Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 kwietnia 2020 imieniny: Julii, Dionizego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym powiecie

Mariusz Szczygieł   
środa, 08 kwietnia 2020 10:18

koronawirusPierwszy w powiecie radzyńskim, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy mężczyzny w wieku powyżej 61 lat.

Mężczyzna miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym, jest w stanie dobrym.

 

Na terenie województwa lubelskiego mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W Polsce potwierdzono do tej pory 5 000 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność

Małgorzata Korba   
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:04

ZUSOsoby, które czekają na przedłużenie renty, świadczenia 500+ dla niesamodzielnych albo świadczenia rehabilitacyjnego, mogą być o nie spokojne.

Orzeczenia wydane przez lekarzy orzeczników ZUS, których ważność upływa w czasie epidemii, z automatu wydłużą się o kolejne 3 miesiące.

Zakład Ubezpieczeń społecznych informuje, że przepisy tzw. tarczy antykryzysowej przedłużyły ważność części orzeczeń wydanych przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie ZUS. Chodzi o orzeczenia o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, które kończą się w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo w okresie 30 dni po ich odwołaniu.

 

Możesz skorzystać z Tarczy Antykryzysowej

Anna Ilczuk   
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:35

Tarcza antykryzysowaOd 1 kwietnia br. obowiązują przepisy, które mają na celu wspomóc polskich przedsiębiorców, a także zapewnić ochronę pracownikom i pracodawcom w obliczu kryzysu gospodarczego.

Jednym z ważniejszych rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej, są formy wsparcia, o które pracodawcy będą mogli ubiegać się z PUP w Radzyniu Podlaskim w przypadku  spadku  obrotów  gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, w tym:

 

Wójt Gminy Ulan obniżył opłatę za żłobek

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 00:00

MaluszkowoByło 300, jest 10. 

Wójt Gminy Ulan-Majorat obniżył opłatę za pobyt dzieci w Gminnym Żłobku "Maluszkowo" do kwoty 10 zł miesięcznie za każde dziecko.

Opłata w takiej wysokości będzie pobierana od 1 kwietnia 2020 r. do czasu przywrócenia funkcjonowania żłobka.

- Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia począwszy od 16 marca działalności żłobka Maluszkowo, co związane jest z ogłoszeniem stanu epidemicznego w kraju. Jego konsekwencją jest, że żłobkowi podopieczni pozostają w swych domach z opiekunami - przypomina wójt Jarosław Koczkodaj.

Decyzja wójta bezsprzecznie poprawi kondycję finansową rodziców maluchów uczęszczających do ulańskiego żłobka.

 

Można już składać wnioski o pożyczkę

Mariusz Szczygieł   
piątek, 03 kwietnia 2020 10:16

Pożyczka z PUPDYREKTOR Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

WYSOKOŚĆ OFEROWANEGO WSPARCIA I ZASADY SPŁATY

  • Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł. Pożyczka udzielana jest jednorazowo.
 

Starostwo zamknięte. Jak przerejestrować samochód?

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 02 kwietnia 2020 09:53

Dowód rejestracyjnyCzy ktoś wie może jak przerejestrować samochód? Starostwo zamknięte, Wydział Komunikacji też. Jak to zrobić? - pytacie.

W związku z epidemią koronawirusa, od dnia 30 marca 2020 r. kasa w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim zostaje zamknięta. Zamknięte zostają również budynki Starostwa dla wizyt klientów.

W sprawach dotyczących rejestracji pojazdów i odbioru stałego dowodu rejestracyjnego obsługiwani będą wyłącznie interesanci, którzy złożą dokumenty w zamkniętych kopertach do specjalnych pojemników w przedsionku budynku Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim ul. Pl. Potockiego 1 (w godz. 7:30 – 15:30). 

W miejscu tym będą dostępne koperty i materiały biurowe.

Dokumenty po dwudniowej kwarantannie pracownik urzędu zweryfikuje i skontaktuje się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z wnioskodawcą, ustalając miejsce i datę odbioru pozwolenia czasowego, dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych.

 

Informacja burmistrza Jerzego Rębka

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 31 marca 2020 18:11

 

ZUS: prawie pół tysiąca wniosków o odroczenie składek

Małgorzata Korba   
poniedziałek, 30 marca 2020 11:37

ZUS482 – tyle wniosków o odroczenie terminu płatności składek w związku z epidemią koronawirusa wpłynęło do placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim. W całej Polsce do ZUS trafiło 18,4 tys. wniosków.

Możliwość odroczenia składek oraz zawieszenie spłaty zawartych wcześniej układów ratalnych na trzy miesiące to ulgi dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa. By skorzystać z rozwiązań, płatnicy składek składają w ZUS prosty, jednostronicowy wniosek. Przedsiębiorca podaje w nim swoje dane i wskazuje skrótowo, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia składek.

