Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 listopada 2018 imieniny: Albert, Janusz, Konrad

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP

Michał Maliszewski   
środa, 21 listopada 2018 07:00

PlanszaPo raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Ta międzynarodowa kampania, organizowana od 2008 r. w ponad 170 krajach świata, w tym w Polsce, ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

 

Za nami pierwsza sesja Rady Miasta w nowej kadencji

Michał Maliszewski   
środa, 21 listopada 2018 07:00

Rada Miasta 2018-2023Wczoraj, 20 listopada br. o godzinie 10.00 na pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miasta radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie.

Wybrano także przewodniczącego RM wraz z zastępcami. Na początku sesję poprowadził najstarszy z radnych, Włodzimierz Sieromski. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Stefan Góra przekazał na ręce nowych radnych zaświadczenia, a następnie każdy z nich złożył ślubowanie. Listę obecności odczytał najmłodszy z samorządowców, Bartłomiej Miłosz.

 

Szanty w ROKu? Już w ten piątek!

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 listopada 2018 07:00

PlakatKlub  Żeglarski Korab przy współpracy Z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury organizuje 23 listopada koncert szant, ballad i kolęd.

Zagrają: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Więcej informacji na plakacie. 

Zachęcamy do uczestnictwa.

 

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw z Gminy Radzyń Podlaski

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 listopada 2018 07:00

PlakatGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zaprasza do udziału w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej Sołectw z Gminy Radzyń Podlaski.

Zgłoszenia drużyny należy dokonać w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim, do 30 listopada 2018 r. Termin i miejsce turnieju jest uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy pok. Nr. 9, bądź pod nr tel. 501120729.

 

Natalia Dyjak z GOK w Ulanie-Majoracie laureatką konkursu „Ojczyzno moja najmilsza”

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 listopada 2018 07:00

Natalia Dyjak z GOK  w Ulanie-Majoracie laureatką konkursu „Ojczyzno moja najmilsza”Lubelskie Centrum Spotkania Kultur 9 listopada br. rozbrzmiewało patriotyczną pieśnią, poezją i prozą.

Na scenie w Sali Operowej CSK odbył się Jubileuszowy Koncert Galowy 10. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Wystąpiły chóry, duety  i soliści, a także recytatorzy. Na finał odczytano konkursowy protokół, wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom. Natalia Dyjak otrzymała wyróżnienie recytatorskie i wokalne.Do eliminacji w  konkursie recytatorskim przystąpiło 80 osób z całego  województwa a nagrodzono i wyróżniono kilkanaście. Tym bardziej gratulujemy Natalii sukcesu artystycznego i dziękujemy za patriotyczną reprezentację naszej „małej Ojczyzny” na forum wojewódzkim.

 

Wykład o Lwowskich Orlętach w ramach UTW

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 listopada 2018 07:00

Bożena PłatekRadzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład o obronie Lwowa przez Orlęta. 

Prelegentem będzie Bożena Płatek. Towarzyszyć jej będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada, w czwartek, o godzinie 15.00 w sali kina Oranżeria. 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Podsumowanie kadencji według Sławomira Sosnowskiego

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 listopada 2018 07:00

Sławomir SosnowskiOstatnie dni pracy Sławomira Sosnowskiego, jako marszałka województwa lubelskiego właśnie upływają.

Zapytaliśmy go o komentarz sytuacji, związanej w wyborami samorządowymi i ich wynikiem. Władze w sejmiku wojewódzkim przejmuje Prawo i Sprawiedliwość, natomiast PSL zszedł do drugiego szeregu. – Można się cieszyć z tego, że pan Kaczyński nie zniszczył PSL-u doszczętnie, tak jak zakładał, bo jest wiele argumentów na to i nie chcę ich powtarzać, zobaczymy tylko jak wypełni te obietnice, że będą płynęły jak rzeka pieniądze do tych, którzy mają znaczek PiS-u. Czas pokaże, po czynach poznamy – rozpoczął marszałek.

 

Podsumowanie pracy powiatu według Lucjana Kotwicy

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 19 listopada 2018 07:00

Lucjan KotwicaDobiegła końca kadencja 2014-2018.

Podczas podpisania dwóch umów na dofinansowanie projektów (tutaj!) starosta radzyński Lucjan Kotwica przedstawił zarys pozyskiwania środków przez powiat radzyński w czasie swojej 4-letniej pracy.

- Przez ostatnie cztery lata my pozyskaliśmy dla powiatu 52 miliony złotych – mówił Kotwica. – Gdyby dodać do tych pieniędzy sumy pozyskane od gmin na wkłady własne do projektów, które realizowaliśmy i pieniądze z Funduszu Pracy, a to też środki unijne, to łącznie pozyskaliśmy 76 milionów złotych przez cztery lata. Może tego tak nie widać w Radzyniu, bo te pieniądze poszły na teren całego powiatu. Beneficjentami byli mieszkańcy wszystkich gmin. Chcieliśmy to robić sprawiedliwie i uczciwie – oznajmił starosta.

 

Przystanek Niepodległość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 19 listopada 2018 07:00

Przedszkolaki w ZSP9 listopada 2018 r. społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uczciła 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Cykl uroczystości rozpoczęło wystąpienie dyrektor dr Grażyny Dzidy, która przywitała gości oraz nauczycieli i uczniów ZSP a następnie wprowadziła zebranych w tematykę spotkania. Piosenka i taniec w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 były pięknym świadectwem patriotyzmu najmłodszego pokolenia Polaków. Grupa Artystyczna EKSPLANATION w swoim pokazie „Droga do wolności” przypomniała uczniom historię Polski z lat 1772 – 1921, prezentując nie tylko multimedialny pokaz historyczny, ale również zebrane eksponaty historyczne. Uczniowie mogli wziąć do ręki replikę szabli czy dotknąć kajdan z syberyjskich kazamatów.

