Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2018 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Festyn w Radzyniu Podlaskim 2018

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 23 lipca 2018 07:00

Miejsce dla mediów

 

Powstała aplikacja dla turystów!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 23 lipca 2018 07:00

Mapa aplikacjiW Sklepie Play oraz w App Storze pojawiła się aplikacja o nazwie "Spacerem po Radzyniu Podlaskim, którą już teraz możecie pobrać na swoje urządzenie mobilne.

Jest to program informujący i omawiający 11 ważnych miejsc w naszym mieście. Aplikacja może idealnie zastąpić audio guidy, które turyści wypożyczali w Punkcie Informacji Turystycznej. Program nie jest skomplikowany. Posiada trzy zakładki: mapę, listę nagrań oraz przekierowanie na strony internetowe UM i ROK. Podczas zwiedzania Radzynia Podlaskiego turysta może włączyć nagranie i dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Aplikacja sugeruje rozpoczęcie spaceru przy dziedzińcu pałacu Potockich, a zakończenie wyprawy na terenie kościoła pw. Świętej Trójcy.

 

Zapytania radnego wylądowały w SPAMie

Michał Maliszewski   
sobota, 21 lipca 2018 07:00

Radny Jakub Jakubowski podczas sesji Rady MiastaPodczas sesji absolutoryjnej radny Jakub Jakubowski porównywał wydatkowanie środków Radzynia Podlaskiego z ościennymi miastami.

Nie było to łatwe, ponieważ większość informacji nie została zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej. Radny wysyłał pisma z prośbą o udostępnienie danych, lecz pozostały one bez odpowiedzi. Postanowił więc złożyć skargę na burmistrza Jerzego Rębka ze względu na brak odpowiedzi na złożone zapytania drogą mailową, w ramach dostępu do informacji publicznej. Wczoraj komisja rewizyjna rozpatrzyła skargę i uznała ją za bezzasadną.

 

Ruszają przygotowania do pielgrzymki

Michał Maliszewski   
sobota, 21 lipca 2018 07:00

PielgrzymkaW najbliższą niedzielę, 22 lipca po mszy świętej o godz. 17.00 w parafii świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim, na sali wikariatu, odbędzie się spotkanie organizacyjne grupy 15 A z ks. przewodnikiem Arkadiuszem Markowskim.

Zapraszamy osoby zainteresowane wyruszeniem na 38 PPP w tym roku z naszą grupą oraz służby Pielgrzymkowe.

 

„Ulga na start” to oszczędność, ale uważaj na haczyk

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
sobota, 21 lipca 2018 07:00

ZUSCzy przedsiębiorcy z Lubelskiego korzystają z nowej „ulgi na start”? Wygląda na to, że chętnie. Muszą jednak pamiętać, że sześć miesięcy oszczędności na składkach ubezpieczeniowych może mieć przykre konsekwencje.

„Ulga na start” to półroczne zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne, wprowadzone 30 kwietnia tzw. Konstytucją Biznesu. Nowy przedsiębiorca sam decyduje, czy chce z niej skorzystać. Warto przy tym pamiętać, że osoba, która nie płaci składek, nie otrzyma wielu świadczeń, takich jak zasiłek chorobowy, zasiłek macierzyński, czy odszkodowanie za wypadek przy pracy.

 

Poznajcie nowych dyrektorów Przedszkoli Miejskich

Michał Maliszewski   
piątek, 20 lipca 2018 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek i Anna Fijałek12 lipca br. rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorów w Przedszkolach Miejskich w Radzyniu Podlaskim.

Przypominamy, że 16 listopada 2017 roku radni przyjęli uchwałę odnośnie przekształcenia filii w odrębne przedszkola. Uchwała była spowodowana rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej które mówi, że przedszkole może mieć jedynie 6 oddziałów zamiejscowych, natomiast radzyńska jednostka posiadała ich aż 12.

 

Są pieniądze na rewitalizację parku!

Michał Maliszewski   
czwartek, 19 lipca 2018 07:00

Jerzy Rębek i Marcin CzyżakUmowa na dofinansowanie rewitalizacji miejskiego parku w ramach projektu „Rewaloryzacja zabytkowego parku w zespole pałacowo-parkowym w Radzyniu Podlaskim” została podpisana 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. 

W akcie przekazania dokumentu uczestniczyli: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, skarbnik Anna Woźniak oraz dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) UM Marcin Czyżak. Dofinansowanie w wysokości 1 002 160,75 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020. Łączna wartość projektu to 1 954 040,48 zł. Reszta pochodzić będzie z budżetu Państa (157 325,08 zł oraz budżetu Miasta (794 554,65 zł).

 

Apteki nadal nie chcą pełnić dyżurów nocnych

Michał Maliszewski   
czwartek, 19 lipca 2018 07:00

LekiOtrzymaliśmy wiadomość od naszego Czytelnika, z prośbą o interwencję w sprawie problemu z zakupem leków w nocy w naszym mieście.

"Dlaczego apteka dyżurna przy ulicy Warszawskiej, która dziś pełniła funkcje apteki dyżurnej, od godziny 22.00 do 22.50 była nieczynna. Potem już nie czekałem. Było ze mną dużo ludzi i byli mocno zdenerwowani. Leki były potrzebne dla niemowlaka i niestety w Radzyniu nie było możliwości ich kupić. Telefon w aptece także był wyłączony" – oznajmił nasz Czytelnik. Niestety sytuacja nie jest prosta do opanowania, ponieważ nie ma żadnych kar za niedopełnienie nocnego dyżuru przez aptekę.

