Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 maja 2024 imieniny: Igi, Filipa

Włochy 3:0 Turcja

Bartłomiej Powałka   
sobota, 12 czerwca 2021 12:00

Trzy do zera3:0. Nie będę kłamał – nie spodziewałem się aż takiego lania. Bałem się, że mecz będzie nudny, ale widziałem, że włączę TVP Sport o 21.

Mogłem wziąć się za pisanie pracy na studia albo obejrzeć ten mecz. Wybór był prosty. Nawet jakby to była Łęczna z Podbeskidziem, i z góry wiedziałbym, że będzie 0:0 – brałbym w ciemno. Na początku po cichu liczyłem na Turków, chociaż chciałem, żeby wygrał futbol. Tak po prostu. Żeby zostać maksymalnie bezstronnym i spojrzeć na ten mecz chłodnym okiem, na obiad zjadłem pizzę, a na kolację zamówiłem sobie „kebsa”. Tak w życiu jak na talerzu – chciałoby się powiedzieć. Pizza była lekka, aromatyczna i smaczna, kebab za to ciężkostrawny i banalny. Niby były zaskakujące próby, jak jakiś koperek w sosie, ale nie zmieniło to ogólnego obrazu. Pizza 3, kebab 0.

Odchodząc od kulinarnych metafor - Włochów oglądało się przyjemnie. Druga połowa to zabawa z piłką i powolne uśmiercanie przeciwnika. Liczyłem na coś więcej od Turków, którzy w składzie mają kilku ciekawych zawodników. To jest turniej i wydarzyć może się zupełnie wszystko, choć pokaz siły podopiecznych Manciniego robi wrażenie. Strzały 24:3 na korzyść Włochów, posiadanie piłki procentowo 64 do 36, no i podania – 616 do 360 (w okręgówce lider na wymienienie tylu podać potrzebuje kilku meczów, średniak z potencjałem na spadek może i całej rundy). Rozsądek przestrzega przed zbytnim chwaleniem Włochów, ale i Walia, i Szwajcaria powodów do radości raczej nie ma. Niby Euro, turniej, „mecz meczowi nierówny”, „nie ma co się martwić”. Włochy w tej grupie są jak przystojny przyjaciel twojej dziewczyny lub piękna przyjaciółka twojego faceta, o którego/którą masz się nie martwić. Włochów trzeba się obawiać, bo Włosi robią wrażenie. Zobaczymy, czy ten zachwyt nie rozpłynie się wraz z drugim meczem. Czekamy.

Typy na jutro :

Walia – Szwajcaria 2:1

Dania – Finlandia 2:0

Belgia – Rosja 3:1

Liczę na wyrównany pojedynek w pierwszym meczu, a w pozostałych dwóch na zwycięstwa faworytów.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Uslugi projektowe
piątek, 10 maja 2024
noimage
Zestaw wędkarski
niedziela, 28 kwietnia 2024
noimage
Działka budowlana Radzyń
środa, 01 maja 2024