 

Przyjdź na uroczystości 600-lecia Domaszewnicy!

Michał Maliszewski   
sobota, 17 listopada 2018 07:00

PlakatWójt gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, mieszkańcy Domaszewnicy, Kolonii Domaszewnica i Kolonii Domaszewskiej zapraszają na Obchody 600-lecia wsi Domaszewnica i 100-lecia Odzyskania  przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w 18 listopada 2018 roku w Domaszewnicy.

Poniżej prezentujemy program uroczystości:

12.00  Msza Święta w Kościele pw. Św. Zofii w Zofiborze

 

Konferencja Ekonomiczna „Młody człowiek w świecie finansów” w ZSP

Michał Maliszewski   
sobota, 17 listopada 2018 07:00

Plakat29 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II po raz trzeci odbędzie się Konferencja Ekonomiczna „Młody człowiek w świecie finansów”.

Konferencja organizowana jest we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Narodowym Bankiem Polskim Oddziałem Okręgowym w Lublinie.

Celem konferencji jest kształtowanie u młodzieży umiejętności  poruszania się w świecie finansów, inwestowania oraz unikania zagrożeń transakcji finansowych.

Zapraszamy!

 

Kiermasz Andrzejkowy w Borkach

Paweł Niewęgłowski   
sobota, 17 listopada 2018 07:00

PlakatW niedzielę 25 listopada w Zespole Placówek w Borkach odbędzie się Kiermasz Andrzejkowy. To już kolejna okazja, aby zaopatrzyć się w apetyczne produkty i cieszące oko dekoracje i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Na stoiskach zaprezentowana zostanie zdrowa żywność oraz smakołyki przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Coś dla siebie znajdą również fani rękodzieła. Do kupienia będą ozdoby choinkowe w przeróżnej formie: bombki, stroiki czy łańcuchy. Tradycyjnie pojawią się również Panie prezentujące haft i swoje małe arcydzieła – serwetki i obrusy. Pojawią się również lokalni producenci żywności – chętni kupią eko dżemy, olej lniany i miód.

 

9 milionów na stole. Umowy na dofinansowanie dwóch projektów podpisane

Michał Maliszewski   
sobota, 17 listopada 2018 07:00

Podpisanie umowyWczoraj, 16 listopada r. o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podpisano dwie umowy pomiędzy Samorządem Województwa Lubelskiego a Powiatem Radzyńskim i Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej.

Chodzi o przyznane przez UM dofinansowanie na projekty: kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej oraz podniesienie jakości świadczonych przez SP ZOZ usług, w tym zakup rezonansu magnetycznego. W wydarzeniu wzięli udział: starosta Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, marszałek Sławomir Sosnowski, dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego Marcin Czyżak oraz skarbnik Marek Blicharz.

 

Mieszkańcy apelują o próg zwalniający

Michał Maliszewski   
piątek, 16 listopada 2018 07:00

Ulica SitkowskiegoUlica Sitkowskiego jest nadal w trakcie przebudowy.

Jeden z naszych Czytelników napisał do nas wiadomość w sprawie zlikwidowanego na czas remontu progu zwalniającego: - Moje dziecko uczęszcza do SP2 przy remontowanej właśnie ulicy Sitkowskiego - oznajmia. - Wspólnie z wieloma innymi rodzicami dzieci uczęszczających do tej szkoły zastanawiamy się czy projekt remontu tejże ulicy uwzględnia położenie progu zwalniającego na przejściu dla pieszych tzw. „śpiącego policjanta”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci próg ten po remoncie nawierzchni powinien wrócić na swoje miejsce. Znaki pionowe to jedno, ale próg wymusza jednak zmniejszenie prędkości przed przejściem. Jest to główne przejście ze szkoły na drugą stronę ulicy. Wiele dzieci chodzi tamtędy rozkojarzonych. Niełatwo o wypadek jak pokazuje historia przy SP1 (z tyłu) po wypadku z udziałem dziecka taki próg zamontowano – napisał Czytelnik naszego portalu.

 

Remont DK63 zakończony

Michał Maliszewski   
czwartek, 15 listopada 2018 07:00

Remont DK63Wczoraj zakończyły się prace na krótkim odcinku drogi krajowej 63 w stronę Wisznic, zaraz za rondem Żołnierzy WiN.

Jeszcze kilka dni temu kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo co jakiś czas występował tam ruch wahadłowy, prowadzony przez pracowników GDDKiA. Remont tej ulicy związany był pracami utrzymaniowymi na tym odcinku. Oprócz tego wykonano roboty na poboczach i poprawiono zjazdy na posesję. Jeden z mieszkańców skarżył się, że w jego domu czuć wibrację, gdy przejeżdża ciężarówka.  Mamy nadzieję, że nowy asfalt zniweluje ten problem.

 

Niepokorna, Niepodległa!

Małgorzata Górna   
czwartek, 15 listopada 2018 07:00

11 listopada w BorkachPodobnie jak w całej Polsce uroczyste obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się od odśpiewania o godzinie 12 hymnu narodowego.

Tuż przed rozpoczęciem mszy świętej w intencji Ojczyzny nasi uczniowie, mieszkańcy Bork oraz przybyli na uroczystość goście oddali hołd Polsce śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Msza św. w kościele parafialnym w Borkach  była celebrowana w uroczystej oprawie z towarzyszeniem pocztów sztandarowych nie tylko naszych szkół, ale również Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego w Woli Osowińskiej oraz pocztów jednostek OSP gminy Borki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 374