Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 kwietnia 2024 imieniny: Piotra, Roberta

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

KS Młodzieżówka - Absolwent Domaszewnica; 4:1 po bardzo dobrej grze

Mariusz Szczygieł
wtorek, 28 czerwca 2011 01:16

Kolejna bramka!Mieli wywieźć z Radzynia 3 punkty, spotkała ich gorzka porażka.

Absolwent Domaszewnica wyjechał z Radzynia tracąc 4 bramki. Niedzielne spotkanie zrelacjonował nam Radosław Grudzień- prezes KS Młodzieżówki.

- Spotkanie z liderem tabeli lepiej rozpoczęli gospodarze. Pierwszych kilka minut "badania" przeciwnika i po wrzutce za plecy obrońców w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartek Grabek. Strzał, słupek, dobitka Pawła Raka i prowadzenie. Kilka prób Domaszewnicy wrzucenia piłki do szybkich skrzydłowych zostało udaremnionych przez dobrze dysponowaną linię obrony, ale w 20 minucie prawoskrzydłowy pomocnik Absolwenta obiegł naszych defensorów i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego w tej sytuacji "Kubła". Do przerwy trwała wymiana ciosów, ale mimo wyraźnej przewagi w utrzymaniu piłki po stronie gospodarzy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do ataku rzucili się przyjezdni, którzy znając wynik spotkania równoległego meczu o awans do A-klasy pomiędzy Krzną Rzeczyca a LKS Osowno, musieli wywieźć z Radzynia 3 punkty. Zaangażowanie ofensywne dało się we znaki zawodnikom klubu popularnie zwanego "Royalem" i oprócz rozluźnienia linii obrony, co umożliwiło przeprowadzenie składnych kontr, goście stracili szybko siły. Dopingowani przez liczną publikę (DZIĘKUJEMY!) zawodnicy Młodzieżówki po golach kapitana Piotra Piotrowicza, Bartka Grabka i Pawła Raka zadecydowali o awansie Krzny, za co zawodnicy z Rzeczycy mają się podobno odwdzięczyć :)

Ozdobą meczu w zgodnej opinii oglądających był występ Karola Rycaja, który na lewej pomocy mimo mikrej - na tle zawodników z Domaszewnicy - postury, ogrywał gości jak i kiedy chciał, dryblował, podawał, a kiedy trzeba udzielał się w obronie.

Serdeczne podziękowania kibicom za doping, Orlętom, a w szczególności Zbigniewowi Skulimowskiemu, za cierpliwośc i boisko. Panu Burmistrzowi Witoldowi Kowalczykowi za umożliwienie gry na radzyńskim stadionie, a zawodnikom za mecz, naprawdę trudno kogokolwiek wyróżnić bo wszyscy zagrali tak jak trzeba, czyli na 4 do przodu i tylko jedną do tyłu. Rewelka.