Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lutego 2019 imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa

Technicy elektroradiologii na zwolnieniach lekarskich. W szpitalu nie ma komu pracować

Michał Maliszewski   
sobota, 23 lutego 2019 07:00

Tomograf komputerowyPrzez cały tydzień w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim nie było techników elektroradiologów, ponieważ przebywali na zwolnieniach lekarskich.

Ta sytuacja jest równoznaczna z tym, że w radzyńskim szpitalu nie było możliwości wykonania prześwietleń za pomocą specjalistycznych urządzeń m.in. RTG, tomografia komputerowego czy rezonansu magnetycznego. Mieszkańcy Radzynia zmuszeni byli do szukania innych szpitali, w których wykonają potrzebne badanie. Skontaktowaliśmy się z jednym z techników elektroradiologii pracującym w naszym szpitalu: - W szpitalu nie ma strajku. Technicy są na zwolnieniach, po prostu otrzymali od lekarza zwolnienie lekarskie i na nich przebywają - powiedział. Dopytywaliśmy czy nie jest to podobny strajk do tego, który jakiś czas temu zrobili funkcjonariusze policji. Usłyszeliśmy tylko: - Ja nie mogę wypowiadać się za kolegów, którzy są na zwolnieniach.

 

Czy w Radzyniu będzie skatepark? Będzie!

Michał Maliszewski   
piątek, 22 lutego 2019 07:00

Projekt skateparkuCzekaliśmy długo, ale w końcu pierwsze kroki zostały poczynione. Wczoraj w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszono przetarg na budowę skateparku w naszym mieście!

Data przewidywanego zakończenia prac planowana jest na 28 czerwca 2019 roku. Skatepark zaprojektowano w technologii monolitycznej. Na płycie usytuowanych będzie 6 elementów. Będzie to obiekt niezadaszony, bezobsługowy, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jego powierzchnia będzie wynosić 378 metrów kwadratowych. Teraz coś dla znawców sprzętu do skateboardu. Na radzyńskim skateparku znajdziecie: manualpad, flatrail, pyramid, curb 35, bold rail oraz bumps. Są to barierki, wzniesienia, rampy itp.

 

Powiat podzielił środki na kulturę, sztukę i tradycję

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 lutego 2019 07:00

Radni Rady Powiatu34 tysiące złotych przeznaczył w tym roku zarząd powiatu na kulturę, sztukę oraz ochronę dóbr kultury i tradycji.

W wyścigu po dotację stanęło 9 jednostek, z czego dwie z nich złożyły po dwa projekty. Największą pulę środków, 10 tysięcy złotych, otrzymało Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego na XXXVI Dni Karola Lipińskiego w naszym mieście. Zaraz po nich, 5 tysięcy złotych, na album ukazujący historię kameralnej orkiestry akordeonowej i powiat radzyński w fotografii uzyskało Stowarzyszenie Melodia-Art., na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim.

 

Piłkarze na murawie czyli treningi w ferie

Damian Panek, Edmund Koperwas   
czwartek, 21 lutego 2019 07:00

Piłkarze na murawieJak co roku, ferie zimowe to czas, kiedy uczniowie klas sportowych o profilu piłka nożna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w obozie sportowym.

W okresie od 9 do 18 lutego młodzież doskonaliła swoje umiejętności piłkarskie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Edmunda Koperwasa oraz Damiana Panka. 10-dniowy czas treningów był także okazją do podniesienia ogólnej wydolności organizmów młodych zawodników.

 

Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
czwartek, 21 lutego 2019 07:00

ZUSDorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do końca lutego masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

Emeryci i renciści powinni powiadomić ZUS o przychodach, od których składki na ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe. Chodzi więc między innymi o ubiegłoroczne wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy-zlecenia, przychody z tytułu bycia członkiem rady nadzorczej czy z prowadzenia działalności gospodarczej. Rozliczeniu podlegają również przychody z pracy za granicą. Do końca lutego wcześniejsi emeryci i renciści muszą dostarczyć do ZUS zaświadczenia o swoich przychodach z 2018 roku. Takie dokumenty wystawiają zakłady pracy. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, piszą oświadczenie samodzielnie. W ich przypadku za przychód uznaje się deklarowaną podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

 

Bezpiecznie na wsi - weź udział w konkursie plastycznym!

