Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2018 imieniny: Aurelii, Władysława

„W całej Polsce dziś dzień taki, że świętują przedszkolaki”

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 września 2018 07:00

PrzedszkolakiŚwięto to zostało ustanowione przez Sejm w celu podkreślenia wagi wychowania przedszkolnego dla rozwoju dziecka.

Obchody rozpoczęły się od powitania wszystkich wychowanków przez dyrektor Annę Niewęgłowską i przedstawiciela Urzędu Miasta Roberta Targońskiego. Dzieci usłyszały piękne życzenia i zostały obdarowane słodką niespodzianką.

 

Ogłoszenie o naborze do pracy w KP PSP w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 września 2018 07:00

StrażacyKomendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim ogłasza nabór do pracy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Liczba stanowisk, na które prowadzony jest nabór: 1 stanowisko,

Stanowisko, którego dotyczy postępowanie kwalifikacyjne:

samodzielne stanowisko - starszy specjalista ds. kwatermistrzowsko-technicznych w Korpusie Służby Cywilnej,

 

Dni z Aniołami 2018 w SOSW. Zaproszenie

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 września 2018 07:00

Dni z Aniołami27.09.-02.10.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbędą się VII Dni z Aniołami.

PROGRAM VII DNI Z ANIOŁAMI:

27.09.2018  r. (czwartek):

10.00 – Orszak Aniołów (rozśpiewane przejście Aniołów ulicami Radzynia Podl.),

 

O włos od rekordu Guinnessa

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 września 2018 07:00

Układanie wieżyW niedzielę, 23 września br. gmina Borki świętowała Dokopiny, które zaliczają się do Spotkań z Folklorem organizowanych przez koła gospodyń wiejskich.

W tym roku, zamiast samej konsumpcji placków ziemniaczanych, postanowiono ułożyć z nich rekordowo wysoką wieżę. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewnicy odbyła się oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ musieli przewyższyć wynik 101,8 cm. Zadanie może wydawać się łatwe, ale obserwując zmagania pań, które na kolanach próbowały uformować idealnie równą wieżę z placków ziemniaczanych, odmierzając ich każdy centymetr widzieliśmy, że utrzymanie tej konstrukcji przez 5 sekund może być ekstremalnym wyczynem.

 

Narodowe Czytanie w SOSW w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 24 września 2018 07:00

Narodowe Czytanie w SOSWWzorem lat ubiegłych SOSW włączył się Narodowe Czytanie.

19 września 2018 roku zebrani na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie mogli wysłuchać fragmentów niełatwej, ale jakże cennej, szczególnie w trwającym roku stulecia Odzyskania Niepodległości, lektury, Przedwiośnia'' Stefana Żeromskiego.

 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP uczestnikami nagrania "Koła Fortuny”

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 24 września 2018 07:00

Wspólne zdjęcieW trosce o przygotowywanie uczniów do coraz bardziej świadomego i refleksyjnego uczestnictwa w kulturze, której film i inne sztuki audiowizualne są istotną częścią, nauczyciele II LO zorganizowali wyjazd do profesjonalnego studia filmowego. 

14.09.2018r. uczniowie wraz z opiekunami: Jolanta Bilską, Eweliną Wierzchowską oraz Emilią Kowalską uczestniczyli w nagraniach programu „Koło Fortuny”.

 

Dzień Języków Obcych pod znakiem Indii oraz Brazylii

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 24 września 2018 07:00

Dzień Języków ObcychJuż po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych miał okazję gościć studentów z zagranicy.

20 września Leonardo Amorim z Brazylii oraz Sudup Singh z Indii wzięli udział w Dniu Języków Obcych. Uroczystość miała miejsce w internacie ZSP. –  Jesteście ambasadorami waszych krajów w Radzyniu Podlaskim, w Polsce. Od pierwszych chwil, kiedy poznaliśmy was, mogliśmy zauważyć ogromną życzliwość, radość i przychylność. A dziś jesteśmy tu, aby nauczyć się czegoś od siebie – mówiła dyrektor Grażyna Dzida.

 

Są pieniądze na skatepark!

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 24 września 2018 07:00

Umowa podpisana!Trzeba było długo czekać, ale było warto.

18 września br. burmistrz Jerzy Rębek w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Budowa miejsc rekreacji w Radzyniu Podlaskim”, który zakłada budowę skateparku i dwóch siłowni na świeżym powietrzu.

Łączny koszt inwestycji to 282 527,04 zł, z czego 179 771 zł zostanie dofinansowane, dzięki wnioskowi, jaki Miasto złożyło do LGD Zapiecek.

