Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 listopada 2022 imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Kurtki przejściowe damskie – wszystko, co musisz wiedzieć, aby znaleźć swój ideał na jesień

Artykuł partnera   
środa, 30 listopada 2022 06:00

Kurtki przejściowe damskie Jesień to czas, kiedy warto zaopatrzyć się w nieco cieplejszą kurtkę.

Wybór nie jest łatwy, gdyż w sklepach znajdziesz wiele fasonów – sportowych, casualowych, jak i eleganckich. Czym się kierować przy zakupie okrycia wierzchniego? Jakie kurtki będą modne w nadchodzącym sezonie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 

Świąteczna akcja pomocy- Miłosierny jak Samarytanin

Tomasz Mańko   
wtorek, 29 listopada 2022 06:00

Świąteczna Akcja PomocyDzięki staraniu i zaangażowaniu Zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim około 250 rodzin z terenu powiatu radzyńskiego otrzyma świąteczną paczkę żywnościową w ramach projektu „Świąteczna akcja pomocy- Miłosierny jak Samarytanin”.

Ponadto dzieci z tych rodzin zostaną obdarowane specjalnie przygotowanymi prezentami świątecznymi. Obdarowane rodziny i ich dzieci są podopiecznymi Punktu Wydawania Żywności funkcjonującego przy Zborze w Radzyniu Podlaskim. Wydanie pakietów żywnościowych odbędzie się w sobotę 3 grudnia w godz. 9.00, 10.00, 11.00, zaś przekazanie świątecznych prezentów dla dzieci odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2022 r.

 

Zdrowe przekąski – po co sięgnąć, gdy jesteśmy głodni?

Artykuł partnera   
poniedziałek, 28 listopada 2022 06:00

Zdrowe przekąski – po co sięgnąć, gdy jesteśmy głodni?Spontaniczne wybory żywieniowe i podjadanie między posiłkami, to jedne z powodów, przez które przybieramy na wadze. Przyczyn podjadania jest wiele, jednak zdarzają się sytuacje, że mimo skrupulatnie zaplanowanego jadłospisu musimy kupić coś w sklepie, żeby zaspokoić głód. Jakie produkty można zaliczyć do zdrowych przekąsek?

Dlaczego podjadamy?

Główną przyczyną podjadania między posiłkami jest źle skomponowana, niedoborowa dieta, która nie pokrywa zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze. Może się tak dziać nawet w przypadku przyjmowania nadmiaru kalorii. Jeżeli jednak przyjmujemy zbyt mało kalorii, również nasza chęć na podjadanie wzrośnie.

 

Miasto będzie sypać solą z piaskiem

Mariusz Szczygieł   
piątek, 25 listopada 2022 06:00

Popadało...Popadało i pojawił się problem - jest ślisko.

W Urzędzie Miasta policzyli, posprawdzali i ocenili, że z powodu dwukrotnej zwyżki cen soli przemysłowej koszt jednorazowego posypania ulic Radzynia solą kosztowałby około 25 000 zł. Rok temu było to 15 tys. zł. Koszt zimowego dyżuru pracownika PUK wzrósł z 2,5 do 3,1 tys. zł. No i jeśli popada bardziej, to odśnieżanie ulic może być wielkim obciążeniem dla budżetu miasta.

- W związku z tym rozważano alternatywne rozwiązania i padła propozycja, by ulice były posypywane nie sama solą, ale mieszanką soli z piaskiem. - pisze rzeczniczka urzędu na stronie Miasta.

 

Wybory zarządzono na 15 stycznia

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 listopada 2022 06:00

Głosowanie już w styczniuTrzy komitety wyborcze wystawią swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wyznaczył niedzielę 15 stycznia 2023 roku na dzień, w którym wyborcy z okręgu nr 8 (bloki przy ulicy Spółdzielczej) wskażą nowego radnego, który zastąpi w Radzie Elbietę Zając.

 

„Jesteście przykładem jak żyć i kochać” – Złote Gody 2022

Karol NIewęgłowski / Urząd Miasta Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 21 listopada 2022 16:00

Złote Gody 202211 par małżeńskich z terenu miasta w niedzielę, 20 listopada świętowało 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość w urzędzie, poprzedziła msza święta, sprawowana w intencji jubilatów, podczas której małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską.

Jak zaznaczył na wstępie eucharystii proboszcz parafii ksiądz Krzysztof Pawelec, obecność dostojnych jubilatów na mszy, to świadectwo wiary i miłości. - Jesteście dla Waszych rodzin przykładem, jak żyć i jak kochać. Oprócz radości,w każdym związku bywają i gorsze dni. Swoim życiem pokazaliście, że można przetrwać wszystko i być razem. Niech Pan Bóg obdarza Was zdrowiem i błogosławi Wam na dalsze lata. Bądźcie dla siebie wsparciem, a dla innych przykładem – mówił kapłan.

 

Radzyńscy motocykliści zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI

Karol Niewęgłowski   
sobota, 19 listopada 2022 12:30

Motomikołajki 2022Radzyński Klub Motocyklowy AIKI BIKER, Lubelska Akademia Aikido oraz niezrzeszeni radzyńscy motocykliści i motocyklistki serdecznie zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI, które jak co roku odbędą się na parkingu przy TESCO.

W niedzielę 4. grudnia od godziny 10:00 do 14:00 motocykliści w mikołajowych przebraniach będą czekać na wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość najmłodszym oraz ich rodzinom.

- To już pewnego rodzaju tradycja, że co roku w grudniu organizujemy motomikołajki. Ten rok przyniósł pewne zmiany w organizacji tego wydarzenia i mamy nadzieję, że zostanie to wszystko pozytywnie odebrane – wyjaśnia Kamil Kwaśny, prezydent Aiki Biker.

