Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 czerwca 2019 imieniny: Gerwazego, Protazego

Otwarcie Słonecznej Czytelni

Michał Maliszewski   
środa, 19 czerwca 2019 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na uroczyste otwarcie „SŁONECZNEJ CZYTELNI”, które odbędzie się 26 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Spółdzielczej 8.

W programie zabawy animacyjne dla dzieci, Zumba z Pawłem Jabłońskim oraz słodki poczęstunek. Otwarcie „Słonecznej Czytelni” jest zwieńczeniem projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Przesmyckiego, sfinansowanego ze środków Fundacji Santander.

 

Ile masz na koncie w ZUS? Ruszyła wysyłka informacji

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
środa, 19 czerwca 2019 07:00

ZUSKażdy, kto ma odłożoną choćby jedną składkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce „Informację o stanie konta ubezpieczonego”. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury.

ZUS rozpoczął wysyłkę prawie około 20,5 mln pism z „Informacją o stanie konta ubezpieczonego”. Około 2,5 mln z nich dotrze do klientów przez internet. Osoby zarejestrowane w Platformie Usług Elektronicznych ZUS będą mogły zobaczyć „Informację” na swoim profilu w PUE. Pozostali klienci dostaną list tradycyjną pocztą.

 

Siłownie pod chmurką już są!

Michał Maliszewski   
środa, 19 czerwca 2019 07:00

Siłownie na świeżym powietrzuOd kilku dni przy ścieżce rowerowej koło ulicy Wyszyńskiego oraz nad radzyńskim zalewem zostały zainstalowane siłownie na świeżym powietrzu.

Urządzeń co prawda, nie ma zbyt wiele, bo w tych dwóch miejscach znajdziecie po trzy elementy do ćwiczeń, jednak radzynianie chętnie z nich korzystają robiąc przerwę w podróżowaniu rowerem. Używanie zamontowanych maszyn poprawia między innymi: mięśnie nóg, stawów biodrowych, pośladków, barków, ramion, brzucha oraz ogólnie zwiększają koordynację ruchową. Warto skorzystać, jeśli jesteście w pobliżu.

 

Projekt PCK wzywa do działania!

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

PlakatProjekt "Aktywni na 100 lat" polega na zwiększeniu zaangażowania młodzieży w działalność wolontariacką w swoich środowiskach lokalnych.

Działania w ramach projektu będą prowadzone w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Łukowie, Lubartowie, Tomaszowie Lubelskim, Kraśniku, Biłgoraju, Dęblinie, Hrubieszowie, Opolu Lub., Radzyniu Podlaskim, Puławach, Włodawie. W każdym z oddziałów rejonowych PCK zostanie zrekrutowana młodzież w wieku 15-29 lat do udziału w projekcie: 20 osób (I grupa) w 2019 roku oraz 20 osób (II grupa) w 2020 roku, łącznie 420 osób w całym województwie podczas całego trwania projektu.

 

Przyjdź na Dni Czemiernik!

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

PlakatW imieniu organizatorów zapraszamy na Dni Czemiernik.

Wydarzenie odbędzie się 29 oraz 30 czerwca br.

Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do przybycia!

 

II Zjazd w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Fotorelacja

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

Zjazd Absolwentów I LO

 

Władze miasta namawiają do udziału w ankiecie

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

LogotypyBurmistrz Radzynia Podlaskiego zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta o wypełnienie ankiety dotyczącej pozyskania przez miasto środków finansowych w ramach programu „Rozwój lokalny” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Nabór ma na celu wsparcie małych i średnich miast w podniesieniu standardu życia mieszkańców w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska (w tym czystej energii i zrównoważonego transportu), polityki społecznej (w tym ograniczenia ubóstwa, rozwoju polityki mieszkaniowej i wzrostu zatrudnienia) oraz wsparcia lokalnego rynku pracy i przedsiębiorczości. Poniższa ankieta pozwoli Miastu określić kierunki wokół, których powinny koncentrować się planowane działania.

 

90 lat OSP Zakrzew

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

Zdjęcie grupowe16 czerwca 2019 r. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie obchodziła uroczystość 90-lecia swojego istnienia. Jubileusz licznie zgromadził mieszkańców okolicznych miejscowości oraz delegacje strażaków z OSP.

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie tradycyjnie poprzedził przemarsz pododdziałów w asyście Orkiestry Dętej z Ostrowa Lubelskiego. Meldunek złożony przez Komendanta Placu – dh Tomasza Grabowskiego Komendantowi Powiatowemu PSP w Radzyniu Podlaskim – bryg. Witoldowi Grajcarowi rozpoczął część oficjalną.

