Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 października 2019 imieniny: Marleny, Seweryna

Na skróty

Siarka wywiozła trzy punkty z Radzynia

Michał Maliszewski
wtorek, 22 października 2019 07:00

Orlęta RadzyńNie udało się poprawić niekorzystnej statystyki z Siarką Tarnobrzeg. Jeden z pretendentów do awansu, przy ulicy Warszawskiej pokonał dwoma bramkami radzyński zespół.

Początek meczu był spokojny. Pierwszą okazję bramkową miały Orlęta. Patryk Szymala z rzutu wolnego trafił w słupek. W siódmej minucie strzał Michała Sadowskiego na rzut rożny sparował Hieronim Zoch, była jeszcze niezła okazja Artura Renkowskiego. Po dwudziestu minutach harców gospodarzy Siarka wyprowadziła cios zakończony bramką Pawła Mroza. Chwilę po zdobytej bramce goście mieli jeszcze kolejne okazje, ale Michał Fornek nie doszedł tuż przed bramką do piłki a strzały Bartłomieja Wiktora i Krzysztofa Ropskiego były minimalnie niecelne. W 28 minucie na drodze piłki do bramki po uderzeniu z bliskiej odległości Mroza stanął Radosław Kursa. W 45 minucie najlepszy snajper gości Krzysztof Ropski wykorzystał sytuację sam na sam z Bartoszem Klebaniukiem i posłał Orlęta do szatni z bagażem dwóch bramek.

Do Radzynia przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu

sobota, 19 października 2019 07:00

Zawodnicy na murawieW niedzielne popołudnie łatwo nie będzie. Orlęta zagrają z czołową drużyną trzeciej ligi Siarką Tarnobrzeg.

Przez ostatnich siedem sezonów tarnobrzeska drużyna grała w drugiej lidze. Zakończenie poprzednich rozgrywek było dla zespołu Siarki bardzo bolesne. Do 90 minuty meczu Elana Toruń – Olimpia Elbląg Siarka miała zapewnione utrzymanie. Grający swego czasu w Chełmiance Chełm Oleksij Prytulak strzelił gola dla Olimpii w doliczonym czasie gry i pozbawił złudzeń sympatyków i drużynę z Tarnobrzega, spadli do trzeciej ligi.

Zapisz swoje dziecko na Judo

Waldemar Podsiadły
czwartek, 17 października 2019 07:00

LogoSekcja Judo MULKS Technik-Orion ogłasza nabór dzieci w rocznikach 2007 i młodsi do Sekcji Judo.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uprawiania takiej znakomitej dyscypliny sportu jaką jest judo. Dyscyplina ta pozwala rozwijać się fizycznie podczas zabawy na macie. Judo jest doskonałe dla wszystkich dzieci, mniej lub bardziej sprawnych ruchowo, które swój wolny czas chciałyby spędzić aktywnie, a nie na ślęczeniu przed ekranem telewizora lub komputera. Jest to sport w którym nie sama siła i ciężar ciała lecz szybkość i zręczność decydują o sukcesie w walce. Judo można rozpocząć uprawiać w wieku przedszkolnym i kontynuować do końca życia.

Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo dzieci i młodzików

Zawodnicy na podium6 października 2019 r. radzyńscy judocy uczestniczyli w Otwartych (Międzynarodowych) Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo w Lublinie.

W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z wielu klubów z Polski (nie tylko województwa lubelskiego) oraz młodzi judocy z kilku klubów z Ukrainy i Białorusi (80 zawodników).

W tym gronie b. dobrze wypadła 7 zawodników naszego klubu, którzy wywalczyli 2 złote i 3 srebrne medale oraz dwa czwarte miejsca.

Nasi pływacy walczyli w Sandomierzu

Jacek Dębski
środa, 16 października 2019 07:00

Trener Jacek Dębski ze swoimi zawodnikami5 października 2019 roku liczna grupa miłośników pływania z Radzynia Podlaskiego wyruszyła na imprezę sportowo – turystyczną do Sandomierza.

Celem wyjazdu był udział w zawodach pływackich rangi okręgowej (wojewódzkiej) IV MEMORIAŁ PŁYWACKI im. GRZEGORZA KUCZYŃSKIEGO pod patronatem Burmistrza MARCINA MARCA.

Zawodnikom towarzyszyła kilkunastoosobowa grupa rodziców.

