Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 kwietnia 2024 imieniny: Walerii, Pawła

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Orlęta Radzyń po zwycięstwie nad Huczwą Tyszowce 12:0 awansowały do III ligi!

Mariusz Szczygieł
niedziela, 12 czerwca 2011 22:48

Orlęta po zwycięstwie nad Huczwą

Gdyby o wynikach meczów radzyńskich Orląt decydowała data w kalendarzu, to mecze powinny odbywać się właśnie w takie dni jak dzisiaj. 12 czerwca 2011 r., po 94 minutach meczu, Orlęta Radzyń rozgromiły Huczwę Tyszowce 12:0! Tym samym radzyńska drużyna, na trzy mecze do końca kolejki, awansowała do III ligi!

Pierwsza bramka padła w 6 minucie spotkania, po strzale głową Czarneckiego. Bramkarz Huczwy nie miał szans. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, jakie widowisko przygotowały Orlęta dla swoich kibiców, ale... już 4 minuty później Kępa podwyższył wynik na 2:0. Kolejna bramka padła w 14 minucie meczu- rzut karny dla gospodarzy celnie wykonał Paweł Pliszka, po faulu Jońca na Kępie w polu karnym gości. Joniec opuścił boisko z czerwoną kartką- od tej chwili Huczwa grała w dziesiątkę. 17 minuta przyniosła kolejnego gola dla radzyńskiej drużyny. 4 bramkę dla Orląt zdobył Łukasz Kępa, pokonując bramkarza gości lobem. Na 5:0 kibice czekali do 45 minuty spotkania. Celnym strzałem popisał się tym razem Czarnecki, który otrzymał piłkę po rozegraniu rzutu rożnego przez Kuśmirka. Kolejną szansę Czarnecki wykorzystał już w drugiej połowie meczu. W 50 minucie uderzeniem głową umieścił piłkę w górnym rogu bramki. Siódmy raz piłka w bramce rywali znalazła się po strzale Puły, który po przejęciu futbolówki, ograł bramkarza i już spokojnie umieścił ją w siatce. 8:0 - Piotrowicz, 9:0 - ponownie Piotrowicz, 10:0 - Ptaszyński, popisując się strzałem głową po zagraniu Pliszki, który 10 minut później podwyższa wynik na 11:0. Dwunastą bramkę dla Orląt zdobywa Zmorzyński. W 92 minucie pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem Huczwy.

W doskonałym meczu Orlęta pewnie pokonały trzecią w tabeli drużynę 12:0 (5:0). Huczwa zakończyła mecz w ósemkę, bo po Pawle Jońcu, czerwoną kartkę otrzymał także Stanisław Anioł, a z powodu kotuzji murawę opuścił Łukasz Hałasa. Jacek Paszkiewicz- trener Huczwy, po meczu w Radzyniu, podał się do dymisji.