Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 stycznia 2020 imieniny: Marian, Jan, Antoni

Feryjny Halowy Turniej Piłki Nożnej

Michał Maliszewski   
piątek, 17 stycznia 2020 07:00

PlakatGmina Radzyń i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają dzieci i młodzież szkolną na Feryjny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar wójta Wiesława Mazurka.

Turniej odbędzie się 24 stycznia 2020 (piątek) z o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Białej.

Zgłoszenia pod nr tel. 501120729.

Zapraszamy!

 

Blaszany bębenek - ferie w Ulanie

Barbara Burdon GOK Ulan-Majorat   
piątek, 17 stycznia 2020 07:00

Zajęcia ruchoweW kolejnym dniu ferii z kulturą dzieci spędziły czas na zabawach używając rekwizytów i własnej wyobraźni. Okazuje się, że gazeta w połączeniu z wyobraźnią to sposób na nudę.

Po animacjach na ulańskiej scenie wystąpił Teatr Blaszany Bębenek z edukacyjnym spektaklem "Pierścień Morfeusza", w którym nasza dziecięca widownia współtworzyła przedstawienie.

 

Witalis Dąbrowski, mieszkaniec powiatu radzyńskiego skończył 100 lat

Michał Maliszewski   
piątek, 17 stycznia 2020 07:00

Witalis DąbrowskiJaka jest jego recepta na długowieczność? Niczego sobie nie odmawia, lecz wszystko w odpowiednich ilościach.

Mieszkaniec wsi Gąsiory (gm. Ulan Majorat) we wtorek skończył 100 lat. Mam okazję znać osobiście Witalisa Dąbrowskiego i wiem, że jest to osoba zaradna, pomysłowa, lubiąca majsterkowanie. Lubi też rozmawiać z ludźmi i nie kryje tego, gdy ma inne zdanie na jakiś temat. Mimo sędziwego wieku ma młody umysł i człowiek w każdym wieku może się do niego udać po poradę i się jeszcze wiele nauczyć. Był z zamiłowania stolarzem i tą pasją zaraził swojego wnuka Mirosława Dąbrowskiego. Do dziś lubi przychodzić do jego stolarni i często mu doradza. We wtorek Witalis Dąbrowski kończy 100 lat. Podczas tego wydarzenia odwiedziła go delegacja z Urzędu Gminy Ulan Majorat wraz z wójtem Jarosławem Koczkodajem na czele.

 

Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
czwartek, 16 stycznia 2020 07:00

ZUSOd początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.

- Wprowadzenie tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych było ogromnym wyzwaniem dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dziś jednak mogę powiedzieć już, że udało nam się zrealizować to zadanie – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. W województwie lubelskim pracownicy instytucji do końca 2019 roku rozpatrzyli ponad 22,4 tys. wniosków, z czego 19,9 tys. zakończyło się przyznaniem świadczenia. Decyzji odmownych było mniej niż 2,6 tys. Powodem odmów był brak niezdolności do samodzielnej egzystencji, przekroczenie limitu dochodu, a w mniej licznych przypadkach: mieszkanie zagranicą, przebywanie w zakładzie karnym albo wiek poniżej 18 roku życia.

 

Sukces ucznia ZSP w turnieju budowlanym „ZŁOTA KIELNIA”

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 stycznia 2020 07:00

Uczniowie11 stycznia 2020 r. odbyły się jednocześnie eliminacje w sześciu okręgach XLIX edycji Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA”.

W okręgu lubelskim obejmującym województwo lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie startowali m. in. uczniowie drugiej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Emil Pieróg i Piotr Gil. W kwalifikacji BD.14 murarz – tynkarz I miejsce zdobył Emil Pieróg, który uzyskał najwięcej punktów ze wszystkich startujących w sześciu okręgach.

 

Ciemno na drodze przy PKP

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 stycznia 2020 07:00

Radni Rady PowiatuDrogę w Bedlnie Radzyńskim do dworca PKP nie oświetla żadna latarnia. Pieszym pozostają latarki, a przyjezdnym światła w aucie.

W tej sprawie interweniowała radna Anna Szymala: - Zaczepiła mnie znajoma, która zapytała kto jest zarządcą drogi przy stacji PKP w Bedlnie Radzyńskim – rozpoczęła radna. – Powiedziałam, że o ile mi wiadomo to nie jest nim powiat radzyński, lecz zapytam na sesji. Chodzi o oświetlenie, bo tam jest bardzo niebezpiecznie po zmroku. To już nie chodzi o to, że zostawia się tam często samochody by pojechać do Warszawy lub do Lublina, ale czasami idzie się tą droga i tam jest ciemno. Tam by się przynajmniej jedna latarnia przydała. Gdyby starosta mógł wystąpić z wnioskiem do odpowiedniej instytucji by tam umieścić oświetlenie to byłoby miło szczególnie studentom, którzy korzystają z pociągów najczęściej – tłumaczyła Anna Szymala.

 

Warsztaty„Podróż Bohatera”

Barbara Burdon GOK Ulan-Majorat   
środa, 15 stycznia 2020 07:00

Ferie w GOKTematem dzisiejszych warsztatów było poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania, wyznaczanie celów i dążenia do ich realizacji.

