Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 maja 2024 imieniny: Igi, Filipa

Czekamy, może coś odpali.

Zbigniew Smółko   
sobota, 12 czerwca 2021 07:00

Zaraz się rozkręciPierwsze koty za płoty, pierwsze Turki za murki...

Typując wynik pierwszego meczu, jak na poważnego eksperta przystało, nie pomyliłem się rażąco: miało być 1:0 dla Turcji, jest 3:0 dla Włoch, w sumie prawie dobrze, może nie idealnie, aliści... A tak serio: dobrzy ci Włosi, dopadli pohańców jak pod Lepanto...

XXX

Czekam aż coś odpali. Że może przyjdzie taki mecz-zapalnik, który przykuje uwagę do turnieju. Starannie obejrzę jutro Belgia – Rosja. Tak sobie obiecuję.

A naprawdę to żyję końcówką sezonów w niższych ligach. Rano ponamawiam Ojca Redaktora, żeby w niedzielę do typowania dać dodatkowo Grom Kąkolewnica – Orzeł Czemierniki. Może wejść lepiej niż Austria – Macedonia (o, następny szlagier...) a pierwszą połówkę Anglia – Chorwacja obejrzy się na laptopie, jestem pewien, że parę osób będzie mi zaglądać przez ramię na stadionie. Tak zrobię. Okręgówka – I love this game!

XXX

Co my tam dzisiaj mamy za delicje...

Walia – Szwajcaria 1:2. To może być fajny mecz do oglądania, ale i tak nie obejrzę, wszystkiego nie dam rady. Kiedyś to było tak, że stawką spotkań drużyn z tej półki było np. kto zagra w barażach o awans do dużej imprezy (częściej mistrzostw świata, bo jednak Euro, te stare, dobre, w ośmiozespołowej formule to był top topów!). Aha, oczywiście pamiętam, że Walia to półfinalista sprzed pięciu lat...

Dania – Finlandia 2:0. Chciałbym, żeby ktoś napisał taką wariacką historię jak Islandia albo Walia ostatnio, ale chyba tym razem to nie będzie Finlandia.

Belgia – Rosja 3:1. Moskale w meczu z Polską jakoś nie wyglądali na zwycięzców, chyba że maskirowka level mastierstwo mira... Do Belgów mam sporo sympatii, bo to taki projekt z głową robiony: niewielki kraik, połowa mieszkańców z Siemiatycz, ale zbudowali fajny system szkolenia, niech im zaowocuje, na zdrowie...

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam
Sprzedam
wtorek, 07 maja 2024
Zestaw mebli
Zestaw mebli
piątek, 03 maja 2024