Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 13.-17.08.2020, 13.08.2020
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podl.: Po pijanemu i na zakazie spowodował wypadek

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Mucha   
czwartek, 19 grudnia 2019 22:04

Samochód po zderzeniuDo wypadku doszło wczoraj (18.12) około godz. 21:30 na skrzyżowaniu dróg K-19 i K-63 w Radzyniu Podlaskim.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio, 33-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Chevrolet Spark. 33-letni kierujący na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, jadąc od miejscowości Kock nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla 53-latki kierującej chevroletem.  

W trakcie wykonywanych czynności  na miejscu zdarzenia drogowego okazało się że 33-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 4 letnia dziewczynka będąca pasażerką renault.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Samochód po zderzeniu

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń Podl.: Po pijanemu i na zakazie spowodował wypadekfor_sale 2019-12-19 23:16
Takich dzbanów powinno się zamykać w więzieniach i jednocześnie obciążać wysokimi karami finansowymi.
 
 
#2 RE: Radzyń Podl.: Po pijanemu i na zakazie spowodował wypadekODIN 2019-12-19 23:24
Dekapitacja dałaby pewność że więcej już nie wsiądzie po pijaku!
 
 
#3 RE: Radzyń Podl.: Po pijanemu i na zakazie spowodował wypadekswetru123 2019-12-20 01:48
Gdyby ci, którzy siadają po pijanemu za kółko byli traktowani z automatu jako zabójcy z premedytacją, to dopiero karanie miałoby jakiś sens, a tak to co? Może jakąś niewielką karę dostanie, ale jak będzie chciał siąść za kółko, to wraz siądzie, bo nie widzi groźby dotkliwego bata nad głową.
Oczywiście ów zmiana prawa według mnie powinna wiązać się z lekkim zwiększeniem progu dozwolonej dawki alkoholu we krwi, by nie skazywać lekko skacowanych "wczorajszych", bo w przeciwnym razie to by się mijało z celem.
 
 
#4 Doprawdy?Wuk 2019-12-20 11:30
Kara za zabójstwo z premedytacją to obecnie dożywocie. Automatyczne orzekanie dożywocia jest wybitnie pozbawione sensu. Co bowiem znaczy dwa dożywocia? Obawiam się,że nic, podobnie jak wielokrotne dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Tradycyjna chłosta byłaby skuteczna. Kara szybka, tania, prosta i skuteczna.
 
 
#5 Konfiskata auta!!!matjas333 2019-12-20 12:44
A ja uważam, że za każde wykroczenie spowodowane jazdą autem pod wpływem alkoholu powinno się konfiskować taki pojazd. Odbieranie prawa jazdy nic nie daje, bo tacy ludzie jeżdżą po prostu bez uprawnień i nie mają żadnych skrupułów. Ten wypadek jest tego najlepszym przykładem. A tak nie mieliby czego kierować...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.