Dzieci mogły pomyśleć o czym marzą, kto może być dla nich wsparciem i jak te marzenia spełniać.

 

Marek Niewęgłowski nie jest już dyrektorem ZGL

Michał Maliszewski   
środa, 15 stycznia 2020 07:00

Marek NiewęgłowskiBurmistrz Jerzy Rębek podczas obrad sesji Rady Miasta zapowiadał duże zmiany w strukturach Zakładu Gospodarki Lokalowej. Głównym powodem ich dokonywania był ujemny bilans finansowy tej jednostki.

Jego pierwszym postanowieniem było przeniesienie pracowników technicznych do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że od początku roku 2020 postanowił również zmienić zarządzającego miejską jednostką. W związku z zarządzeniem burmistrza od 1 stycznia br. na miejsce ówczesnego dyrektora ZGL Marka Niewęgłowskiego wchodzi Tomasz Piotrowicz.

 

WOŚP 2020 w Radzyniu

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:00

WOŚP 2020 w Radzyniu

Za nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ubiegłą niedzielę na terenie naszego miasta mogliście zobaczyć wolontariuszy z puszkami, którym - jak się okazuje - hojnie nawrzucaliście. Łącznie nazbieraliśmy 52 tysiące 232 złotych i 51 groszy. Jak co roku w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się również główny koncert WOŚP, podczas którego odbywały się licytacje. Walka o przedmioty była zacięta, dzięki czemu 13 tysięcy 40 złotych i 81 groszy znalazło się w puszce przy scenie.

 

Turniej Tenisa Stołowego. Zapisz się!

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:00

PlakatGmina Radzyń i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają dzieci i młodzież szkolną na Turniej Tenisa Stołowego o Puchar wójta Wiesława Mazurka.

Turniej odbędzie się 22 stycznia 2020 (środa) z o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej w Białce. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZAWODNIKÓW I KIBICÓW!

 

Kulig dla dzieci i młodzieży w gminie Radzyń Podlaski

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:00

PlakatGmina Radzyń i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają dzieci i młodzież szkolną na kulig do Felksówki 20 stycznia 2020 (poniedziałek) zbiórka o godzinie 11.00, przy świetlicy w Białej.

Przewidziane gry zabawy, pieczenie kiełbasek na ognisku.

ZACHĘCAMY!

 

Było strasznie i śmiesznie - I dzień ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie

Barbara Burdon GOK Ulan-Majorat   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:00

Ferie na lodowiskuStrasznie było, jak założyliśmy łyżwy i wyszliśmy na taflę lodu. Jednak po kilku upadkach okazało się, że jazda na łyżwach nie jest taka trudna.

Najmłodszym łyżwiarzom ta dyscyplina wychodziła najlepiej i śmiało mogli szkolić najstarszych uczestników wycieczki.

Na koniec zasłużona pizza i zmęczeni, ale z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do domu. 

 

Na ul. Podlaskiej lampy drogowe świecą się w dzień

Michał Maliszewski   
wtorek, 14 stycznia 2020 07:00

Radna Bożena Lecyk pytająca burmistrza Jerzego RębkaDwa tygodnie temu mogliśmy zaobserwować świecące się oświetlenie uliczne w centrum Radzynia w godzinach popołudniowych.

Myśleliśmy, że jest to spowodowane konserwacją oświetlenia, jednak okazało się, że na ul. Podlaskiej takie zjawisko występuje dużo częściej. W tej sprawie zainterweniowała radna Bożena Lecyk: - Nadal nie tak jak potrzeba świecą się światła uliczne w mieście – mówiła radna. – Zgłaszam to sukcesywnie do Urzędu Miasta, że światła świecą się w dzień. Ostatnio frakcja na ulicy Podlaskiej. Tam są akurat dwie sekcje. Ta druga sekcja świeci się prawie do południa, dlatego bardzo proszę o zwrócenie uwagi na tę sprawę, ponieważ to są nasze wspólne pieniądze i one niepotrzebnie nam uciekają, dlatego ponownie zgłaszam ten wniosek – zakończyła.

 

Studniówka 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Fotorelacja

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 13 stycznia 2020 00:23

Bal maturalny w ZSP

 

Studniówka 2020 w I Liceum Ogólnokształcącym. Fotorelacja

Michał Maliszewski   
niedziela, 12 stycznia 2020 00:20

Poloneza czas zacząć. Studniówka w I LO

 

Czterech uczniów ZSP finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Michał Maliszewski   
sobota, 11 stycznia 2020 07:00

Uczniowie ZSPUczniowie Technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista: Izabela Bednarczyk, Krzysztof Kalenik, Mateusz Majcher oraz Daria Stanisławska wzięli udział w finale ogólnopolskiej V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który odbył się W dniach 12 - 13 grudnia 2019 r. w Krakowie.

Do finału zakwalifikowało się 65 najlepszych uczniów w kraju z 41 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizatorem Olimpiady WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 435