 

Kolejna inwestycja drogowa w Powiecie Radzyńskim - czas na Świerże

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
piątek, 18 listopada 2022 06:00

Podpisanie umowy

16 listopada br. w budynku Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim została podpisana umowa na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 1255L od szosy wojewódzkiej nr 814 do Branicy Suchowolskiej. Wyremontowany odcinek ma niecałe dwa kilometry.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Fedro Sp. Z O.O. W jej imieniu umowę podpisał Dyrektor Zarządu Andrzej Rząsowski. Po stronie zamawiających podpisali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając oraz Skarbnik Justyna Sałaj. W wydarzeniu uczestniczyli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz – partner w projekcie, Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk, a także pracownicy wydziału inwestycji.

 

ZAPISY NA PACZKI ŚWIĄTECZNE dla uchodźców z Ukrainy

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 17 listopada 2022 06:00

Prezenty dla uchodźców z UkrainyZbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim w ramach realizowanego projektu "Miłosierny Samarytanin" rozpoczyna zapisy na paczki świąteczne dla uchodźców z Ukrainy i ich dzieci, którzy  przebywają na terenie miasta oraz powiatu radzyńskiego.

Zainteresowani mogą zgłosić swój udział w akcji  osobiście w Klubie ukraińskim w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Parkowa 35 w każdą niedzielę o godz. 15:00 lub telefonicznie pod nr 508 874 241.

 

ZUS: mobilna aplikacja do składania wniosków o 500 plus

Maciej Raszewski   
środa, 16 listopada 2022 06:00

mZUSZUS uruchomił swoją pierwszą aplikację mobilną. Dzięki niej będzie można złożyć wniosek o świadczenia rodzinne np. 500 plus czy Dobry Start 300 plus.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze 500+ lub o świadczenie Dobry Start 300+ od dziś mogą to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji rodzice mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

 

56 studentów rozpoczęło naukę w radzyńskiej Filii ABNS

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 listopada 2022 06:00

Przyjęcie do grona studentówW poniedziałek 14 listopada br. w radzyńskiej Filii Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II (w ZSP) uroczyście zainaugurowano po raz pierwszy nowy rok akademicki.

Minister Edukacji i Nauki udzielił uczelni pozwolenia na utworzenie w Filii uczelni studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. Na dwóch kierunkach studia rozpoczęło w sumie 56 studentów.

W uroczystości uczestniczył również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

 

Narodowe Święto Niepodległości 2022 w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
wtorek, 15 listopada 2022 06:00

Narodowe Święto Niepodległości 2022 w Radzyniu Podlaskim

 

Wieczornica w Żabikowie z okazji Święta Niepodległości

Daniel Howorus   
wtorek, 15 listopada 2022 06:00

Ognisko na wieczonicy10 listopada 2022 r. mieszkańcy Gminy Radzyń Podlaski świętowali obchody 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18.30 w altanie koncertowej przy Szkole Podstawowej w Żabikowie, gdzie zapłonęły Ognie Niepodległości. W wydarzeniu udział wzięli: poseł na Sejm RP Marcin Duszek, wójt gminy Wiesław Mazurek, jego zastępca Anna Grochoła, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Palica, skarbnik Zenon Matejek dyrektor szkoły Anna Koczkodaj a także radni gminy, dyrektorzy szkółoraz sołtysi i mieszkańcy gminy.

Zgromadzeni uczestnicy wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie oraz wysłuchali koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Nurzyńskiego.

 

NIK ma zastrzeżenia po kontroli w PEC-u

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 14 listopada 2022 06:00

PEC w Radzyniu PodlaskimNIK skontrolował 4 z 8 spółek komulanych w województwie lubelskim, które wytwarzały ciepło w wyniku spalania węgla. Jedą z nich był radzyński PEC.

Kontrola dotyczyła lat 2018-2021. Głównym jej celem było sprawdzenie, czy gminne przedsiębiorstwa energetyki cieplnej (PEC) działające w województwie lubelskim dotrzymywały obowiązujących standardów emisyjnych oraz zapewniły prawidłową eksploatację instalacji i urządzeń ograniczających nadmierną emisję pyłów i gazów. W kontroli zbadano również zawieranie i realizację umów na dostawy węgla, realizację przedsięwzięć inwestycyjnych, sytuację ekonomiczno-finansową w aspekcie możliwości realizacji statutowych zadań, a także przestrzeganie przepisów o zasadach wynagradzania członków zarządów i rad nadzorczych.

 

ZUS: Od 2023 r. każdy płatnik składek z aktywnym profilem na PUE ZUS

Maciej Raszewski   
poniedziałek, 14 listopada 2022 06:00

ZUSOd 1 stycznia 2023 roku każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Platforma wystartowała w 2012 roku. Korzysta z niej już w kraju ponad 10,6 miliona użytkowników: osób fizycznych, lekarzy, płatników składek. PUE ZUS jest cały czas rozwijana, aby coraz lepiej służyć klientom.

PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Po potwierdzeniu swojej tożsamości – przez internet – można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i składkach oraz wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe.

 

Będzie elektryfikacja naszej linii kolejowej. Umowy podpisane

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 10 listopada 2022 06:00

Umowy podpisaneMarszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ireneusz Merchel złożyli we wtorek 8 listopada br. w Janowie Lubelskim podpisy na 5 umowach z Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+.

Wśród podpisanych umów znajduje się także najważniejsza dla nas, dotycząca elektyfikacji linii kolejowej nr 30 Łuków - Lublin o wartości 56,7 mln zł. 

Dzięki elektryfikacji naszej linii przewoźnicy będą mogli wykorzystać nowoczesne, ekologiczne pociągi i przygotować atrakcyjną ofertę podróży.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 514