Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 grudnia 2021 imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

Już niedługo

Repertuar Kina ORANŻERIA 10.-12.12.2021 image
Repertuar Kina ORANŻERIA 10.-12.12.2021, 10.12.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Oliwia ponownie wyróżniona - na Debiucie i Kulturomaniaku

Barbara Burdon   
środa, 28 października 2020 05:00

Oliwia na scenieCałkiem niedawno pisaliśmy o sukcesie reprezentującej GOK w Ulanie-Majoracie Oliwii Wierzchowskiej, na Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Kocku, gdzie zdobyła GRAND PRIX.

Dziś donosimy, że Oliwia została ponownie wyróżniona na ogólnopolskim „DEBIUCIE”, a także otwartym Przeglądzie Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK !!!

Ogólnopolski Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” to już marka sama w sobie. Od dziewięciu lat przyciąga młodych wokalistów z całej Polski. Nie inaczej było i w tym roku – mimo trudnej sytuacji w kraju, Organizatorzy (Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach-oznaczyc) postanowili przeprowadzić przegląd w takiej formule, jak zawsze – oczywiście przy zachowaniu pełnych środków ostrożności.

Do Siedlec zjechali w piątek, 23 października uczestnicy z Gdyni, Krakowa, Suwałk, Kielc, Warszawy, Lublina i z wielu mniejszych miast i miejscowości. Do konkursu zakwalifikowało się 99 osób w czterech kategoriach wiekowych, a w jury zasiedli: Magdalena Ptaszyńska, Kuba Jurzyk i Christian Broniarz – uznani w Polsce wokaliści i muzycy. Docenili oni umiejętności wokalne i występ młodej ulanianki, wyróżniając ją w kategorii Szkoły Średnie. Sukces cieszy tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna.

Finał XIV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK odbył się natomiast w formule on-line 25 października. Oliwka zdobyła wyróżnienie w kategorii ŚPIEW – Szkoły Średnie i Dorośli, w podkategorii: PIOSENKA CHARAKTERYSTYCZNA/AKTORSKA.

Przypomnijmy – Oliwia ma 18 lat. Od 15 lat mieszka w Ulanie, od dwóch uczy się w Liceum Plastycznym w Lublinie. Śpiewać zaczęła w gimnazjum, ale swój głos szlifuje odkąd zaczęła uczyć się w szkole średniej (pracuje pod okiem trenera wokalnego, Martyny Sabak z Lublina). Śpiew i zajęcia wokalne są dla niej odskocznią od codziennej rutyny i zajęć artystycznych w szkole.

Gratulujemy Oliwii – nie tyko kolejnego sukcesu, ale również konsekwencji w realizowaniu pasji mimo trudności, jakie obecnie dotykają nas wszystkich. Bez życia kulturalnego świat byłby zwyczajnie światem gorszej kategorii… Trzymamy kciuki za dalsze działania i osiągnięcia!

201028-oliwia-01201028-oliwia-02201028-oliwia-03201028-oliwia-04201028-oliwia-05201028-oliwia-06201028-oliwia-07

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.