Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 kwietnia 2019 imieniny: Kaji, Leona, Łukasza | Dzień Ziemi

Wesołego Alleluja!

Michał Maliszewski   
sobota, 20 kwietnia 2019 07:00

Wesołych Świąt

Drodzy Czytelnicy,

To już 6-ty rok gdy w imieniu redakcji mam zaszczyt złożyć Wam świąteczne życzenia.

 

ZRÓB PRZEGLĄD, WYGRAJ SKUTER!

REKLAMA   
piątek, 19 kwietnia 2019 16:20

Zrób przegląd, wygraj skuter!

 

 

 

Już teraz możesz wziąć udział w wielkim konkursie i wygrać skuter! Jak?

W konkursie mogą wziąć udział Klienci Stacji Kontroli Pojazdów INTERTRANSPORT przy ulicy Budowlanych 5a.

Aby dołączyć do zabawy, wystarczy wykonać badanie techniczne pojazdu a następnie napisać co podoba Ci się na stacji INTERTRANSPORT.

Ostatnim etapem konkursu jest przybycie na rozdanie nagród. Akcja promocyjna trwa do końca czerwca!

Dlaczego warto przyjechać właśnie do nas?

 

Informacja ws odpadów BIO i budowlanych

Piotr Tarnowski Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski   
piątek, 19 kwietnia 2019 07:00

LOGOMiasto Radzyń Podlaski przypomina, że obowiązuje limit odbieranych odpadów biodegradowalnych z domów jednorodzinnych oraz oddawanych odpadów budowlanych w PSZOK-u .  

Limit oddawanych odpadów obowiązuje na podstawie uchwały Rady Miasta Radzyń Podlaski Nr XLI/261/2017 z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Prace ruszyły – skatepark na wakacje!

Michał Maliszewski   
piątek, 19 kwietnia 2019 07:00

KoparkaTrwa inwestycja, która tak odwlekła się w latach, że niektóre osoby, które o nią wnioskowały, wyjechały już z miasta na studia.

Mowa tu o skateparku, który właśnie powstaje na Bulwarach! W tym momencie trwają prace związane z wyrównaniem terenu oraz wyznaczeniem jego obszaru. Skatepark wydaje się być całkiem spory, ponieważ zaczyna się od asfaltu przy murze plebanii, a kończy łukiem, w połowie dawnego asfaltowego boiska. Kolejnymi etapami prac będzie utworzenie nawierzchni oraz zamontowanie urządzeń do ewolucji na deskorolce, rolkach czy BMX-ie. Elementów na placu będzie niewiele, ale wiemy, że takie miejsca przyciągają fanów ekstremalnej jazdy i możemy spodziewać się tu gości z sąsiednich miast.

 

Gmina Borki zaprasza sportowców i miłośników Nordic Walking na IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303

Małgorzata Kulikowska UG Borki   
piątek, 19 kwietnia 2019 07:00

Zawodnicy na starcieGmina Borki po raz kolejny zaprasza na Bieg Pamięci Dywizjonu 303 w miejscowości Stara Wieś, który odbędzie się już niebawem – 14 lipca.

Uczestnicy będą mieć do wyboru dwie trasy: krótką na dystansie 3.303 km oraz bieg główny na dystansie 11,303 km. Będzie można także sprawdzić się na trasie marszu Nordic Walking (5,303 km). Długości tras są wartościami symbolicznymi. Nawiązują do numeru słynnego Dywizjonu 303 – pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych, który wsławił się w słynnej bitwie o Anglię w czasie drugiej wojny światowej.

 

Ważne dla wcześniejszych emerytek, które urodziły się w 1953 r.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
czwartek, 18 kwietnia 2019 07:00

ZUSCzęść emerytek, które urodziły się w 1953 roku, może liczyć teraz na wyższe świadczenie. To dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Żeby z niego skorzystać, część kobiet musi zgłosić się do 23 kwietnia do ZUS.

Trybunał Konstytucyjny zbadał sprawę kobiet, które urodziły się w 1953 roku i były na wcześniejszej emeryturze (przyznanej na podstawie art. 46 ustawy emerytalnej). Według przepisów obowiązujących przed 2013 rokiem mogły one po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego wystąpić o nową emeryturę, liczoną wtedy na korzystnych zasadach. Ale 1 stycznia 2013 roku przepisy się zmieniły i zamiana wcześniejszego świadczenia na emeryturę powszechną przestała być tak opłacalna.

 

Droga krzyżowa z dziada pradziada

Michał Maliszewski   
czwartek, 18 kwietnia 2019 07:00

Chłopcy z lampionamiWczoraj (17.04)  o godzinie 19.00 w Paszkach Dużych odprawiono drogę krzyżową, która poprowadzona została główną ulicą tej miejscowości.

Mało kto wie, że w tej wsi tradycja odprawiania Męki Pańskiej jest wielopokoleniowa, a w samej miejscowości jest tyle samo kapliczek i krzyży, co stacji drogi krzyżowej. Poinformowała nas o tym i zaprosiła na wspólną modlitwę sołtys Paszk Dużych, Kazimiera Krzyształowicz. Na wspólną modlitwę zgromadziło się liczne grono mieszkańców. Paszkowianie zajęli się nawet prowadzeniem drogi krzyżowej. Na zmianę odczytywano kolejne stacje Męki Pańskiej i rozważania.

 

W poszukiwaniu nowej Rihanny - I can be a star!

Michał Maliszewski   
środa, 17 kwietnia 2019 07:00

I can be a starZapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej " I can be a star 2019"

Gościem specjalnym oraz jurorem Konkursu Piosenki Angielskiej "I can be a star 2019" będzie Wojtek Cugowski.

