Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 grudnia 2019 imieniny: Nina, Celina, Walerian

Na skróty

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu – Radzyń Podlaski 2019

Michał Maliszewski
wtorek, 10 grudnia 2019 07:00

Zawodnicy przed rozpoczęciem rozgrywek5 grudnia br. na pływalni MOSiR w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w ramach współzawodnictwa Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”.

Organizatorem zawodów był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim i Uczniowski Klub Sportowy „Promień”. Było to zadanie współfinansowane przez Powiat Radzyński. W imprezie wzięło udział 44 zawodników i zawodniczek reprezentujących sześć placówek: ZSS Biała Podlaska, ZWiPPP Chełm, SOSW Nr1 Lublin, SPS Nr26 Lublin, SOSW Włodawa i SOSW Radzyń Podlaski. Reprezentantami SOSW byli: Przemysław Bocian, Patrycja Choreń, Marek Czuba, Bartosz Dymitruk, Jakub Kędzierski i Michał Wysokiński.

X Mikołajkowy Turniej Taekwon-do

Łukasz Ciężki

Tygrysy na macie7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, odbyła się już X edycja Mikołajkowego Turnieju Taekwon-do.

W zawodach wzięli udział uczestnicy zajęć w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do, począwszy od najmłodszych Tygrysów, skończywszy na zaawansowanych zawodnikach klubu.

8 medali dla zawodników RSCT podczas międzynarodowego turnieju

piątek, 29 listopada 2019 07:00

Drużyna z RadzyniaW Ciechanowie w dniach 22-24.11 odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa – Taekwon-do Mazovia Masters Cup 2019. Do rywalizacji stanęło 860 sportowców z 10 krajów: Białorusi, Gruzji, Szwecji, Słowacji, Łotwy, Rosji, Ukrainy a nawet odległych Indii i Korei, oraz oczywiście liczna reprezentacja zawodników z Polski.

Rywalizacja toczyła się w pięciu grupach wiekowych: dzieci, kadeci, juniorzy, seniorzy i grupa najstarsza, czyli weterani. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy w skromnym 14 osobowym składzie rywalizowali w grupie juniorów i kadetów. Turniej w Ciechanowie był ostatnim turniejem w danym roku kalendarzowym z którego podopieczni Łukasza Ciężkiego "wracają z tarczą".

Pracowity i z sukcesami weekend Radzyńskich Judoków

Zawodnicy z RadzyniaRadzyńscy judocy pracowicie spędzili sobotę 16.XI. i niedzielę 17.XI. 2019 r.

W sobotę 16 listopada 8 zawodników z Radzynia uczestniczyło w campie szkoleniowym w Chełmie, gdzie trenerzy z prezesem okręgowego związku judo Panem Józefem Tkaczykiem wyłonili także kadrę wojewódzką młodzików na nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się 1 grudnia w Warszawie. Do Chełma przyjechali juniorzy młodsi i młodzicy klubów z Lubelszczyzny i na wspólnym treningu, którego zasadniczą częścią były treningowe walki w parterze i stójce (10), prezentowali i doskonalili swoje umiejętności.

Myśliwy ustrzelił Orlęta

Adam Kułak
poniedziałek, 25 listopada 2019 07:00

Zawodnicy na murawieDwa gole byłego piłkarza Orląt Pawła Myśliwieckiego - „Myśliwego” pozbawiły wszelkich złudzeń na poprawę ligowej lokaty nielicznie zgromadzonych i zziębniętych najwierniejszych sympatyków radzyńskiej drużyny.

Pierwszą połowę meczu radzyńscy piłkarze rozpoczęli bardzo obiecująco. Dobra gra podopiecznych Rafała Borysiuka przyniosła efekt w 16 minucie. Trafienie Rafała Nowaka dało prowadzenie zespołowi gospodarzy. Strzały Mateusza Olszaka i Pawła Myśliwieckiego nie stanowiły zbytniego zagrożenia dla Bartosza Klebaniuka.