 

Stawiamy na jakość, doświadczenie i tradycję – 110 lat Spomleku

Jakub Płecha   
wtorek, 18 czerwca 2019 07:00

Konferencja w SpomlekuW poniedziałek (17.06) Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek zaprosiła dziennikarzy na konferencję zorganizowaną z okazji jubileuszu 110 lat istnienia zakładu. Ponad 100 lat temu rozpoczęła się serowarska przygoda, która swój fundament opiera na idei spółdzielczości.
- Na samym początku, warto podkreślić, że jubileusz nie obchodzimy z okazji istnienia spółdzielni w Radzyniu – mówił Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, Edward Bajko. – Traktujemy to szerzej. Spomlek jest kontynuatorem tradycji spółdzielczych. To jest dla nas bardzo ważne.

 

Charytatywnie dla Marcela. Fotorelacja

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:00

Alpaki podczas imprezy Radzyń gra dla Marcela

 

Tata chętnie idzie na urlop ojcowski, rzadko na rodzicielski

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:00

ZUSOjcowie nadal rzadko biorą na siebie opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem, gdy może z nim zostać mama. Za to wielu mężczyzn korzysta z urlopu przeznaczonego specjalnie dla nich, czyli urlopu ojcowskiego.

Po narodzinach dziecka rodzice mogą skorzystać z kilku urlopów: macierzyńskiego, rodzicielskiego i ojcowskiego. Osoba ubezpieczona w ZUS dostaje podczas nich zasiłek macierzyński. Warto pamiętać, że z każdego z tych urlopów może skorzystać tata dziecka.

 

I Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING YOUR LIFE

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:00

Wspólne zdjęcie7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SING YOUR LIFE. Celem konkursu zorganizowanego pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka było propagowanie nauki języka angielskiego, prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów oraz motywowanie ich do rozwijania kompetencji językowych.

W konkursie wzięło udział czterdziestu trzech wykonawców reprezentujących sześć szkół z terenu Gminy Radzyń Podlaski. Soliści i zespoły rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. O wynikach konkursu zdecydowało jury w składzie: Tomasz Nurzyński, kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Radzyń Podlaski, Aaron Ochola - rodzimy użytkownik języka angielskiego, nauczyciel ze szkoły językowej Euroschool w Radzyniu Podlaskim i Piotr Skowron - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Białce.

 

Miasto startuje z modernizacją oświetlenia drogowego

Michał Maliszewski   
sobota, 15 czerwca 2019 07:00

Ulica z lampamiKilka dni temu Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim w Biuletynie Informacji Publicznej umieścił informację o przetargu na dostawę i montaż lamp ulicznych działających w technologii LED.

Jest to związane z modernizacją całego oświetlenia drogowego w naszym mieście. Aktualnie zamontowane lampy mają już swoje lata, nie emitują wystarczająco dużo światła oraz są energochłonne. Ich niską efektywność możemy zauważyć na ulicy Wisznickiej, na której nie raz dochodziło do potrącenia pieszych na przejściach. Nowe oprawy oświetleniowe mają mieć łączną moc nie wyższą niż 60,587 kW. Jest to jeden z kryteriów podczas oceniania złożonych ofert.

 

Ruszył remont kaplicy na cmentarzu parafialnym

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 czerwca 2019 07:00

Roboty budowlane na cmentarzuMimo żaru lejącego się z nieba przy kaplicy na cmentarzu parafialnym rozstawiono rusztowania i rozpoczęto jej renowację.

Kapitalny remont obejmie całość zabytkowego obiektu: wnętrze, ściany zewnętrzne kaplicy, schody, konstrukcje dachowe, a także odwodnienie obiektu i kryptę. Teraz pracownicy uzupełniają ubytki w elewacji oraz rozbierają schody, które rozpadały się same zagrażając bezpieczeństwu. Wewnątrz trwa naprawa uszkodzonych tynków.

 

XII Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 czerwca 2019 07:00

Grupa taneczna11 czerwca 2019 r. odbył się po raz XII Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Podczas turnieju zaprezentowały się 63 zespoły: tańca współczesnego i nowoczesnego. Wydarzenie otworzył Zespół Taneczny „Ballo” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Komisja w składzie: Marta Smogorzewska - przewodnicząca Komisji, Marcin Górny i Jagoda Chudzik postanowiła nagrodzić zespoły:

 

Kolejna edycja Działaj Lokalnie!

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 czerwca 2019 07:00

Plac zabawChciałbyś ciekawych zajęć dla Twoich dzieci? A może wspólnie z sąsiadami chcecie zagospodarować skrawek zieleni w waszej miejscowości, wyremontować krzyż lub kapliczkę?

A może wspólnie z kolegami chcecie zorganizować cykl spotkań z grami planszowymi, warsztaty wokalne albo teatralne? Na takie i inne działania wokół dobra wspólnego można zdobyć pieniądze w programie "Działaj Lokalnie". Formularz wniosku jest łatwy, a wnioski składa się przez internet do 25 czerwca 2019 roku. Adres strony: http://system.dzialajlokalnie.pl. W procesie pisania, realizacji projektu i jego rozliczania pomagają lokalni koordynatorzy. Można zdobyć do 6.000 złotych, a zaplanowane działania powinny być dostępne dla wszystkich, promowane lokalnie i muszą trwać conajmniej 3 miesiące.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 406