Zgłoś się już dziś! Więcej informacji otrzymacie w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie -  osoba odpowiedzialna: Magdalena Domańska, tel. 83 351 80 67.

 

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Zarząd Fundacji „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”   
środa, 17 kwietnia 2019 07:00

Zbiórka żywności5-6 kwietnia 2019 r. w sklepach: „TESCO” ul. Stagrowskiego, Delikatesy „CENTRUM” ul. Chmielowskiego i „Biedronka” na ulicy Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka żywności dla osób potrzebujących.

Zebrano 694,74 kg żywności. Akcja ta została zorganizowana przez Lubelski Bank Żywności przy współpracy partnera lokalnego - Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Zbór „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaski i Fundację „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”. Zarząd Fundacji dziękuje dyrekcji sklepów: Tesco, Biedronka i Delikatesy „Centrum” za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tej akcji.

 

Ewa Kochnio po ślubowaniu!

Michał Maliszewski   
środa, 17 kwietnia 2019 07:00

Nowa radna - Ewa Kochnio16 kwietnia br. podczas VI sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Joanna Ochnio wręczyła Ewie Kochnio zaświadczenie o wyborze na Radnego Rady Gminy Radzyń Podlaski.

Przypomnijmy, jest to osoba z Komitetu Wyborczego Wyborców Wiesława Mazurka, która wygrała wybory uzupełniające do Rady Gminy. Uzyskała wtedy 145 do 96 głosów, a jej kontrkandydatem był Tomasz Daniluk. Nowa radna przed przystąpieniem do wykonywania mandatu złożyła ślubowanie, a następnie przyjęła gratulacje od wójta gminy Wiesława Mazurka, jego zastępcy Anny Grochoły, przewodniczącej RG Barbary Palicy i całej rady.

 

Część uczniów solidarna z nauczycielami

Michał Maliszewski   
środa, 17 kwietnia 2019 07:00

Manifest uczniówWczoraj (16.04) o ósmej rano kilkunastu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego postanowiło pokazać lokalnej społeczności, że popierają strajk nauczycieli.

Grono uczniów znajdujących się przed budynkiem szkoły nie było zbyt liczne. Zgromadzeni twierdzili, że głównym powodem była zbyt wczesna godzina manify. Podobna akcje solidarności uczniów z nauczycielami odbywają się w całej Polsce. Wydarzenie utworzone na Facebooku o nazwie „Strajk uczniowski na rzecz demokratycznej szkoły” zebrało ponad 140 tysięcy osób zainteresowanych takimi działaniami.

 

Zabawa odmładza duszę, czyli wycieczka do Lublina

Michał Maliszewski   
wtorek, 16 kwietnia 2019 07:00

Na sali zabaw12 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Głównym punktem wyprawy była Manofaktura słodyczy ,,Cukier – Lukier”. Jest to najmniejsza fabryka lizaków i cukierków na świecie, gdzie własnoręcznie produkowane są cukierki karmelki oraz lizaki w ponad 50 smakach! Ponadto do słodyczy dodawane są naturalne barwniki z warzyw i owoców oraz olejki zapachowe.

 

Będą nowe mieszkania socjalne o nieco niższym standardzie

Michał Maliszewski   
wtorek, 16 kwietnia 2019 07:00

Burmistrz Jerzy RębekUlica Budowlanych staje się powoli zapleczem socjalnym dla osób potrzebujących mieszkania. 32 lokale zostały oddane do użytku w ubiegłym roku. Teraz burmistrz chce stworzyć kolejne mieszkania, o niższym standardzie.

- Trwają prace studyjne związane z przygotowaniem projektu adaptacji budynku biurowego po dawnym SPB, na kolejny budynek socjalny – powiedział podczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek. Jest to obiekt po dawnej siedzibie Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego.

 

Niedziela Palmowa 2019

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:00

Niedziela palmowa 2019

 

Świętowali 10-lecie sklepu Zander na zawodach wędkarskich

REKLAMA   
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:00

Na rybach32 wędkarzy zmierzyło się w niedzielę 14 kwietnia, w zawodach wędkarskich, na radzyńskiej „Cegielni”.

Okazją do sprawdzenie swoich umiejętności w ten piękny, wiosenny, ale bardzo wietrzny dzień było świętowanie 10-lecia sklepu wędkarsko-zoologicznego Zander.

Najlepszym wędkarzem tego dnia okazał się Marek Kowalski, który z wód zalewu wyłowił łącznie 2.180 g ryb. Tuż za nim, z wynikiem 2.010 g uplasował się Kazimierz Karwowski, a miejsce 3 zajął Krzysztof Kostrzewa z wynikiem 1.960 g.

Kolejne nagrodzone tego dnia miejsca zajęli:

 

Wicie palm, malowanie pisanek... To wszystko w Szkole w Zakrzewie

Michał Maliszewski   
sobota, 13 kwietnia 2019 07:00

Przygotowane ozdoby świąteczne11 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Zakrzewie Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Wielkanocny.

W przygotowanie asortymentu świątecznego włączyli się uczniowie klas IV – VII. Na stoisku można było kupić palmy, stroiki, jajka ozdobne i pisanki, lampiony, zawieszki, pojedyncze kwiaty do własnych kompozycji oraz owies. Nie zabrakło również babeczek, które rozeszły się w mgnieniu oka. Jednym słowem każdy znalazł coś dla siebie. Zebrane przez Samorząd pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody dla uczniów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 396