Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 maja 2024 imieniny: Dominiki, Pankracego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

No i nastał koniec na samym początku

Zbigniew Smółko   
wtorek, 15 czerwca 2021 06:00

Skąd on wiedział?Motto: Nową przypowieść Polak sobie kupi – że i przed szkodą i po szkodzie głupi.

Do tej pory za największych pajaców w dziejach polskiej piłki uważałem gości, którzy przed Euro 2012, przed tym jednym, jedynym turniejem, kadrę dali do prowadzenia Frankowi Smudzie. Po trzech latach przygotowań i remisie z Grekami, następny mecz z Rusami zaczęliśmy w ustawieniu, które nigdy wcześniej nie było próbowane.

I co? Teraz mamy personalnie skład jak nigdy. I wynajmujemy faceta, który w zasadzie nigdy nic nie wygrał i liczymy, że nagle odpali. Facet przestawia drużynę na trzech obrońców i w pierwszym meczu gra czwórką (tak w przybliżeniu...) i pierwszy raz z jednym napastnikiem. Z Linettym i Rybusem. Przecież on ten skład ewidentnie losował (bęben maszyny losującej jest pusty, blokada została zwolniona...)

A żeby nie widzieć, że Krycha do zmiany bo jest dziś szybki i zwrotny jak furmanka i zaraz kogoś dziabnie – to trzeba być nie tylko na wprost niewidomym ale i zezowatym umysłowo. Pisze mi kumpel, który meczydło oglądał razem z ekspertami na Manhattanie: Ps. cały Manhattan wiedział że Krycha dostanie kiera, stawialiśmy 60 minutę, a dostał w 62, a ten trener i sztab za ciężkie piniądze nie wiedział...
Podkreślam: oczywiście nie mam pretensji do Sousy, można tylko do kolesi, którzy go zatrudnili.Chcemy grać jak Portugalia – ok, zatrudnijmy kogoś, kto choć przez chwilę był rozważany jako trener Portugalii a nie faceta o kompetencjach porównywalnych mniej więcej z Jerzym Brzęczkiem.

XXX

No dobra, ulałem sobie, będzie mi lżej. No ale, cholera, sami powiedzcie, Łaskawi Państwo: Lewandowskiego nie wstawić?

XXX

Nawet mi się memów nie chce wklejać. Tego z nosaczem sundajskim, który mówi: Niby człowiek, wiedzioł, ale się łudził... Tweet Dudy, który w 2014 roku pisał, że stan polskich sportów zespołowych jest odzwierciedleniem stanu państwa. Nawet nabijać się, że Polska ruszyła do przodu, kiedy Ondrej Duda zszedł z boiska.

XXX

Pierwsza czerwona, pierwszy samobój, w ogóle to okazało się, że jesteśmy drugą drużyną w dziejach Mistrzostw Europy, która w jednym meczu wyłapała swojaka i czerwo. Pierwsi byli Czesi z Holandią w 1976.

XXX

Delikatnie mówiąc, Szczęsny to nie jest nasz turniejowy talizman. Czytam, że Schmeichel zabraniał w takiej sytuacji obrońcom iśc na piłkę, bo zakładał, że sobie poradzi a tak to loteria.

Oj Szczęsny, Szczęsny...

XXX

Adam Świć w sąsiednim tekście poleca felieton trenera Streylaua na telegazecie. Nie poczytam, tylko dlatego, że nie mam telegazety. Ale na mnie ogromne wrażenie zrobił pan trener komentując wczoraj Austria – Macedonia. Mecz w sumie, delikatnie rzec biorąc, dla koneserów, a on z tego zrobił show. Ale facet tak ma. Pamiętam jak w sobotę komentował Monachium – Dortmund a w niedzielę był w Radzyniu na meczu z Motorem. I konferencję zaczął od równie drobiazgowej analizy... Galaktyk.

XXX

A tak swoją drogą, to ani Hiszpania ani Szwecja demonstacji siły nie urządziły..

XXX

Węgry – Portugalia 1:3. Tak przypomnę, skąd się Węgrzy wzięli na Euro. W grupie eliminacyjnej byli na 4 miejscu, za trzecią Słowacją i tylko przed Azerbejdżanem. Ale jakiś regulamin łączący eliminacje ze specjalnymi rozgrywkami Ligi Narodów i mamy Madziarów na turnieju. W grupie z Francją i Niemcami jeszcze.

Niemcy – Francja 0:1. Tak mi coś mówi, ale w takim meczu to odrobina fartu i dyspozycja dnia decydują.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Zaginął Kot
sobota, 04 maja 2024
noimage
Wypożycze wertykulator
środa, 08 maja 2024
noimage
Mazda 6
niedziela, 05 maja 2024