukowa do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne.

Zajęciom towarzyszyła miła i życzliwa atmosfera. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować pizzę ze składników, które lubią. Czas oczekiwania podczas pieczenia wykorzystany był na wspólną zabawę. Degustacja odbyła się po kilkunastu minutach i wprawiła przedszkolaki w dobry humor. Pracownicy lokalu zapewnili swoim małym gościom dzień pełen niespodzianek.

 

51-latek poszukiwany ENĄ zatrzymany

112 RADZYŃ
piątek, 22 marca 2019 13:35

ZatrzymanyPolicjanci ustalili miejsce pobytu poszukiwanego, który przez blisko 7 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd wydał za nim list gończy, a także Europejski Nakaz Aresztowania, za przestępstwo sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy.

Dzisiaj rano mundurowi realizując posiadane informacje zatrzymali 51-latka na terenie gminy Wohyń. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

 

Przegaliny Duże. "Pirat drogowy" pędził 184 km/h w obszarze zabudowanym

112 RADZYŃ
piątek, 22 marca 2019 13:30

Zdjęcie z wideorejestratoraW minioną środę policjanci radzyńskiej drogówki ujawnili dwoje kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka Parczewa, która zatrzymana została do kontroli drogowej około godziny 16:40. Kobieta kierując samochodem osobowym marki BMW w miejscowości Przegaliny Duże gm. Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813, jechała w terenie zabudowanym z prędkością 184 km/h.  Przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o134 km/h.

 

Targi Pracy i Edukacji – gdzie warto pracować, gdzie warto się uczyć?

AKTUALNOŚCI
piątek, 22 marca 2019 07:00

Technikum fryzjerskie na Targach Pracy i EdukacjiJak co roku renomowane uczelnie oraz dynamicznie rozwijające się firmy z terenu województwa lubelskiego zawitały do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, by pokazać co mają do zaoferowania młodym ludziom.

Targi Pracy i Edukacji odbyły się wczoraj, 21 marca br. Skierowane były głównie do osób bezrobotnych, poszukujących pracy, oraz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Głównym ich organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radzyniu Podlaskim. W wydarzeniu uczestniczył również starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski i zastępca burmistrza Sławomir Lipski.

 

Konferencja w ZSP na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi

AKTUALNOŚCI
piątek, 22 marca 2019 07:00

Uczniowie podczas wykładówZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim dostrzegł problem związany ze współczesnym niewolnictwem oraz istniejącym zjawiskiem handlu ludźmi i zorganizował konferencję:” Handel ludźmi - Nie jestem na sprzedaż!” Celem konferencji było uświadomienie młodym ludziom, kończącym naukę w szkole średniej, zagrożeń związanych z wyjazdami zagranicznymi, w celach turystycznych bądź zarobkowych.

15 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja „Handel Ludźmi –Nie jestem na sprzedaż!”. Zaproszenie na konferencję przyjęli: Szczepan Niebrzegowski Starosta Radzyński, Dorota Domańska – Prezes Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, Renata Szerszonowicz – Kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim, inspektor Zbigniew Krzos – Komendant Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, Piotr Woszczak – Policjant Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim oraz uczniowie I LO i ZSP wraz z nauczycielami.

 

Wagary po domaszewsku z bocianem w tle!

AKTUALNOŚCI
piątek, 22 marca 2019 07:00

I Dzień Wiosny w DomaszewnicyPrzyleciał już nasz szkolny bocian – zwiastun pierwszych słonecznych dni, a wraz z jego przybyciem pojawił się w naszej szkole prawdziwy bocianoznawca – przedstawiciel Towarzystwa Przyrodniczego BOCIAN z Warszawy Maciej Cmoch.

Przeprowadził bardzo zajmującą prelekcję dla dzieci i uczniów z zastosowaniem materiałów multimedialnych, której tematem była ochrona fauny łąkowej i różnorodności biologicznej terenów rolniczych. Przygotował również wiele niespodzianek dla dzieci w postaci filmów, broszurek, albumików czy plakatów promujących ekologię.

 

Kryminalni zabezpieczyli prawie 2 kg narkotyków

112 RADZYŃ
czwartek, 21 marca 2019 15:11

DoprowadzenieNiemal 2 kilogramy marihuany, haszysz a także amfetaminę ujawnili radzyńscy kryminalni.