 

Jutro transmisje mszy z parafii Trójcy Świętej i MBNP

Mariusz Szczygieł   
sobota, 28 marca 2020 10:46

Święta TrójcaZapraszamy na transmisje mszy z parafii Trójcy Świętej i Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Już jutro o 9.45 transmisję z najstarszej, radzyńskiej parafii znajdziecie tutaj,

a o 10.30 z Sanktuarium transmisję będzie można obejrzeć tutaj.

 

Szyją maseczki dla radzyńskiego szpitala

Mariusz Szczygieł   
piątek, 27 marca 2020 13:27

Maseczki już gotowe!Skrzyknęły się na Fejsbuku i szyją.

Zaczęło się od Alicji Kot, która założyła grupę "Radzyń Podlaski szyje dla medyków". Do dzisiaj przyłączyło się do niej jeszcze 6 mieszkanek Radzynia, Bezwoli i Lisiowólki. Postanowiły, że pomogą polskim szpitalom i będą szyć jednorazowe maseczki, bo materiałów ochronnych nigdy za wiele. Ich maseczki trafiają jednak bezpośrednio do naszego szpitala. I chociaż spod ich rąk wyszło już kilkaset jednorazowych maseczek, to wciąż wymieniają się wskazówkami, jak usprawnić sobie szycie i ogarnąć całą logistykę, aby pracować jak najszybciej i najtaniej. Za swoją pracę nie przyjmują żadnych pieniędzy i robią to całkowicie za darmo.

Szyją z agrowłókniny - flizeliny o gramaturze 50 gramów. Jeśli macie taki materiał i możecie go im przekazać, to będą bardzo wdzięczne. Możecie się też do nich przyłączyć, link do grupy na Fejsbuku znajdziecie tutaj.

Brawo!

 

Z miłości do sera

Mariusz Szczygieł   
piątek, 27 marca 2020 11:55

Z miłości do sera - o historii serowarstwa w Polsce, o tradycji, produkcji i oczywiście o serach żółtych - opowiadają znawcy, pasjonaci i serowarzy.

Poznajecie ich? 

 

Policja apeluje o pozostanie w domu

Mariusz Szczygieł   
środa, 25 marca 2020 13:45

PolicjaRadzyńska policja apaluje o pozostanie w domu.

- Zostańcie w domach. To od odpowiedzialne postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych. - taki komunikat możecie usłyszeć dzisiaj z głośników policyjnych radiowozów na ulicach naszego miasteczka. 

Nie należy się bać komunikatu, ale wziąć go sobie do serca i wychodzić z domu tylko w wyjątkowych wypadkach.

Tutaj cały komunikat (zezwól na Flash w przeglądarce):

 

Jest nowy, skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS

Małgorzata Korba   
środa, 25 marca 2020 10:45

ZUSPrzedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, po uzgodnieniu z Komisją Europejską, że odroczenie o trzy miesiące składek oraz zawieszenie realizacji umowy zawartej z ZUS nie stanowią pomocy publicznej. W tej sytuacji ZUS opracował i udostępnił uproszczony wniosek dla przedsiębiorców – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Zaznacza, że wniosek jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości.

 

Rząd wprowadza dodatkowe ograniczenia w przemieszczaniu się

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 24 marca 2020 13:45

Premier Mateusz Morawiecki5 osób na mszy, wyjścia tylko do pracy, apteki i po żywność.

- Jesteśmy zaniepokojeni i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii - ogłosili dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski

Od jutra (środa 25 marca) do 11 kwietnia wprowadzone zostanie ograniczenie wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby, do absolutnego minimum - wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wyjście do apteki, lekarza lub do pracy. Można będzie wyjść, aby pomóc starszym lub innym osobom w potrzebie. 

 

Burmistrz do mieszkańców

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 23 marca 2020 19:04

 

Nie wychodź z domu. Oni Ci pomogą

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 23 marca 2020 13:14

Pomocna dłońJesteś starszą osobą, samotną, niepełnosprawną? Potrzebujesz pomocy?

Musisz zrobić zakupy? Poczekaj, przeczytaj.

Możesz zadzwonić do radzyńskiego MOPS-u, gdzie każdego dnia w godzinach 7.30 - 19.00 pełnione są dyżury w celu udzielania niezbędnych informacji. Dzwoń pod numery: (83) 413-17-53, (83) 413-17-54 lub pisz na adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Możesz też skorzystać z pomocy Pogotowia Zakupowego.

Wszystko po to, by ustrzec osoby starsze przed zarażeniem koronawirusem. To właśnie z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta, grupa dziewcząt połączyła swoje siły by wspólnie pomóc tym, którzy w czasie ogólnoświatowej pandemii powinni najbardziej ograniczyć swoje wyjścia na zakupy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 444