Tomasz Sikora Kierownik Referatu Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego KRUS   
środa, 20 lutego 2019 07:00

KRUSOddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim informuje o ogłoszeniu przez prezesa KRUS IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem:”BEZPIECZNIE  NA  WSI  –  MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”.

Konkurs przeznaczony dla uczniów z wiejskich szkół podstawowych i ma na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.  W bieżącym roku szczególny nacisk położony jest na zapobieganie wypadkom dzieci związanych z pracą maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie, podczas zabawy i pracy rolniczej oraz z czynnościami niebezpiecznymi, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat w procesie produkcji rolniczej.

 

Zapraszamy na spotkanie Klubu Genealogicznego

Joanna Kowalik-Bylicka Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim   
środa, 20 lutego 2019 07:00

PlakatArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim zaprasza czytelników portalu iledzisiaj na kolejne spotkanie Klubu Genealogicznego w Archiwum.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2019 r., w siedzibie Archiwum przy ul. Gen. F. Kleeberga nr 10 w Radzyniu Podlaskim.

Początek - godzina 15.30.

Zapraszamy!

 

To koniec samodzielnej Biblioteki Powiatowej?

Michał Maliszewski   
środa, 20 lutego 2019 07:00

Beata Szczeszek, dyrektor Biblioteki PowiatowejWszystko wskazuje na to, że zadania, które pełni Biblioteka Powiatowa znów przejmie Miejska Biblioteka Publiczna.

W kwietniu 2016 roku burmistrz Jerzy Rębek postanowił zerwać współpracę ze starostwem radzyńskim odnośnie prowadzenia zadań Biblioteki Powiatowej przez Bibliotekę Miejską. Głównym argumentem było zbyt małe dofinansowanie ze strony powiatu. Teraz, na sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 26 lutego br. o godzinie 14.00 ostatnią uchwałą jaką radni przegłosują jest „powierzenie Miastu Radzyń Podlaski zadań w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej”.

 

Ty też masz dobre serce

Wiesław Trykacz   
wtorek, 19 lutego 2019 18:12

I ty też masz dobre serceMoi Drodzy,

bardzo dziękuję za udział w koncercie charytatywnym "Ty też masz dobre serce". Jest mi bardzo miło, że w naszym regionie jest tak dużo osób,które mają dobre serca. Było nas wielu, cudowny czas, cudowny koncert. Wspaniały występ grupy "Mali wytrwali " z ich opiekunem Leszkiem. Występ gwiazdy Grzegorza Kloca z żona Olgą i  ich zespołem, stoisko Komendy Powiatowej Policji z Radzynia Podlaskiego, gdzie można było przez chwilę stać się prawdziwym policjantem. Był to czas wielu świadectw na chwałę Boga. Stoły uginające się o różnych ciast, przysmaków naszych babć i mam, połączone z degustacją, wspaniały posiłek na sali bankietowej dla zaproszonych gości i artystów. Jednym słowem niebo w sercu i w ustach. Czas wspólnej integracji, wzniesienia się ponad podziały, gdzie czynienie dobra dla potrzebujących nas łączyło. W czasie trwania koncertu zostało zebranych do puszek 2932,42 zł (dwa tysiące dziewięćset trzydzieści dwa złote i czterdzieści dwa grosze).

 

W gminie Radzyń Bal Przebierańców

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 lutego 2019 07:00

PlakatWójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim, serdecznie zapraszają na Bajkowy Bal Przebierańców.

Bal odbędzie się 24.02.2019 r. w Świetlicy w Białej o godzinie 15.00. Gorąco zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 664 766 327.

 

Będzie nowy parking przy ul. Sitkowskiego

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 lutego 2019 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPo przebudowie ul. Sitkowskiego i utworzeniu na tym odcinku ścieżki rowerowej kilkanaście miejsc, gdzie mogliśmy zaparkować swoje pojazdy zostały zlikwidowane.

Odczuli to głównie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej. Burmistrz Jerzy Rębek we współpracy ze starostą Szczepanem Niebrzegowskim mają jednak plan na rozwiązanie tego problemu. Temat ten poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący Adam Adamski: - Mieszkańcy, którzy dojeżdżają do szkoły nr 2, gdy odbywa się wywiadówka mają problem z parkowaniem i z tego co wiem, pewne kroki były poczynione w kierunku zwiększenia miejsc parkingowych w tamtym terenie. Proszę o takie działania w tym roku – zakończył.