Do realizacji doszło wczoraj (20.03) na terenie Radzynia Podlaskiego. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 31-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie niemal 2 kilogramy marihuany, ponad 8 gramów haszyszu, a także amfetaminę.

 

Krzysztof Hetman odwiedził Radzyń

AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 marca 2019 07:00

Krzysztof HetmanWczoraj w sali konferencyjnej hotelu Manhatan Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego (z Polskiego Stronnictwa Ludowego), urządził konferencję prasową dla lokalnych mediów.

Europoseł opowiedział o pięciu latach swojej działalności w Parlamencie Europejskim. Polityk zasiada w Komisji ds. Rozwoju Regionalnego, Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych oraz Komisji Ochrony Środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności. Jak sam twierdzi: - ostatnie pięć lat to tysiące godzin, intensywnych negocjacji, spotkań, debat i głosowań. Krzysztof Hetman był również marszałkiem województwa lubelskiego, pracuje w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz jest członkiem Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych.

 

Konkurs firmy Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o w ZSP!

AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 marca 2019 07:00

Podczas szkoleniaSzkolny konkurs wiedzy z zakresu techniki samochodowej oraz praktycznych umiejętności obsługowo – naprawczych skierowany był do uczniów klas samochodowych, którzy wcześniej uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez producenta części zamiennych firmę Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o.  

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Na początku uczniowie zmierzyli się z testem teoretycznym składającym się z 40 pytań z technologii motoryzacyjnej. Spośród nich wyłoniona została finałowa piątka, która miała za zadanie dokonać wymiany łańcuchowego napędu układu rozrządu. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie uczeń klasy 4 technikum pojazdów samochodowych - Sebastian Guz, który ostatecznie zajął I miejsce w konkursie.

 

Załóż kolorowe skarpetki!

AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 marca 2019 07:00

PlakatSpecjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej zaprasza do czynnego włączenia się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca pod patronatem ONZ.

„Dzień kolorowej skarpetki”, to akcja promowana przez SOSW w ramach VIII Dni z Autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, której celem jest pokazanie, jak bardzo brak wiedzy i negatywne stereotypy determinują życie osób z ZD, ograniczając ich potencjał i możliwości. W efekcie “zostają z tyłu” - na końcu społeczeństwa.

Nie zostawiaj nikogo w tyle”, to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

 

ZUS informuje przedsiębiorców o rozliczeniu wpłat

AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 marca 2019 07:00

ZUSPrzedsiębiorco, dostałeś list z rozliczeniem swojego konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych? Koniecznie przeczytaj. W województwie lubelskim takie podsumowania trafiły właśnie do około 110 tysięcy płatników składek.

Od początku 2018 roku rozliczenia w ZUS są prostsze dzięki e-składce. Przedsiębiorca przekazuje do ZUS jeden przelew miesięcznie zamiast kilku, z łączną kwotą składek. To zadaniem instytucji jest poprawne zaksięgowanie tych środków na poszczególne ubezpieczenia. Dzięki uproszczeniu rozliczeń ZUS mógł przygotować dla każdego przedsiębiorcy podsumowanie rozliczenia jego wpłat za cały rok. Taką informację będą otrzymywać co roku.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zmieni nazwę

AKTUALNOŚCI
środa, 20 marca 2019 07:00

Warsztaty przy ZSP26 marca br. radni powiatowi pochylą się nad uchwałą dotyczącą zmiany nazwy radzyńskiej szkoły.

Uchwała ta jest konsekwencją reformy ustroju, czyli likwidacją gimnazjów. W uzasadnieniu czytamy dalej: „Opracowywany jest projekt uchwały Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Radzyńskiego od dnia 1 września 2019 roku (planowane podjęcie tej uchwały po uzyskaniu pozytywnej opinii Lubelskiego Kuratora Oświaty w kwietniu br.)”.

 

„Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska” – Promocja książki Dominiki Leszczyńskiej

TROCHĘ KULTURY
środa, 20 marca 2019 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na promocję książki Dominiki Leszczyńskiej „CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA”.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 16:00 w Czytelni MBP, przy ulicy Armii Krajowej 5. Dominika Leszczyńska – absolwentka historii sztuki (KUL) i muzealnictwa (Ecole du Louvre), autorka i redaktorka wielu publikacji z zakresu historii i kultury, stypendystka rządu francuskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; obecnie pracuje w Stacji Muzeum w Warszawie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 180