Nasz klub reprezentowało 23 zawodników i zawodniczek z roczników od 2010 do 2003:

Julia Brodacka, Nadzieja Kałuszyńska, Natalia Niewęgłowska, Agnieszka Szczygieł, Urszula Gepner, Martyna Muniowska, Milena Ilach, Laura Musiejuk, Amelia Syta, Julia Syta, Wiktoria Kalicka, Aleksandra Obrębska, Michał Danilczuk, Jakub Kałuszyński, Mikołaj Maciuk, Rafał Musiatowicz, Paweł Jurkowski, Łukasz Opolski, Kacper Dokudowiec, Oliwier Sokół, Szymona Ragus, Jakub Kułak, Jacek Mucharzewski.

Do startu w zawodach ekipę przygotowali: Joanna Jaszcz – Dębska i Jacek Dębski.

Wygrana w Oszczepalinie na bardzo ciężkim boisku

Patryk Śmieciński
wtorek, 15 października 2019 07:00

Zawodnicy na murawieWczorajsze zawody rozpoczęły się dla drużyny z Radzynia, Młodzieżówki bardzo pomyślnie, ponieważ już w pierwszej połowie prowadzili oni pewnie 0-3.

Na drugą połowę wychodzili w niezmienionym składzie lecz niestety jeden z naszych zawodników został ukarany przez sędziego prowadzącego zawody czerwoną kartką i praktycznie większą część drugiej połowy drużyna była osłabiona. Skład gospodarzy wykorzystuje swoje boisko, na którym tylko oni potrafili grać i strzelają dwie bramki. Do końca gry radzyńska drużyna rozgrywa zachowawczo dzięki czemu wygrywa zawody.

Sokół zdominował Orlęta

wtorek, 08 października 2019 07:00

OrlętaNiepowodzenie, czy takie określenie jest adekwatne do przegranego meczu Orląt z Sokołem Sieniawa? Można użyć bardziej dosadnych słów wypowiadanych przez kibiców, ale ocena postawy piłkarzy należy do Zarządu.

Pierwszą połowę meczu można zamknąć na dwóch zagrożeniach bramki gości. Brak zdecydowania przy zamieszaniu w polu karnym Sokoła na początku spotkania oraz strzale Patryka Szymali w 32 minucie Jeden celny strzał obrońcy w pierwszej połowie to zbyt mało, aby myśleć o wygraniu meczu.

Miażdżące zwycięstwo Młodzieżówki w Radzyniu

Wspólne zdjęcieW niedzielę, 6 października nasza drużyna podejmowała na własnym placu gości z Wólki Domaszewskiej.

Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać po genialnym zagraniu ze środka pola, bez szans zostawia bramkarza gości Bartosz Trościańczyk  i w pierwszej minucie meczu prowadzimy już 1-0. Kolejna bramka to już rasowe uderzenie naszego napastnika Emila Mazurka, który podwyższa wynik spotkania na 2-0.

Sokół z Orlętami

Adam Kułak
piątek, 04 października 2019 12:12

Orlęta na boiskuJedenasta kolejka trzecioligowych rozgrywek przed nami. Radzyńskie Orlęta zagrają na swoim terenie z Sokołem Sieniawa.

Od postawy piłkarzy Rafała Borysiuka będzie zależało, czy wygrają i odskoczą od grupy zagrożonej spadkiem, czy w przypadku porażki drużyna zostanie w tabeli oznaczona czerwonym kolorem.

Europejski Tydzień Sportu 2019 z radzyńskim MOSIREM

wtorek, 01 października 2019 07:00

Skoki w workuNa sportową inicjatywę Komisji Europejskiej koordynowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystki odpowiedziało w Polsce aktywnie ponad 600 podmiotów. Wśród nich był też radzyński Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który swą „działkę” imprez zorganizował w dniach 27 – 29 września.

Zaczęło się od piątkowych turniejów nocnych w piłce nożnej i siatkówce. (od godz. 19.00 na Orliku przy SP 2). W turnieju piłkarskim rywalizowało 11 drużyn, które najpierw grały w grupach, a później najlepsi awansowali do ćwierćfinałów. Ostatecznie w finale Auto-Spa wygrało z Trupianką Trupy 2:0, natomiast w meczu o III miejsce Green Team po rzutach karnych zwyciężył ekipę Interfresh.