 

Wielka impreza Lodołamaczy w szczytnym celu dla małej Oli

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 18 lutego 2019 07:00

Morsy w wodzieW niedzielę, 17 lutego br. radzyński zalew ożył, a to wszystko za sprawą imprezy charytatywnej, zorganizowanej przez Form Fitness oraz Stowarzyszenie Lodołamacze Radzyń Podlaski.

Po raz pierwszy radzyński klub morsów postanowił wejść do zimnej wody w radzyńskim zalewie, by wspomóc Olę Mielnik, która od urodzenia cierpiała na rzadką chorobę, przez co konieczny był przeszczep wątroby. Dawcą narządu dla 2-latki z Parczewa została jej mama. Teraz potrzebne są im pieniądze na drogie leki, wizyty kontrolne oraz pobyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mnóstwo lokalnych firm i instytucji włączyło się w organizację tego przedsięwzięcia. Pomocy nie odmówił również: starosta Szczepan Niebrzegowski, burmistrz Jerzy Rębek oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

 

Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawy

Michał Maliszewski   
sobota, 16 lutego 2019 07:00

Ul. Błogosławionych Męczenników PodlaskichPodczas ostatniej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk oraz przewodniczący Adam Adamski zgłosili problemy z nowopowstałą nawierzchnią na ul. Sitkowskiego i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

- Chciałam zgłosić wniosek dotyczący ulicy Męczenników Podlaskich, która została wykonana niedawno i oddana do użytku – mówiła radna Bożena Lecyk. – Na nowej nawierzchni w pewnym miejscu jest ona załamana, na odcinku 10 metrów, przy krawężniku, od strony cmentarza parafialnego. Nie wiem czemu tak się stało, czy to kwestia wykonania, na pewno obowiązuje jakaś gwarancja, więc teraz sygnalizuje te kwestie i proszę, by w możliwym terminie do realizacji rozpocząć procedurę naprawy gwarancyjnej – zakończyła.

 

Wyższe emerytury i renty od marca

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
sobota, 16 lutego 2019 07:00

ZUSWiemy już, o ile wzrosną od marca emerytury i renty. Na podwyżkę czeka około 400 tys. osób w województwie lubelskim, które pobierają świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosiła, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wyniesie w tym roku 102,86%. Jego wysokość zależy od wzrostu cen towarów i usług w gospodarstwach emeryckich oraz częściowo od wzrostu przeciętnych wynagrodzeń osób pracujących. Waloryzacja polega na pomnożeniu kwoty świadczenia (brutto) z końca lutego przez ten procentowy wskaźnik. Oznacza to, że emerytury i renty wzrosną o 2,86%.

 

Połowa serca kocha jeszcze mocniej! Ratujemy Piotrusia, który bardzo chce żyć

Michał Maliszewski   
piątek, 15 lutego 2019 07:00

PiotruśW gminie Ulan-Majorat prowadzona jest zbiórka charytatywna na pilną operację serca (II etap leczenia wady) w Niemczech dla 8 miesięcznego chłopczyka.

Warto wspomóc malucha z terenu naszego powiatu i może wspólnie uda się nam zebrać odpowiednią kwotę na jego operację.

Oto cytat ze strony siepomaga.pl: "Co zrobić, kiedy serce nie ma już siły dalej bić? Każdy rodzic, który patrzy na sine paluszki, które nie mają siły utrzymać zabawki, kiedy odczytuje pierwsze słowa dziecka z sinych usteczek, musi udawać. Serce pęka, ale nie można płakać ani okazywać rozpaczy. Nie można też dopuścić, żeby dziecko z wadą serca płakało, bo wtedy gwałtownie spada ilość tlenu – dziecko zaczyna się dusić, często traci przytomność…

 

W gminie Radzyń gry i zabawy

Artur Dadasiewicz   
piątek, 15 lutego 2019 07:00

PlakatGmina Radzyń Podlaski i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na zajęcia ruchowe, gry i zabawy, gry planszowe - 16.02.2019 (sobota) do świetlicy w Białej w godzinach 14.00 – 18.00 na aktywny wypoczynek dzieci.

Pozytywny i wszechstronny wpływ gier i zabaw na rozwój dzieci jest wynikiem dodatnich, radosnych emocji, które korzystnie wpływają na samopoczucie, a także aktywności fizycznej, stwarzającej warunki do aktywnego wypoczynku. Oprócz tego zwiększają odporność, uczą współpracy w zespole.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 387