Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2022 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Felietony

Krok za krokiem. Chiny

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 28 grudnia 2021 16:00

Już nic nie rozumiem....Dramatyczne wieści z Chin - grzmią nagłówki.

Chińskie władze zgłosiły dzisiaj najwięcej zachorowań od marca 2020 roku. Z domu może wyjść tylko 1 osoba, raz na dwa dni - tylko po najpotrzebniejsze zakupy. Dezynfekują drogi i budynki, zaleca się nie dotykać roślin i ścian domów. Chińczycy zgłosili dzisiaj 162 przypadki, z czego 150 w 13-milionowym mieście Xian.

Tymczasem tylko w naszym województwie...

 

Krok za krokiem. Rynek

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 12 lipca 2021 05:00

Plan rewitalizacji na tle RynkuZaczęło się!

Rewitalizacja dawnego PKS-u rozpoczęta. Rynek ogrodzony, zasłonięty, drzewa wycięte - 3 zostały. Łyso się jakoś zrobiło po tej wycince, pusto tak. Ale wiadomo - drzewa rosły tu od lat, mijaliśmy je zawsze - teraz ich nie ma - dziwnie tak jakoś. Trzeba będzie się przyzwyczaić.

Obawiałem się, że po rewitalizacji będzie tu "patelnia". Pytałem nawet Burmistrza na jednej z sesji Rady Miasta, czy nie można trochę zmodyfikować planu i zostawić tych drzew trochę więcej. 500 mieszkańców nawet petycję w tej sprawie do magistratu wysłało. I wiecie co?

 

Krok za krokiem. Krok 3

Mariusz Szczygieł   
sobota, 12 czerwca 2021 06:00

SMART STOPPrzed przejściami dla pieszych na skrzyżowaniu Partyzantów z Międzyrzecką pojawiły się namalowane na chodniku piktogramy z napisem SMART STOP.

Kto je namalował? W innych miastach (Zamość, Radom, Świdnik) była to wspólna akcja Policji i samorządów. U nas jest podobnie. Z inicjatywy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, w porozumieniu z radzyńską Policją, chodniki pomalowali pracownicy Urzędu Miasta.

Akcja słuszna, bo to miejsce bardzo uczęszczane przez młodzież, samochodów tam bez liku - tych jadących Międzyrzecką i tych spieszących do liceum.

 

Krok za krokiem. Krok 2

Mariusz Szczygieł   
środa, 09 czerwca 2021 05:30

Zapraszają do 19Jakieś 10 lat temu pisałem, że wieczorami w naszym miasteczku jest pusto. Ludzi nie ma, wszyscy siedzą w domach - nic się nie dzieje.

Dzisiaj widzę, że jest lepiej. Na ścieżce rowerowej sporo znajomych. Dbają o kondycję. Nad zalewem i na Placu Wolności też ławeczki zajęte. I starsi i młodsi - ci częściej w grupkach. Na innych ulicach też ludzie spacerują. Jednak największy dowód na to, że radzyniakom nie chce się już w domu siedzieć wieczorami, to przedłużenie godzin pracy sklepu z zabawkami. Do 19. Skoro ktoś chce sprzedawać do tej godziny, to ktoś musi też chcieć kupować. Tu inaczej nie ma. Trzymam kciuki.

Wczoraj udało się pokonać 5,93 km w godzinę i 3 minuty, drepcząc prawie 7900 kroków.

 

Krok za krokiem. Krok 1

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 08 czerwca 2021 05:00

Pająk chwat wszystkich brat...Lubicie seriale? Kiedy sięgnę do mojej pamięci, wyławiam stamtąd Czterech pancernych, potem Niewolnicę Izaurę, oczywiście Klossa, Czterdziestolatka... No właśnie.

PESEL-u nie oszukam. Odkąd zacząłem dostrzegać podobieństwa między swoim dniem powszednim, a życiem inżyniera Karwowskiego (a nie jego dzieci), poczułem, że żarty się skończyły. Zacząłem wieczorami chadzać żywszym krokiem ulicami naszego miasteczka - dla zdrowotności. A że w trakcie chodzenia widzi się różne rzeczy, to różne myśli przychodzą do głowy. I tymi przemyśleniami czasami chciałbym się z Wami podzielić. Będzie mi też łatwej utrzymać się w ryzach, bo będę Wam musiał zdać relację z wieczornego łażenia. Koniec wstępu.

 

Akcja "Kapiszon" - Kocim Okiem

Paweł Kot   
wtorek, 27 kwietnia 2021 17:00

O ulicy Przemysłowej Paweł Kot.

 

Głosowania nie było

Mariusz Szczygieł   
środa, 31 marca 2021 05:00

Nic nie widzę...A u nas na sesji Rady Powiatu radni mieli odwołać Jarosława Ejsmonta z funkcji radnego, a zdjęli ten punkt z porządku obrad.

- Jest to uchwała w sprawie, którą już się zajmowała nasza rada. Nowe okoliczności nie pojawiły się w piśmie pana wojewody, dlatego proponuję nie głosowanie tej uchwały - zgłosił na początku sesji radny Tomasz Stephan.

11 za, 6 przeciw, 2 wstrzymujące - większością głosów radni przyjęli wniosek radnego Stephana. Teraz sprawą zajmie się znowu wojewoda, który będzie musiał wydać zarządzenie zastępcze i z urzędu wygasić mandat radnemu Ejsmontowi. 

 

Ciemność! Widzę ciemność!

Mariusz Szczygieł   
sobota, 20 marca 2021 06:00

Nowe oświetlenie w Radzyniu. Na dole stoi samochódA u nas w miasteczku ludzie mówią, że ciemniej się nocą zrobiło, jak nam wymienili żarówki w lataniach na ledy.

Narzekanie słychać dookoła. Z kim nie rozmawiasz, to mówi, że lipa teraz. Że ciemno jak w...

Narzekania musiały też dotrzeć do burmistrza, bo na miejskiej stronie rzeczniczka opublikowała apel naszego włodarza - Obecnie system nie został jeszcze skonfigurowany, stąd lampy, które już zostały wymienione, jeszcze nie świecą tak, jak byśmy oczekiwali. W związku z tym proszę o cierpliwość - wyjaśnia Jerzy Rębek. 

Wymiana oświetlenia jeszcze się nie zakończyła. Dopiero po ukończeniu prac montażowych będzie możliwa synchronizacja wszystkich opraw z systemem sterowania oświetleniem i dopiero wówczas będzie widać końcowy efekt, który na pewno zadowoli mieszkańców. - czytam na miejskiej stronie.

Jak mus, to mus. Trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

Kocim Okiem - krótki wywiad z redaktorem Maciejem Orłosiem

Paweł Kot   
niedziela, 21 lutego 2021 12:00

 

Przekroczyć granice

Mariusz Szczygieł   
piątek, 02 października 2020 05:00

O przekraczaniu granic opowiada dzisiaj Paweł Kot. Zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14