Będzie wiosennie w Radzyniu

Adam Kułak
piątek, 22 listopada 2019 07:00

OrlętaZa sprawą rozgrywanego awansem meczu Orląt z Hetmanem Zamość w najbliższą sobotę przez dwie godziny na radzyński stadion zawita wiosna.

Rozpocząłem trochę żartobliwie, ale w obecnej sytuacji naszej drużyny pozostaje nadzieja, że korzystne wyniki przyjdą w rundzie wiosennej. Hetman Zamość jest w troszkę lepszej sytuacji od piłkarzy Orląt, troszkę jest adekwatnym określeniem. Po sobotnim pojedynku możemy zrównać się punktami z piłkarzami trenera Jacka Ziarkowskiego i obie drużyny będą w porównywalnym, czyli niewesołym położeniu.

I Turniej Ligi Oldboys (+40)

wtorek, 19 listopada 2019 07:00

Zawodnicy na boiskuRadzyńska Liga Siatkówki im. Z. Gmura, prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim w tym sezonie przechodzi spore zmiany. Po raz pierwszy w historii ligi nie będzie Ligi Open. Na szczęście pozostałe ligi mają się coraz lepiej.

W niedzielę 17 listopada rywalizację rozpoczęła Liga Oldboys. Mogą grać w niej zawodnicy rocznika 1980 i starsi. W tym sezonie do tej ligi zgłosiło się 8 drużyn, które grają w systemie turniejowym. Będzie to 6 turniejów, a zwycięzcą zostanie ta drużyna, która uzbiera najwięcej punktów w turniejach. Pierwszym liderem został Wodmar wygrywając w finale z ekipą AZ-BUD Poczta (wszystkie wyniki znajdują się poniżej).

KSZO wygrywa w Radzyniu

Adam Kułak
poniedziałek, 18 listopada 2019 07:00

Wyjście zawodników na murawęMiało być łatwiej, rywal był do ogrania, ale gdy nie strzela się żadnego gola nie można wygrać meczu. Dodatkowym przeciwnikiem okazał się sędzia dyktujący problematyczny rzut karny.

Pierwsza połowa meczu stała na niskim poziomie. Najbliżej strzelenia gola był w 28 minucie Bartosz Ciborowski. Trzy minuty później wychodzącego na dobrą pozycję Karola Kalitę ubiegł przed polem karnym bramkarz gości. W 35 minucie ku zdziwieniu zebranych po starciu przed polem karnym Kality i zawodnika gości sędzia podyktował rzut karny. Jakub Chrzanowski strzałem w lewy dolny róg bramki Bartosza Klebaniuka wykorzystał prezent i Orlęta przegrywały 0 : 1. Goście nie mieli klarownej sytuacji bramkowej a schodzili na przerwę z pozytywnym rezultatem.

Powalczymy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1929

Adam Kułak
piątek, 15 listopada 2019 07:00

Orlęta na murawieTeraz może będzie łatwiej, po trzech dość mocnych przeciwnikach w sobotę rywalem Orląt będzie zespół plasujący się w dolnych rejonach ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego była typowana do walki o awans. Niespodziewanie słabe występy sprawiły, że podopieczni trenera Sławomira Majaka zgromadzili dotychczas tylko 18 punktów i mogą mieć podobnie do radzyńskiego zespołu problemy z utrzymaniem w trzeciej lidze.

Przytłaczające zwycięstwo Młodzieżówki w ostatnim meczu rundy jesiennej

Patryk Śmieciński
wtorek, 05 listopada 2019 07:00

Zawodnicy na boiskuDziś nasza drużyna rozgrywalała swój ostatni mecz rundy jesiennej na boisku w Gołaszynie.

Gospodarze musieli pogodzić się z dominacją drużyny z Radzynia. W pierwszej połowie pewnie prowadzimy grę i zdobywamy trzy bramkową przewagę. W drugiej połowie to już zdecydowana gra radzyniaków i torpedowanie bramki Orląt. Mecz bez większych problemów wygrywamy aż  0-9. Jest to najwyższe zwycięstwo naszych zawodników. Dziękujemy drużynie gospodarzy są walkę i czystą grę.