 

Manifest mieszkanki pod Urzędem Miasta

Michał Maliszewski   
środa, 18 lipca 2018 07:00

Manifest pod Urzędem Miasta„Burmistrzu, przestrzegaj prawa!” z takim transparentem stała dzisiaj pod Urzędem Miasta Maria Kosidło, mieszkanka Radzynia, do niedawna zajmująca mieszkanie socjalne, do którego teraz nie ma dostępu. Razem z nią pikietował jej chory syn.

Rok temu, lokatorka wyprowadziła się z mieszkania socjalnego do wynajętej przez siebie kawalerki. Zrobiła to na czas remontu mieszkania socjalnego, ponieważ miejsce, które wcześniej zajmowała, jak twierdzi, zagrażało jej zdrowiu, ze względu na wilgoć i grzyb na ścianach. Gdy to zrobiła otrzymała pismo od ZGL-u o rozwiązaniu umowy najmu. We wtorek, 17 lipca o godzinie 10.00 wraz ze swoim synem postanowiła zaprotestować pod magistratem.

 

Rzecznik konsumentów ostrzega przed kolejnym spotkaniem w ROK

Michał Maliszewski   
środa, 18 lipca 2018 07:00

InformacjaPowiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim ostrzega, że w dniu 24 lipca 2018 roku (wtorek) w Radzyńskim Ośrodku Kultury pod POZOREM diagnostyki i innych usług medycznych, może odbywać się marketing i sprzedaż towarów. Tożsamość organizatora nie została ustalona.

Doświadczenie wskazuje, że w czasie takich spotkań uczestnicy są poddawani zaawansowanym metodom marketingowym, którym trudno się oprzeć. W rezultacie nabywają rzeczy wątpliwej jakości i skuteczności, zazwyczaj za cenę znacznie odbiegającą od ich przeciętnej wartości rynkowej, często zaciągając na ten cel wieloletnie zobowiązania kredytowe.

 

Miliony na poprawę bezpieczeństwa pracy

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
wtorek, 17 lipca 2018 07:00

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił właśnie konkurs dla pracodawców. Mogą zdobyć dofinansowanie do działań poprawiających warunki pracy. Kwoty sięgają od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

Wnioski można składać od 16 lipca do 23 sierpnia. Instytucja wybierze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Można zdobyć dofinansowanie na przykład na działania zmniejszające nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który ograniczy obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników. Lista możliwości jest długa, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

 

Imprezy w gminie Ulan Majorat odwołane z powodu ASF

Michał Maliszewski   
wtorek, 17 lipca 2018 07:00

InformacjaWczoraj z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie Majoracie wpłynęła na naszą skrzynkę informacja o odwołaniu większości wydarzeń z powodu Afrykańskiego Pomoru Świń.

Nie będziecie mogli wziąć udziału w Pikniku Rodzinnym, Turnieju Sołectw czy nawet Rajdzie Rowerowym.

 

Cmentarna brama w remoncie. Most już otwarty

Michał Maliszewski   
wtorek, 17 lipca 2018 07:00

Remont bramy cmentarnejKilka dni temu pisaliśmy o zamkniętym moście przy ul. Sitkowskiego, przy Szkole Podstawowej nr 2 (tutaj!).

Jeśli podążaliście tą kładką często, a przez te kilkanaście dni musieliście szukać innej trasy to informujemy, że remont został zakończony. Zarówno nowa kładka, podpory oraz barierki są już na miejscu i można po nim bezpiecznie przechodzić, bez obaw o niespodziewaną kąpiel w rzece.

 

Terytorialsi złożyli przysięgę w Radzyniu Podlaskim!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 16 lipca 2018 07:00

Żołnierze w Radzyniu PodlaskimWczoraj, 15 lipca br. ulice w centrum Radzynia Podlaskiego były zamknięte ponieważ o godzinie 10.30 w naszym mieście odbywała się przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej.

Ponad 70 terytorialsów ślubowało walczyć za Ojczyznę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK. Na uroczystość przybyli również żołnierze z pozostałych jednostek wojskowych, przedstawiciele Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, środowiska kombatanckie oraz władze samorządowe: starosta Lucjan Kotwica, burmistrz Jerzy Rębek oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

 

Wakacyjne „Kino pod chmurką”

Robert Mazurek   
sobota, 14 lipca 2018 07:00

WidzowieW czwartek 12 lipca odbyła się w Radzyniu trzecia projekcja w ramach wakacyjnego „Kina pod chmurką”.

Wyświetlony został film pt. „Sprawa Chrystusa” opowiadający o dziennikarzu, który po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga. Propozycja ta spotkała się dużym zainteresowaniem mieszkańców Radzynia, którzy tłumnie przybyli w czwartkowy wieczór do parku.

 

Czy wójtowie gmin powiatu radzyńskiego pójdą na ugodę z burmistrzem?

Michał Maliszewski   
sobota, 14 lipca 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekEcha po przegranej sprawie sądowej z firmą Ensol, dostawcą urządzeń do projektu „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim” nie milkną.

Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk pytała burmistrza o porozumienie z wójtami, w sprawie podzielenia się kosztami ponad 1 miliona złotych za przegraną sprawę z tą firmą. Burmistrz wykonał kalkulację, jednak większość gmin nie ma zamiaru zapłacić miastu wyliczonej przez Jerzego Rębka kwoty (więcej informacji tutaj!). - Na jakim etapie panie burmistrzu są rozmowy z samorządami ościennymi, z gminami, dotyczące ewentualnego zwrotu miliona złotych jeśli chodzi o zasądzoną zapłatę na rzecz firmy Ensol – pytała radna Bożena Lecyk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 354