Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 13.-17.08.2020, 13.08.2020
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Spotkanie autorskie z Marią Brzezińską

Maria Ryndak   
wtorek, 30 marca 2010 10:54

Maria Brzezińska25 marca 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarką Radio Lublin Panią Marią Brzezińską.

Pani Maria jest autorką bardzo licznych audycji literackich, reportaży i twórczynią adaptacji a także reżyserem słuchowisk radiowych. Wielokrotnie nagradzana w lokalnych konkursach na najlepsze audycje artystyczne oraz laureatka nagród ogólnopolskich na Festiwalu „Dwa Teatry”: nagroda za reżyserię (ex aequo z Eugeniuszem Rudnikiem) radiowej ballady Przyjaciółki z Żelaznej ulicy (Sopot 2002); nagroda za scenariusz będący adaptacją - słuchowisko Lekki wieżowiec (Sopot 2003); słuchowisko reprezentowało Polskie Radio na Festiwalu Prix Italia 2003. Trzepot – słuchowisko wg poematu Dzikie gęsi Jacka Trznadla, w jej adaptacji i reżyserii, otrzymało rekomendację na V Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2005”.
Festiwal „Dwa Teatry – 2006” przyniósł jej nagrodę za adaptację literacką słuchowiska poetyckiego Treny dla Amelii.

Pani Maria Brzezińska, z wykształcenia polonistka, bardzo zwraca uwagę na słowo pisane i mówione, niezwykłą rolę w jej audycjach odgrywa także muzyka. Sama posługuje się piękną polszczyzną, której z przyjemnością się słucha.

W spotkaniu uczestniczyła m.in. młodzież szkolna wraz z panią Jolantą Bilską. Mogliśmy wysłuchać programu autorskiego pt. „Księga Pamięci. Chełm” oraz ciekawostki i wpadki radiowców . Autorka przeczytała nam również fragmenty swoich wierszy z książki pt. „Poproszę o wróbla”.

Profesjonalizm, ciepło i otwartość Pani Marii sprawiły, że spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze.

Maria BrzezińskaMaria BrzezińskaMaria Brzezińska

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.