 

Mariusz Skoczylas przedstawił wyborcom swoją ekipę

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 16:04

Mariusz SkoczylasDzisiaj, 22 września o godzinie 13.00 na stadionie miejskim Mariusz Skoczylas zaprezentował członków komitetu wyborczego „Radzyńskie Porozumienie Samorządowe”.

- Są to osoby znane w Radzyniu i nie tylko – mówił kandydat na burmistrza. – Będziemy starali się zdobyć jak najwięcej mandatów. Wystawiamy swoich kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu. Został nam miesiąc do wyborów i dziś przedstawię osoby, które postarają się zachwycić radzyniaków i zyskać ich zaufanie. 21 października zapraszam na wybory – zakończył Mariusz Skoczylas.

 

Mariusz Skoczylas przestawia swoich kandydatów do Rady Miasta

Mariusz Szczygieł   
sobota, 22 września 2018 13:00

 

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, ma zaszczyt zaprosić młodych czytelników urodzonych w 2015 roku, do wzięcia udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Zapraszamy rodziców bądź opiekunów do aktywnego udziału i wspólnego czytania. Zgłoszenia przyjmujemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, Filia nr 1, ul. Armii Krajowej 5 oraz Filia nr 2, ul. Spółdzielcza 8.

 

Popsuta zjeżdżalnia. Szybka interwencja RSM

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 07:00

Usterka na zjeżdżalniKilka dni temu otrzymaliśmy na naszą elektroniczną skrzynkę redakcyjną wiadomość od naszej Czytelniczki.

- Będąc z dzieckiem na placu zabaw na Bulwarach zauważyłam, że jedna ze starych zjeżdżalni jest uszkodzona - napisała. - Było to już jakiś czas temu i później żałowałam, że nie zrobiłam zdjęcia. Dziś przechodziłam obok i postanowiłam sprawdzić. Stan bez zmian. Dziwię się, że tego dotychczas nikt nie naprawił, że nikt tego nie zgłosił,  ba! Dziwię się, że te straszydła sprzed co najmniej 40 lat (pamiętam je z dzieciństwa) jeszcze tam stoją, zagrażając zdrowiu dzieci. Obok są nowe instalacje, dlaczego więc tych starych, niebezpiecznych po prostu się nie zdemontuje? – dopytuje nasza Czytelniczka.

 

Jarosław Gowin w Radzyniu Podlaskim

Mariusz Szczygieł   
piątek, 21 września 2018 18:34

 

Podziel się kromką chleba dla sąsiada

Mariusz Szczygieł   
piątek, 21 września 2018 07:00

Kromka Chleba dla Sąsiada21 i 22 września (piątek-sobota) 2018 r. w sklepach Biedronka diecezjalny Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności pod hasłem "Kromka Chleba dla Sąsiada"

Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych.

"Kromka Chleba dla Sąsiada” jest akcją, która od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, cierpiącym z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby innych oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy niewiele.

 

Lucjan Kotwica o skateparku, zalewie, parku linowym oraz pozyskiwaniu na to wszystko środków

Michał Maliszewski   
piątek, 21 września 2018 07:00

Rozmowa Lucjana Kotwicy ze sportowcami17 września br. Lucjan Kotwica wraz ze swoim komitetem wyborczym spotkał się ze sportowcami z terenu powiatu radzyńskiego.

Rozmawiali o potrzebach, jakie mają młodzi sportowcy oraz ich trenerzy, chcący rozwijać swoje umiejętności. Poruszono również tematy podziału środków między klubami sportowymi oraz o potrzebach Orląt. Nie został pominięty również temat zalewu. Oprócz tego mówiono o odwlekaniu budowy skateparku przez obecne władze, a także zaprezentowano kilka pomysłów na nowe miejsca sportu i rekreacji przy profesjonalnym pozyskiwaniu środków.

 

Mariusz Skoczylas pokazuje odpowiedź burmistrza i zarzuca brak merytoryki

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 września 2018 11:28

Mariusz SkoczylasDzisiaj (20 września) na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy pismo od Mariusza Skoczylasa, kandydata na burmistrza Radzynia Podlaskiego. 

Przedstawiamy jego pełną treść:

INFORMACJA DLA WYBORCÓW. Szanowni Państwo!

Pragnę Państwa poinformować, że zgodnie z deklaracją złożoną publicznie podczas pierwszego spotkania wyborczego na stadionie miejskim w Radzyniu Podlaskim w dniu 3 września, zwróciłem się do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski z wnioskiem (data wpływu do UM 4.09.18.) o udostepnienie informacji publicznej w zakresie łącznych kosztów poniesionych przez Miasto Radzyń Podlaski w okresie mijającej kadencji samorządu dotyczących:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 364